Měsíc náboru do sportovních klubů 2014

Praha sportovní představila již potřetí komunikační kampaň Měsíc náborů do sportovních klubů, která probíhala od 1. do 30. září. V rámci tohoto projektu byly dětem z hlavního města otevřeny možnosti vyzkoušet si jakýkoliv sport, který se jim líbil. Důležitou součástí Měsíce náborů byl pak festival Sporťáček, který se konal 6. září 2014. Dětem a jejich rodičům zde byly prezentovány všechny sporty v rámci v jedné akce.   

České děti tráví u počítače či televizní obrazovky více než dvě hodiny denně a na sport si přitom tři čtvrtiny z nich nenajdou ani hodinu denně. Téměř polovina mládeže mezi 15 a 18 lety trpí nadváhou;  to je šestkrát více než v roce 1996. Alarmující stav se bohužel stále zhoršuje, dětí v klubech ubývá a sportu se ve volném čase nechce věnovat polovina Čechů.

Hlavním cílem akce je proto podpora zdravého životního stylu zacílená na věkovou skupinu mezi šesti a patnácti lety. Je důležité oslovit nejen děti, ale i jejich rodiče, a to především ty, kteří jsou sami sportovně aktivní a není jim lhostejné, jak jejich děti tráví volný čas. „Náborový měsíc dětem pomůže překonat ostych a přijít na nábor, aniž by měly mít obavy, že nebudou přijaty. Důležité je, aby si odnesly pozitivní zkušenost,“ vysvětluje Petr Bříza, zastupitel hlavního města Prahy, jenž stál za vznikem celého projektu, který se letos koná již potřetí. 

Projekt Měsíc náboru do sportovních klubů zaznamenal úspěch už před startem, přihlásilo se do něj rekordních 234 klubů ve srovnání se 145 loňskými. Prostřednictvím komunikační kampaně Prahy sportovní tak nové členy aktivně hledala třetina klubů sídlících na území hlavního města.

Z dotazníkového šetření mezi zapojenými kluby vyplynulo, že na nábory zavítalo úhrnně přes 7 tisíc dětí, další 4 tisíce dětí společně s rodiči navštívily festival sportu pro děti Sporťáček, který se konal na začátku září. Zhruba každé třetí dítě se v klubu zapsalo.

 

Co nabízíme dětem a jejich rodičům:

  • Možnost vyzkoušet si jakýkoliv sport
  • Informace o jednotlivých klubech a jejich náborech na jednom místě
  • Setkání s trenéry sportovních oddílů
  • Náhled do sportovního prostředí a zázemí klubů
  • Možnost setkat se s vrcholovými sportovci a olympijskými vítězi

Co nabízíme sportovním klubům:

  • Bezplatnou registraci do akce
  • Zviditelnění v médiích (rádio, noviny)
  • Pomoc s propagací náboru

Sporťáček

Pomyslný start celého Měsíce náborů do sportovních klubů obstará stále populárnější festival sportu pro děti Sporťáček, který 6. září v areálu Hamr Braník představí na jednom místě sporty tak, aby si na ně rodiče i jejich děti mohli „sáhnout“ a poznat trenéry, kterým děti svěří. Zároveň umožní získat cenné informace o všem, co ke sportování patří. Sporťáček nezapomíná pozvat ani fyzioterapeuty, sportovní lékaře a psychology. V rámci celého dne budou probíhat nejrůznější exhibiční vystoupení, rozhovory se sportovci, autogramiáda a další.Nabídka sportů, které si mohou děti i jejich rodiče vyzkoušet, je díky více než stovce zapojených klubů široká. Vedle tradičních aktivit, jako jsou fotbal, lední hokej, atletika či tenis, nechybí různá bojová umění, gymnastika, sportovní tance, golf, střelba, kuželky, biatlon a další.

Více o dětském festivalu Sporťáček naleznete zde: http://www.sportacek.cz/