Mezinárodní závody dračích lodí

Datum konání akce: 12. 10. 2013
Městská část: Praha 16
Sport: vodáctví, veslování a jachting

V sobotu 12. října 2013 se v Malé Chuchli již po 7-mé rozezní bubny dračích lodí, jejichž posádky se utkají v klání na 2 x 4.500 metrů na mezinárodních závodech Tragicky Dlouhé Tratě (Prague Long Distance Challenge). Dopoledne se mezi Modřanským jezem a Branickým mostem v rozjížďkách rozhodne o finalistech a v odpoledních hodinách se pak posádky v kategoriích žen, mužů a mixů utkají o to, kdo si odveze putovní trofej, krásné ceny a tradiční bečku piva. Závod oblíbený jak mezi domácími tak čím dál více i mezi zahraničními týmy láká především hromadným startem, kdy se posádky snaží získat co nejlepší pozici do obrátky, která je umístěna na úrovni loděnice ČVUT.

Všechny lodě poté absolvují ještě dvě další obrátky a zamíří do cíle. V loňském roce se zúčastnilo 24 posádek z Čech, Německa, Maďarska, Slovenska a Ukrajiny. Podané přihlášky i letos slibují obdobnou účast. Své vítězství v kategorii OPEN přijede obhajovat posádka Zakhidniy viter (UKR), která se v roce 2011 stala mistry Evropy na 2000m na domácím poli a i v letošním roce se účastnila Mistrovství Evropy klubových posádek v Německém Hamburku, kde získala bronz.

Napínavé klání na neobvykle dlouhé distanci je populární jak mezi závodníky, tak je vděčnou podívanou pro příchozí diváky. Zveme proto všechny, aby strávili sobotní den fanděním, nebo aby přihlásili svůj tým do této nelehké soutěže. Připraveno bude bohaté občerstvení, teplé i studené nápoje a o zábavu se postará moderátor Janek. Více informací na www.tragedky.cz.