SkiPark Velká Chuchle

Jeden z ne příliš překvapivých výsledků Pražského sportovního výzkumu byl zájem Pražanů o zimní sporty. Co se týká běžeckého lyžování, tak si televizní přenosy z běžkařských závodů většinou nenechá ujít téměř pětina Pražanů. Horší jsou však čísla ve vztahu k tomu, jak často Pražané na běžky sami vyrazí a právě to by se mohlo změnit s otevřením SkiParku Velká Chuchle, který je všem nadosah a jeho využití je zdarma.

Nižší čísla ale také nikoho nepřekvapí, protože přímo v Praze nebo v nejbližším okolí příležitostí k běžeckému lyžování moc není. Změnit by se to mělo od této zimy, kdy na jinak přes zimu nevyužitém dostihovém závodišti ve Velké Chuchli zahájí svůj provoz SkiPark Velká Chuchle.

Lyžařská trať bude dle klimatických podmínek připravena na vnitřní části závodiště v blízkosti klusácké dráhy. Její délka bude závislá na klimatických podmínkách, především na počtu mrazivých dní. Pro okruh se bude v případně dobrých klimatických podmínek (-3 °C a méně) přímo na místě vyrábět technický sníh, finální délka okruhu bude 1000 metrů, šířka 6 metrů a okruh bude denně strojově upravován pro klasiku i pro bruslení. V případě dostatku přírodního sněhu bude okruh prodloužen až na několik kilometrů.

Skipark bude otevřen v dopoledních hodinách pro organizované školní programy a odpoledne pro veřejnost, během víkendu bude otvírací doba pro veřejnost prodloužena.

Součástí skiparku bude i dětský okruh o délce cca 100 metrů a prostor pro malou sjezdařskou školu vybavený pojízdným kobercem.

Dobrou zprávou na závěr jistě je, že využití skiparku je v hodinách pro veřejnost zcela zdarma.

Více informací o službách, akcích a provozní době najdete na www.skiparkchuchle.cz.