Aktuality

Freestyle pohár hlavního města Prahy je unikátním soutěžním kláním, které propojuje školy napříč Prahou. Jejich žáci budou zápolit v pro ně velice atraktivních disciplínách jako freestylové lyžování a snowboarding, skoky na trampolíně či v neposlední řadě alpské disciplíny. Cílem tohoto projektu je přispět ke všeobecné společenské snaze přivádět ke sportu co možná nejvíce dětí a mládeže.

Jedná se o turnaj pro 10 členné týmy žáků druhého stupně, který bude probíhat v prvním pololetí školního roku 2016 / 2017. Žákům se budou během dopoledních programů věnovat zkušení trenéři, mezi nimiž bude i náš olympijský reprezentant ve freestylovém lyžování Marek Skála. Všichni tak budou mít i možnost se zároveň v daných disciplínách zdokonalit pod vedením těch nejlepších.

Na nejúspěšnější týmy čekají věcné ceny od partnerů akce, žáci se mohou těšit na sportovní vybavení, pobyty na horách nebo skipasy do zimních areálů.

Zázemí této unikátní akci poskytla ojedinělá sportovní hala Freestyle Kolbenka, projekt je podpořen v rámci dotačního programu podpory sportu a tělovýchovy na rok 2016 hl. m. Prahy.


Potřetí v historii udělila světová rokenrolová konfederace WRRC pořadatelství MISTROVSTVÍ SVĚTA V AKROBATICKÉM ROKENROLU České republice! V Praze se 8. října 2016 představí světové špičky formací i párového akrobatického rokenrolu, na parketu se vystřídá více než 800 závodníků, očekává se velká účast zahraničních párů. Mistrovství proběhne za podpory hlavního města Prahy.

Místem dějiště šampionátu bude sportovní hala Královka na pražské Letné. Boje o titul mistra světa v kategorii Dívčí formace junior (DFJ), se zúčastní 12 členné týmy nejlepších juniorských rokenrolových tanečnic z více než 10 zemí.

Mistrovství světa je výjimečná událost. „Pořadatelství mistrovství světa formací v akrobatickém rokenrolu většinou získává Rusko nebo Švýcarsko a jen zcela výjimečně získá možnost pořádat mistrovství v této kategorii jiná země. To, že již potřetí za posledních deset let dostala Česká republika pořadatelské právo, je především zásluhou pořadatelské kvality mezinárodních soutěží, které se pravidelně každý rok v Česku pořádají, i špičkových výkonů českých sportovců,“ uvádí předseda Českého svazu akrobatického Rock and Rollu (ČSAR) a člen sportovní komise WRRC Jiří Hais.

Společně s MS dívčích formací junior na Letné proběhne i mezinárodní soutěž Letenský pohár, v níž se představí páry všech kategorií akrobatického rokenrolu. „V párovém rokenrolu přijedou do Prahy nejlepší závodníci mistrovské seniorské kategorie A předvést, kam se tento sport posunul v obtížnosti i choreografii za poslední roky. Současně se představí i naděje tohoto sportu v kategoriích ŽÁCI a JUNIOŘI,“ popisuje Jiří Hais.

Diváci uvidí i soutěž dívčích formací senior (DFS), kde nebude chybět ani nejlepší formace loňského roku, úřadující Mistryně světa i Mistryně Evropy 2015 - formace Angels z oddílu Silueta Praha.

Přímý přenos celého dne poběží na internetové televizi Playo TV, na celoplošné televizi SPORT5 a ze záznamu budou moci příznivci rokenrolu shlédnout finále večera v pořadu Svět rokenrolu, který pravidelně vysílá Česká televize. Součástí sportovního dne bude i doprovodný program.

O akrobatickém rokenrolu

Rok 2016 je v akrobatickém rokenrolu rokem významným. Sportovci společně se světovou rokenrolovou federací jsou již blízko k zařazení tohoto sportu mezi sporty olympijské. Proto i v brazilském RIU diváci mohli sledovat vedle klání o olympijské medaile i ukázky špičkových výkonů nejlepších sportovců v akrobatickém rokenrolu z Ruska (SBITNEVA Olga-YOUDIN Ivan), z Polska (MIADZIELEC Anna-TARCZILO Jacek) a Švýcarska (GALVEZ Amelie-CERUTTI Richard).

Pořadatelé věří, že se tito mistři a exmistři světa představí i 8. října 2016 v Praze.

Více informací naleznete na www.rokenrol.cz.


Prague Badminton open je turnaj, který je součástí okruhu Evropské badmintonové federace. Jedná se o turnaj úrovně International Challenge s dotací 17 000 dolarů. Každoročně se učástní turnaje na 300 hráčů z celého světa.

Místo konání: Hala Královka, Nad Královskou oborou 51, Praha 7 - Letná
Termín konání: 28.9. - 01.10.2016

Turnaj bude probíhat v nejmodernější pražské hale, v níž se hraje badminton, Hala Královka pojme 2600 diváků, turnaje se hrají na 5 badmintonových kurtech, finálové zápasy se hrají na jednom kurtu.

Krom vlastního turnaje proběhne v sobotu exibice Petra Koukala, trojnásobného účastníka LOH, který se touto exibicí rozloučí s vrcholným badmintonem.

Historicky jde o největší mediální záštitu vůbec, turnaj bude podpořen ČT sport, na kterém proběhne v sobotu přímý přenos finálového utkání. Dále bude turnaj podpořen znělkami, edukativními videi, rozhovory ve sportovních pořadech, reportážemi,  soutěžemi v rádiích a v neposlední řadě přímím přenosem na území ČR a SK a to vše na České televizi, Radiožurnálu aj.  Tiskové zprávy pak budou posílány do všech médií. Dále bude vše prezentováno na webových stránkách turnaje www.mmbadminton.cz

Doprovodný program

V rámci sportovní akce proběhne Exhibice Petra Koukala, který se tímto rozloučí s vrcholným badmintonem. Přímo v hale se bude pool - dance , výstava obrazů aj.

Cíl akce

Pozvednout badminton v ČR na světovou úroveň, na adekvátní úrovni se postarat o hráče, motivovat mládež a studenty, představení Prahy, jako ideálního města pro sport.

Prestižní turnaj nejlepších mladých stolních tenistů evropského kontinentu – TOP 10 se uskuteční ve sportovní hale Arena Sparta na Podvinném Mlýně v Praze už za několik dnů: od 7. do 9. října.

Do Prahy se významná mezinárodní akce ve stolním tenise vrátí po sedmi letech, naposledy se v české metropoli uskutečnilo juniorské mistrovství Evropy 2009. „V hlavním městě České republiky se významná mezinárodní stolně-tenisová soutěž už nějakou dobu neuskutečnila a rok 2016, kdy Praha je Evropským hlavním městem sportu, se k tomu přímo nabízel,“ vysvětlil kandidaturu Nikolas Endal, místopředseda České asociace stolního tenisu. „Praha navíc finančně podpořila pořádání turnaje, za což jsme rádi.“

Nejlepších mladí stolní tenisté Evropy TOP 10 budou soupeřit ve čtyřech kategoriích: junioři, juniorky, kadeti a kadetky, přičemž v každé z kategorií startuje deset nejlepších hráčů či hráček dle aktuálního evropského žebříčku. Mezi zúčastněnými hráči nebudou chybět ani dva aktuální mistři Evropy svých věkových kategorií – juniorka Adina Diaconuová z Rumunska a nejlepší kadet starého kontinentu, Rus Vladimir Sidorenko.

Přímo z evropského žebříčku si nominaci na turnaj TOP 10 zajistili dva čeští stolní tenisté: nejlepší junior posledních let, 17letýTomáš Polanský a 15letá kadetka Zdena Blašková.

Turnaj TOP 10 juniorů ve stolním tenise
Termín: 7. – 9. října 2016
Místo konání: Arena Sparta, Praha – Podvinný Mlýn


Praha hostí vrcholný turnaj juniorů ve stolním tenise – kadet Jan Valenta. Foto: www.ping-pong.cz

V hale na Podvinném Mlýně se však představí ještě další dva čeští reprezentanti - pořadatelská země má právo nasadit do turnaje svého zástupce v každé kategorii bez ohledu na to, zda je umístěn v evropském žebříčku a na jakém místě. Mezi juniorkami se tudíž představí Nikita Petrovová a mezi kadety nastoupí Jan Valenta. „Ze sportovního hlediska je pro mladé české stolní tenisty start na turnaji TOP 10 vždycky velkým přínosem. Nyní to pro ně ale bude zcela nová zkušenost, jelikož se na tak významné akci představí v domácím prostředí,“ dodal Endal.

Turnaj TOP 10 je rozplánován do tří dnů. Hraje se pouze dvouhra systémem každý s každým, což pro každého znamená devět zápasů ve třech dnech. Historie prestižních juniorských turnajů už zná dva české vítěze – v roce 2008 triumfoval v Sheffieldu junior Tomáš Tregler a před třemi lety v italském Terni vyhrál kategorii kadetů Tomáš Polanský.

Nominace:
Junioři: Tomáš Polanský (ČR), Joe Seyfried (Fr.) Alexandr Khanin (Běl.), Andreas Levenko (Rak.), Cristian Pletea (Rum.), Carlos Vedriel (Šp.), Irvin Bertrand (Fr.), Nolan Givone (Fr.), Tobias Hippler (Něm.), Anders Lind (Dán.)
Juniorky: Adina Diaconuová (Rum.), Andre Dragomnová (Rum.), Audrey Zarifová (Fr.), Jing Ning (Azerb.), Marie Migotová (Fr.), Xuan Zhang (Šp.), Daria Trigolosová (Běl.), Maria Malaninová (Rus.), Ho Tin-Tin (Angl.), Nikita Petrovová (ČR)
Kadeti: Vladimir Sidorenko (Rus.), Truls Moregard (Švéd.), Carlo Rossi (It.), Maskin Grebnev (Rus.), Maciej Kolodziejczyk (Rak.), Chenxi Wang (Azerb.), Lilian Bardet (Fr.), Vincent Picard (Fr.), Jan Valenta (ČR), Bilal Hamache (Fr.)
Kadetky: Anastasia Kolišová (Rus.), Xingtai Chen (Azerb.), Zdena Blašková (ČR), Tania Plaianová (Rum.), Marta Vukeličová (Chorv.), Prithika Pavadeová (Fr.), Anna Wegrzynová (Pol.), Jekatěrina Zironovová (Rus.), Laura Tiefenbrunnerová (Něm.), Chuyi Zhou (Azerb.)


Praha - Silniční mistrovství. Nejstarší nepřerušený silniční závod na světě Běchovice Praha napíše v neděli svoji další kapitolu. Půl hodiny před polednem se běžci vydají na trať už po sto dvacáté.

Poprvé se na trať vydali běžci v roce 1897. Už tehdy byl závod vypsán jako oficiální mistrovství na 10 km. Jako otevřené mistrovství České republiky v silničním běhu je prezentován i letos.

Vrabcová-Nývltová se pokusí překonat rekord

Náročný závod ovládli v hlavních kategoriích v loňském ročníku Jakub Zemaník a Eva Vrabcová-Nývltová, které se podařilo zvítězit v posledních dvou ročnících.

Česká olympionička se letos pokusí překonat jedenadvacet let starý ženský traťový rekord. Jeho hodnota činí 33:18 minut. K překonání rekordního zápisu chybělo Evě loni pouhých devět sekund.

Zatímco v ženské kategorii je Vrabcová-Nývltová největší favoritkou, mezi muži je situace otevřenější.

Kategorie mužů má několik favoritů

Hlavním favoritem je Jiří Homoláč. Zkušenému běžci na jaře jen těsně utekla olympiáda v Riu, v Běchovicích však bude patřit k nejsledovanějším mužům závodu.

Atraktivní ale bude i například start sedminásobného vítěze závodu Róberta Štefka, čtvrtého muže ME v Helsinkách 1994 na trati 10 000 metrů a účastníka olympijských her v Atlantě, Sydney a Aténách.

Součástí programu bude i autogramiáda

Kromě série běhů nabídne nedělní akce také doprovodný program pro fanoušky. V cíli nedělního závodu se tak například můžete od 12.45 hodin kromě jiného těšit na autogramiádu atletických reprezentantů Jakuba Holuši, Jiřího Homoláče, Evy Vrabcové-Nývltové i běžeckého internacionála Vlastimila Zwiefelhofera.

Autor: Krarel Líbal, prazsky.denik.cz

Na Svatého Václava, 28. září, se letos naposledy otevře lanové centrum Loděnice Vltava DDM hl. m. Prahy na Libeňském ostrově všem příznivcům lezení a milovníkům výšek. Od 10 do 17 hodin se můžete těšit na aktivní den na lanech i na vodě.

„Návštěvníky čeká deset překážek v osmimetrové výšce. Instruktoři našeho lanového centra si pro vás připravili hru, která prověří vaše síly, vytrvalost i kolektivního ducha. S některými lanovými překážkami se budeme loučit nadobro, neboť za několik týdnů uvolní své místo zbrusu novým překážkám, na které se můžou návštěvníci těšit od nového roku,“ říká Martin „Olan“ Kašík, vedoucí úseku Loděnice Vltava.

Součástí odpoledne budou i projížďky na kánoích, při kterých se příchozím otevře zcela odlišný pohled na Prahu – z koryta řeky. Lodě zapůjčují instruktoři vodáckých oddílů a táborů, kteří ochotně vysvětlí ovládání lodi, případně zájemce svezou. Všichni sportovci, malí i velcí, se mohou těšit na drobnou odměnu, kterou si odnesou s sebou domů.

Během odpoledne v Loděnici Vltava nemůže chybět opékání buřtů. Po celé odpoledne budou na místě vedoucí lezeckých i vodáckých oddílů, kteří rádi poskytnou informace o celoroční činnosti s dětmi v Loděnici Vltava.

Akce probíhá za podpory hlavního města Prahy v rámci Evropského města sportu 2016.

Vstupné: 50 Kč/lezec, rezervace není nutná


Tohle tu ještě nebylo! Pražský florbalový velkoklub chystá na začátek školního roku opravdu výjimečnou událost. FbŠ Bohemians vyzve v meziklubovém souboji Florbal Chodov, a to poprvé v historii tohoto halového sportu pod širým nebem – v areálu pražské Štvanice chystají Bohemians celodenní program a avizují, že na své si přijde opravdu každý!

Nejoblíbenější sport hodin tělesné výchovy posledních let, který se však co do počtu diváků ani zdaleka nemůže rovnat s hokejovými či fotbalovými zápasy, před sebou má historickou událost. V sobotu 17. září 2016 se uskuteční první ročník Cevro Institut Open Air, florbalový turnaj mezi Bohemians a Chodovem, který se bude odehrávat přímo na centrálním kurtu pražské Štvanice, tedy na stadionu s kapacitou přesahující 7000 míst k sezení.

Nic tak velkého, kromě finále nejvyšších českých soutěží hraných v O2 aréně jako takzvané Superfinále, na klubové úrovni florbal nezná. Tam je navíc pořadatelem Česká florbalová unie, nikoliv samotný klub, jako je tomu u všech ostatních zápasů. Nejvyšší průměrnou návštěvnost v loňské sezoně měli právě Bohemians, a to jen něco málo přes 500 diváků na domácí utkání. Naplnit sedmitisícovou arénu je tak velká výzva.

„Vždycky jsme se snažili připravovat program zajímavý především pro rodiny s dětmi, a tak tomu bude i nyní,“ říká Jakub Doubrava, marketingový manažer FbŠ Bohemians, „součástí doprovodného programu budou hudební vystoupení, spousta sportovních stanovišť, kde si budou moci děti i dospělí vše vyzkoušet, ale třeba i skákací hrad nebo stánky s atraktivnější nabídkou, než jsou jen klobásy a pivo,“ dodává.  Konkrétnější informace si Bohemians nechávají jako překvapení a z  rukávu je budou tahat postupně.

Jedno je ale jisté. Ikonický stadion na pražské Štvanici, který spousty let jen chátral, konečně opět ožije. V sobotu 17. září jej zaplní rodiny s dětmi, fanoušci florbalu i jiných sportu, stejně jako ti, které prostě akce jen zaujme svou výjimečností. Pořádajícím Bohemians, kteří touto událostí slaví výročí 20 let od založení klubu, už nezbývá než doufat, že bude pěkné počasí.

Vstupenky jsou v předprodeji k zakoupení za 50Kč na Ticketportalu zde: https://www.ticketportal.cz/performance.aspx?idp=-1719976&idpartner=162

Akci sledujte na sociálních sítích pod štítkem #florbalopenair

Sobotní program – 17. 9. 2016:

8:00 – Turnaj mládežnických týmů Bohemians a Chodova

13:00 – FbŠ Bohemians vs. Florbal Chodov – Extraliga žen

16:00 – FbŠ Bohemians vs. Florbal Chodov – Tipsport Superliga


Na trasu Birell Grand Prix Praha sedí totéž, co se říkává o Paříži. Totiž, že si o ní můžete myslet cokoliv, a vždycky to bude pravda. Zářijová pražská desítka je nádherná a zároveň zrádná, svěží a přitom dušná, rychlá (i když, jak pro koho)…  Startuje v sobotu 10. září v 19.00 hodin od Obecního domu! Stále je ještě možné se přihlásit. Zbývají poslední místa, tak neváhejte a zaregistrujte se co nejdříve!

Všechny běhy Birell Grand Prix Praha 2016:

  • Birell Běh na 10 km - muži, ženy 2016
  • adidas Běh pro ženy 5 km 2016
  • Týmový běh pro ženy (tým 3 x 5 km) 2016
  • Týmový běh pro ženy (tým 3 x 10 km) 2016
  • Týmový běh pro muže (tým - 3 x 10 km) 2016
  • Smíšený týmový závod (tým 3 x 10 km) 2016

Na startovní čáru adidas pětky se postaví například Katka Neumannová:https://www.facebook.com/runczech/videos/1214415685267242/

A jaký byl loňský 20. ročník?

Byl 2. nejrychlejší desítkou světa roku 2015. Všichni tři muži na stupních vítězů zaběhli časy pod fantastických 28 minut a zaujímají druhé, třetí a páté místo světových tabulek roku 2015

Připomeňte si atmosféru loňského 20. ročníku.

Letos bude trasa stejná jako loni. První závodníci vyběhnou ještě za světla, večerní běžci si užijí noční rozsvícenou Prahu. Přejme jim pěkné počasí, sportovního ducha, výdrž a dobrou náladu.

Podrobné informace na: http://www.runczech.com/cs/akce/birell-grand-prix-praha-2016/index.shtml.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20