Kluby

Filtrovat

Sportovní klub Hala Lužiny (SK Hala Lužiny)

Seznam provozovaných sportů: taichi, sport pro všechny, bojové sporty, cyclingm volejbal

SK Hala Lužiny (Praha 5, Bellušova 1877/68) vznikl v polovině 90 let na nově vznikajícím sídlišti Jihozápadní město. Původně zde působily oddíly halové kopané, korfbalu, fotbalu a cvičení žen. V roce 1996oddíl fotbalu nahradily oddíly bojových umění a začal zde svou činnost i oddíl všestranného cvičení žáků. Jak malých dětí na sídlišti přibývalo, docházelo i ke změnám ve skladbě oddílů působících v této sportovní hale (pod názvem SK Smíchov). Ve velmi krátké době zde vznikly oddíly cvičení rodičů a dětí a cvičení předškolních dětí, rytmické gymnastiky. V roce 1988 došlo ke spojení všestranného cvičení žáků, cvičení rodičů a dětí, cvičení předškolních dětí a rytmické gymnastiky do jednoho všesportovního oddílu, jehož hlavním zaměřením je všestranně zaměřené cvičení dětí.  Od roku 2009 se rozšířil i o moderní gymnastiku pro dívky a od roku 2010 o orientační běh a pobyt v přírodě. V roce 2013 získal všesportovní oddíl certifikát kvality od České asociace sportu pro všechny a v letošním roce se mu podařilo certifikát obhájit s platností do roku 2019.

Všesportovní oddíl se zaměřuje na pravidelné všestranně zaměřené cvičení dětí od 2 do 15 let, do svých aktivit se snaží zapojovat i děti se zdravotním znevýhodněním (ADHD, PAS děti s poruchou autistického spektra, dawnovým syndromem i mírným tělesným postižením.

Do svých aktivit se snaží zapojovat i rodiče dětí, pořádá kulturně společenské akce (karneval, Mikulášskou, vycházky a výlety do přírody). V rámci našeho projektu "Sportuje celá rodina" pořádá atletické a míčové víceboje rodinných týmů a jednotlivců.

Pro školy pořádá (nejen pro členy SK) lyžařské výcviky, letní tábor a příměstské tábory v době letních a podzimních prázdnin.

SK KAMIWAZA KARATE o. s.

Seznam provozovaných sportů: karate

SK KAMIWAZA KARATE patří k největším a nejúspěšnějším karate klubům v ČR s mezinárodními úspěchy. Díky tomu, že je karate klub součástí olympijského hnutí, patří k největším organizacím svého druhu v ČR a členové klubu jsou součástí reprezentace ČR, mají členové klubu možnost i dlouhodobého rozvoje. Ojedinělým prvkem, který klub nabízí, je propojení tradičního japonského umění s moderní pohybovou průpravou. 

Tréninky karate může začít dítě v každém věku a to bez rozdílu váhy, či pohlaví. Karate děti rozvíjí, utváří je, pomáhá jim s lepší koordinací těla. Sportovní klub během roku navíc pořádá, kromě samotných tréninků, různé doprovodné akce republikového významu v podobě seminářů, soustředění, zkoušek, sportovních soutěží, závodů a výletů. Přijďte si i vy vyzkoušet zcela nezávazně a ZDARMA lekce karate. Tréninková centra klubu SK KAMIWAZA KARATE najdete na mnoha místech v Praze. 

Škola Taekwon-do DAN - GUN

Seznam provozovaných sportů: taekwondo

Náš oddíl již 25 let vyučuje korejské bojové umění sebeobrany Taekwon-do ITF. Patříme mezi největší školy v ČR. V našich řadách jsou reprezentanti ČR, členové Střediska talentované mládeže. Od založení roku 1991 naši členové dosáhli mnoha vynikajících medailových úspěchů na juniorských i seniorských mistrovstvích světa i Evropy a dalších národních i mezinárodních soutěžích. Všichni členové jsou rozděleni nejenom podle technického stupně, ale i podle věku.

TJ SOKOL Jahodnice

Seznam provozovaných sportů: cvičení pro dospělé - děti a mládež, tenis, nohejbal, stolní tenis

TJ SOKOL Jahodnice pořádá a nabízí pravidelné sportovní aktivity pro širokou veřejnost.

U dětí a mládeže se zaměřujeme především na získání a osvojení základních sportovních dovedností, správné držení těla, seznámení s nářadím a náčiním, spolupráci i soutěž v rámci kolektivu aj.

Nevedeme a nepřipravujeme k vrcholovým sportovním výkonům, a tudíž se nezúčastňujeme ani soutěží.

Děti a mládež se snaží motivovat a vést k pravidelnému rekreačnímu sportu a především k radosti z pohybu.

Základní pomůcky a nářadí, se kterým se děti seznámí: švédská bedna, lavička, kůň, ribstole, prostná, míčové hry, hooping, gymbally, overbally aj.

HOCKEY CLUB HOSTIVAŘ, o.s.

Seznam provozovaných sportů: pozemní hokej

Jsme klub pozemního hokeje se 70 letou tradicí. Hřiště HC Hostivař na pozemní hokej je z kropené umělé trávy a je umístěno v Hostivaři u Interspearu na ulici Švehlova. U nás v klubu vychováváme v družstvech tvořených z dívek a chlapců všech věkových kategorií, které hrají nejvyšší soutěže. Družstvo žen a mužů hrají celorepublikové nejvyšší soutěže. Klub HC Hostivař má celkem 280 členů z toho 120 je mládež. Na našich internetových stránkách najdete informace o dění v klubu a také o jednotlivých trénincích družstev. Každoročně pořádáme různé kulturní akce pro členy klubu, ale i pro příchozí.

Sportovní klub bojových umění Hostivař

Najdete nás na Sporťáčkovi

Seznam provozovaných sportů: bojová umění

Sportovní klub bojových umění Hostivař provozuje sportovní centrum zaměřené na bojová umění na Trhanovském náměstí v Praze 15 Hostivaři.  Ve 3 tělocvičnách probíhají kurzy sportovní přípravky pro předškolní děti, karate, kickboxu, thaiboxu a sebeobrany. Kurzy jsou určené pro děti, mládež i dospělé. Díky vlastnímu zázemí, tělocvičny jsou vybavení pro bojová umění (tatami, boxovací pytle, lapy, apod) je nabídka kurzů opravdu široká.  Kurzy jsou rozdělené podle věku a úrovně vyspělosti. Děti cvičí zvlášť, začátečníci mají své kurzy, závodníci se připravují na závody ve speciálních oddílech, rekreační cvičenci udržují fyzickou kondici v samostatných kurzech. Na své si přijde opravdu každý. První trénink je v klubu zdarma. Přijďte si kdykoliv nezávazně trénink vyzkoušet a uvidíte.

Kromě kurzů bojových umění naleznete v centru také oddíl dívčího volejbalu, kurzy jógy pro seniory, kondičního cvičení pro ženy či kurzy anglického jazyka pro dospělé.

BIKROSCLUB ŘEPY

Seznam provozovaných sportů: bikros

Jsme jeden ze dvou BMX klubu, který působí na území Hlavního města Prahy. Historicky jsme nejúspěšnější klub v ČR. Členská základna činní přes 220 členů z toho je více jak 100 licencovaných závodníků, což z nás dělá nevětší cyklistický klub v ČR. BMX je Olympijský sport od roku 2008. Nabízíme amatérský i vrcholový sport pro všechny. Snažíme se nabídnout dětem od 4 let základy cyklistiky, tak aby se mohli případně později, pokud je nebude naplňovat BMX zapojit do všech dalších cyklistických disciplín jako je MTB, DH, 4X, Dráhová cyklistika, Cyklokros a Silniční cyklistika, nebo jen tak umět jezdit na kole. Vychováváme děti pro lásku ke sportu a cyklistice. Ambasadorem českého BMX je profesionální cyklista Zdeněk Štybar, který svojí cyklistickou kariéru začínal ve Stříbře na BMX kole, později se stal Mistr světa v BMX a v Cyklokrosu a nyní závodí na silnici jako úspěšný jezdce PRO TOUR stáje Etixx-Quick-Step.

Areál Bikrosclubu Řepy se nachází na rohu ulic Ke kulturnímu domu a U boroviček, Praha-Řepy

Taekwondo WTF klub Praha, o.s.

Seznam provozovaných sportů: taekwondo

Taekwondo WTF klub Praha je největší v ČR. V září a říjnu probíhá nábor. Cena je od 1200Kč za pololetí, jsme tedy jedni z nejlevnějších díky velké členské základně. Děti k nám mohou od 4 let, vítáme všechny věkové kategorie, pro chlapce i děvčata. Více info na našich stránkách www.taekwondo-praha.cz

5 6 7 8 9 10 11 12 13 14