Aktuality

Městská část Praha 12 ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Praha 12 – Monet organizovala nový projekt pod názvem Víkend sportu zdarma v Praze 12. V zářijovém termínu se do sportování zapojilo přes 1 000 občanů, převážně z Prahy 12.

Projekt představil veřejnosti možnost aktivního trávení volného času a nabídnul obyvatelům sportovní vyžití, které nabízí sportoviště v Praze 12 a blízkém okolí. Mezi vybranými sportovišti byly squash, fitness, pétanque, bruslení, minigolf, tenis, lezecká stěna, aquapark, in-line bruslení a řada dalších sportů.

Zájemci z řad veřejnosti se na jednotlivá sportoviště přihlašovali od 5. září 2016 na webu DDM Monet, Prahy 12 nebo přímo u provozovatelů sportovišť.

Svá sportoviště pro daný projekt nabídli tito partneři: Dům dětí a mládeže Praha 12 – Monet, Squash Arena Novodvorská, BABY CLUB KENNY, Minigolf SK Tempo Praha, Fitness Club Bluehill, Tenisové kurty Praha 4 – Lhotka, Aquadream – centrum vodní zábavy, HC Kobra.

Věříme, že tato možnost sportovního vyžití nabídla občanům zajímavou alternativu, jak aktivně trávit volný čas nejen v uvedeném termínu.

Děkujeme MHMP a MČ Praha 12 za grantovou podporu celého projektu, všem poskytovatelům sportovišť i všem zúčastněným.


O druhý ročník Klánovického půlmaratonu, který se koná v neděli 23. října, byl velký zájem. Kapacita 1 300 běžců byla naplněna 14 dní předem. Pořadatelé už teď vědí, kdo bude v cíli první.

Loňský vítěz Pavel Dymák, který klánovickou půlku zaběhl za 1:11:52, se díky zranění nebude moci závodu zúčastnit a své prvenství tak obhájit. V Klánovicích ale nebude chybět ani letos, pojede totiž jako předjezdec na kole a bude tak zase v cíli první! Jak vzpomíná na první ročník a co by poradil těm, kteří se chystají na start letos, si přečtěte v našem rozhovoru.

1) Loni jsi zvítězil na 1. ročníku, jak se ti závod líbil?

Závod byl hezký, zejména díky tomu, že se běží v lese. Je to veliká výhoda oproti silničním běhům, protože závod rychleji utíká. Musíš pořád dávat pozor na cestu a nemáš tolik času myslet na to, že už nemůžeš Stejně tak byla super atmosféra, zázemí a pořadatelé. Na 1. ročník velmi zdařilá akce.

2) Letos nemůžeš stát na startu, čím to?

Letos jsem si chtěl zaběhnout první rychlý maraton, na který jsem se dlouho připravoval a běhal hodně kilometrů, bohužel většinu po silnici a nohám se to po určité době přestalo líbit. Po 1/2 maratonu na ME v Amsterodamu mě začaly bolet obě paty a léčím se s tím doteď. Mám v nich zánět a nechce se mu pryč. Pomalu se to lepší a už začínám pobíhat (no spíš se jen plazím), tak snad se dokážu připravit na halovou sezonu.

3) Jaké byly tvé cíle letošní sezony a nakolik se je podařilo splnit?

Můj hlavní cíl byl právě zmíněný maraton, kde jsem si věřil na čas pod 2:20, ale teď už vím, že to byl velmi optimistický cíl. Nicméně s časem 2:28:03 spokojen nejsem a do budoucna ho budu chtít vylepšit. Nejvíc si tak cením půlmaratonského času 1:06:25, díky kterému jsem se nominoval na ME v atletice.

4) Co bys doporučil závodníkům, kteří se chystají na Klánovický 1/2Maraton a chtějí si zaběhnout svižný závod?

Aby se mě drželi, až pojedu před nimi na kole… Teď vážně. Nenechat se vybláznit na prvních kilometrech a spíše běžet rovnoměrné tempo. Samozřejmě, že začátek může a většinou bude rychlejší, ale nemělo by to být o moc. Dávat pozor na cestu, aby se nesklouzli jako já v loňském roce.  A v neposlední řadě občerstvovat tak, jak je každý zvyklý. Někomu stačí voda, ionťák, jiný je zvyklý na gely, apod. Tím, že se běží v lese, tak může hrát roli i zvolená obuv, pokud bude sucho, lze zvolit silniční boty a jestli bude pršet, tak babo raď...

5) Jaký čas myslíš, že je reálné zaběhnout v Klánovickém lese?

Nevím, jaká bude nová trať, ale věřím, že profilem bude dost podobná té loňské. Jsem si jistý, že pod 1:10 by to mělo jít. Ale tím, že je závod na konci sezony, tak forma běžců už asi nebude vyšperkovaná do top fazony.

6) A jak se těšíš na novou roli - už jsi někdy jako předjezdec závodil?

Nikdy jsem v podobné roli nebyl a těším se moc, protože nemusím závodit a stejně budu v cíli první.

BĚHU ZDAR - v Klánovicích zvláště
Pokud jste se nedostali na startovní listinu, doražte alespoň jako diváci, čeká
vás bohatý doprovodný program, spousta zábavy pro děti a koncert kapely
Free Ride. Bude se na co koukat i v závodním poli, přihlášená je loňská
vítězka Radka Churáňová, aktuální mistr republiky v maratonu Petr Pechek
nebo účastník MS v běhu do vrchu Viktor Šinágl.
Sledujte novinky na www.klanovickypulmaraton.cz nebo na facebooku.

Stará parta, dlouhá tradice, ale nové místo. To byl závod s trochu krkolomným názvem Czech Sk8 Slalom Cup – Prague Open 2016. Závod, kterého se zúčastňují ti, co se v bývalém Československu jako první začali krotit okolečkovaná prkýnka, dnes pro všechny dobře známé skateboardy.

„Slalom na skateboardu byl první disciplínou, v které se začalo na sklonku sedmdesátých let v Československu závodit,“ říká prezident České skateboardové federace Petr Janoušek, „a dnes v něm potkáte opravdové žijící legendy, které se k němu vrátily po absolvování všech disciplín, jako jsou freestyle, streetstyle, U-rampa a bazén.“  

Závod je pořádán v novodobé historii od roku 2007 a jednalo se tak už o 9 ročník. V letech 2012, 2013 a 2014 byla akce zaštítěna radní hlavního města Prahy Helenou Chudomelovou (2012) a radním hlavního města Prahy Lukášem Manhartem (2013 a 2014). Od roku 2013 je pak pořádán za podpory hlavního města Prahy

Letošnímu závodu (8. a 9. 10.) nepřálo příliš počasí. Sobotní dětské závody v parku Maxe van der Stoela byly přerušeny pro déšť po odjetí tréninkových jízd a po dlouhém čekání na přízeň počasí byly nakonec v odpoledních hodinách zcela zrušeny.

Czech Sk8 Slalom Cup – Prague Open 2016. Foto: www.sk8boarder.czNedělní pokračování v lokalitě Hradčanská pak přineslo napínavé souboje do posledního měřeného kola. Giant slalom po dvou kolech vedl Petr Janoušek (tým Sinners 84) aby pak nakonec v závěrečném kole podlehl zkušenému veteránovi Josefu Štefkovi (SGB). Třetí místo obsadil Jakub Jirman z týmu SkateCahoot. Hybrid slalom nabídl podobně dramatickou podívanou. Po prvním kole vedl Němec Lars Tuexen před Petrem Janouškem a Josefem Štefkou. Druhé kolo ale zamíchalo pořadím a nakonec zvítězil po bezchybné jízdě opět Josef Štefka před Petrem Janouškem a po prvním kole prvním Larsem Tuexem. Ženskou kategorii v obou slalomech ovládla Mia Sudková (SCHGB).


Stadion mládeže Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy umožňuje všem zájemcům od října 2016 bezplatné rekreační běhání. Běžci mohou atletický stadion využívat každý den od 8.00 do 22.00 hodin po předložení průkazu Rekreační běžec Stadionu mládeže.

Průkaz běžce lze získat bezplatně po vyplnění základních osobních údajů a seznámení se s pravidly využití atletického stadionu. Souhlas s pravidly je nutné potvrdit vlastnoručním podpisem.

Neomezené využití atletického oválu je umožněno pod podmínkou dodržování stanovených pravidel, především následujících: 

 1. Bezplatně využívat atletický stadion lze pouze ke zlepšení vlastní fyzické kondice, nikoli k organizované a komerční činnosti.
 2. V první dráze nelze běhat, je nejvíce namáhána, a proto se využívá pouze při závodech.
 3. Přednost využívat atletický stadion mají pravidelné činnosti – zájmové útvary Stadionu mládeže a pronájmy areálu.
 4. Pořadatel akcí na Stadionu mládeže je oprávněn rekreační běžce požádat o opuštění areálu v případě konání závodů či organizování akcí.
 5. Bezplatně lze využívat pouze WC na Stadionu mládeže, šatny a sprchy nejsou k dispozici.
 6. V zimních měsících není stadion osvětlen.
 7. Je nutné dodržovat provozní řád areálu.

Držitelé průkazu budou mít v budoucnu možnost půjčit si rovněž bezplatně vybavení na netradiční sporty (spikeball, ladder golf, discgolf, kroket, speedminton atd.)

Adresa: Stadion mládeže, Na Kotlářce 1, Praha 6
Kontaktní osoba: [email protected], 777 706 589


Ve dnech 21. - 23. října 2016 proběhne v Pražské parkourové hale In Motion Academy akce IMACON 2016, která je určená parkouristům a freerunnerům z celé České republiky a přilehlých států. Hlavní myšlenkou akce je shromáždit parkourovou komunitu pod jednu střechu, vzájemně se učit, posunout se dál, poznat nové přátele a nabrat motivaci do dalšího tréninku.

IMACON sleduje trendy velkých zahraničních parkourových akcí a inspiruje se jimi. Náplní akce jsou kromě společného tréninku a workshopů také 3 parkourové soutěže – soutěž v rychlosti, soutěž ve všestrannosti a soutěž ve volném stylu. V České republice zatím nemá tento typ soutěžení žádnou tradici – IMACON bude tedy pro zdejší parkourovou scénou průlomový. Kapacita akce je nastavená na 100 účastníků – parkouristů.

Při soutěžích bude v In MotionAcademy navíc 50 míst pro diváky. Ti se budou moci přijít podívat v neděli 23. října od 9:30 do 14:00 hodin.

Prestižní turnaj Europe Youth Top 10 v Praze je minulostí. Skončila akce, na které nejlepších čtyřicet mladých evropských hráčů a hráček chtělo dokázat, že právě oni jsou těmi nej. České fanoušky v tomto směru jistě potěší, že jedním ze čtyř vítězů je Tomáš Polanský. Hráč druholigového německého Saarbrückenu prošel turnajem bez jediného zaváhání a s bilancí devíti vítězství a žádné prohry ovládl kategorii juniorů.

Do Prahy sice nepřijeli dva nejlepší Evropané v této kategorii, ale kvalitu turnaje ani hodnotu vítězství Polanského to nikterak nesnižuje. V Areně Sparta se představili medailisté z juniorských evropských šampionátů i hráči, kteří se pravidelně umísťují v závěrečných kolech turnajů ITTF Junior Circuit. A všechny Tomáš Polanský porazil. „Před turnajem jsem se netajil tím, že bych chtěl medaili, respektive že chci turnaj vyhrát. Ale že se mi to podaří bez jediné prohry, to by mě opravdu nenapadlo. Tohle je nesmírně těžký turnaj, takže si vítězství hodně cením," řekl po posledním vyhraném duelu s Francouzem Joe Seyfridem.

Cesta českého stolního tenisty za triumfem rozhodně nebyla tak jednoduchá, jak se podle poměrů vítězství a proher může na první pohled zdát. Několikrát vstoupil do zápasů hůř, než jeho soupeři a musel otáčet nepříznivý stav. Jako například v duelu s Rumunem Raresem Siposem. „Tohle byl asi nejtěžší, ale nakonec vlastně nejhezčí zápas z mého pohledu. On hrál uvolněně a byl velmi blízko výhře. Mně se povedlo zápas otočit. Myslím, že právě test psychické odolnosti, té schopnosti nevzdat to za nepříznivého stavu, je to nejcennější, co jsem si z turnaje odnesl. Je vidět, že moje působení v Německu mě posouvá herně i psychicky nahoru," dodal osmnáctiletý hráč.

Na druhém místě za Polanským v kategorii juniorů skončil Rakušan Andreas Levenko, třetí byl Francouz Joe Seyfried.

Famózní pražská jízda českého juniora. Foto: www.ping-pong.czV kategorii juniorek byla až do posledního kola suverénkou soutěže Rumunka Adina Diaconuová. Mistryně Evropy ze Záhřebu však v posledním kole prohrála 0:4 s Francouzkou Audrey Zarifovou a obsadila nakonec třetí příčku. Za vítěznou Zarifovou se díky lepšímu poměru setů dostala ještě další Rumunka Andre Dragomanová. Česká reprezentantka Nikita Petrovová neuspěla ani ve svém posledním duelu a obsadila bez jediné výhry desátou příčku.

Mezi kadety se o vítězi rozhodovalo až v posledním zápase mezi Švédem Trulsem Moregardem a mistrem Evropy Vladimírem Sidorenkem z Ruska. Švédský hráč v dramatické vzájemné bitvě nakonec vyhrál v sedmém setu 11:9 a s jedinou porážkou turnaj vyhrál. Český reprezentant Jan Valenta ani v závěrečném kole nestačil na svého soupeře. Prohrál s Francouzem Bilalem Hamachem 0:4 a s bilancí 0/9 obsadil desátou příčku.

Nesmírně vyrovnaná byla soutěž kadetek, v níž až do posledního duelu bojovala o místo mezi nejlepšími Zdena Blašková. Vyrovnaný souboj s Rumunkou Taniou Plaianovou nakonec v sedmisetovém dramatu vyhrála a dotáhla se na dalších pět soupeřek, které na turnaji vyhrály pět zápasů. O pořadí na třetím až osmém místě musel nakonec rozhodovat lepší poměr setů. V této minitabulce nedopadla česká hráčka zrovna nejlépe a obsadila na turnaji celkové šesté místo. "Nejsem vůbec zklamaná, protože začátek turnaje byl z mého pohledu velmi špatný. Mám radost z toho, že jsem z posledních pěti zápasů čtyři vyhrála. Moje hra se zlepšovala každým dnem, takže konečné pořadí nakonec odpovídá tomu, co jsem v Praze předvedla," řekla po skončení turnaje Zdena Blašková. Vítězkou této kategorie se stala Ruska Anastasia Kolišová, která mohutným finišem posunula na druhé místo Rumunku Taniu Plaianovou. Třetí skončila další ruská hráčka Jekatěrina Zironovová.


UK FTVS se stále více otevírá široké veřejnosti. Důkazem je i akce Den otevřených dveří sportovních laboratoří UK FTVS, která se uskuteční 15. října od 12.30 hodin. Hlavním cílem akce je prezentovat široké veřejnosti možnosti laboratoří v oblasti vědy a sportu, představit metody a jejich využití pro praktický sportovní život. Samotná akce je součástí projektu Praha Evropské hlavní město sportu 2016.

Laboratoře

V současné době UK FTVS disponuje profesionálními, moderně vybavenými laboratořemi, které se dlouhodobě zabývají výzkumem vztahů mezi zdravím a pohybovou aktivitou či sportem, soustředí se zejména na rozvoj a ověřování technologií a metodik, které poskytují informace o reakcích a projevech adaptací na tělesné zatížení.

Nabízená diagnostika může posloužit k optimalizaci pohybové zátěže, výživy nebo dalších faktorů zdravého životního stylu. Neméně významná je i možnost diagnostikovat a pozitivně ovlivňovat hraniční stavy zdraví a nemoci, související s tělesnou zátěží.

Prezentované laboratoře

 • Biomedicínská laboratoř
 • Kineziologická laboratoř
 • Laboratoř biomechaniky extrémních zátěží (labBEZ)
 • Laboratoř sportovní motoriky
 • Laboratoř tréninkové adaptace

Program akce

 • 12:30 - 17: 00 - otevření laboratoří - možnost otestování a pravidelné prohlídky s výkladem
 • 14:00 - setkání se sportovci, podpisová akce a veřejná diskuze
Den otevřených dveří
Název: Den otevřených dveří sportovních laboratoří UK FTVS
Termín konání: 15. říjen 2016
Pořadatel: UK FTVS – Fakulta tělesné výchovy a sportu UK
Partneři: MHMP – Praha Evropské hlavní město sportu 2016
Místo konání: UK FTVS, José Martího 31, 162 52 Praha 6
Více na: www.ftvs.cuni.cz a www.facebook.com/UKFTVS/

Příloha:


V sobotu 17. prosince se v Kongresovém centru Praha uskuteční otevřené mistrovství České republiky v bleskovém šachu 2016.

Hrát budou hráči všech kategorií i výkonnosti, jak nejlepší hráči České republiky na čele s několika velmistry, tak i amatéři. Bleskový šach je divácky jedna z nejatraktivnějších disciplín vzhledem k tomu, že tahy jsou prováděny v rychlém tempu a ani ti nejlepší se v časovém presu nedokáží vyvarovat často velkých chyb. Na turnaji bude přítomna Česká televize, která z akce odvysílá záznam v délce trvání cca 60 minut na programu ČT sport. Během mistrovství budou také slavnostně vyhlášeny.

Výroční ceny Šachového svazu ČR v několika kategoriích. Do turnaje je stále možné se přihlásit na [email protected].

Více na http://www.chess.cz/www/aktuality/aktuality-ze-sezony-2016-2017/aktuality-z-domova/predbezne-startovne-listiny-mcr-v-bleskovem-sachu-2016.html.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20