Aktuality

Stará parta, dlouhá tradice, ale nové místo. To byl závod s trochu krkolomným názvem Czech Sk8 Slalom Cup – Prague Open 2016. Závod, kterého se zúčastňují ti, co se v bývalém Československu jako první začali krotit okolečkovaná prkýnka, dnes pro všechny dobře známé skateboardy.

„Slalom na skateboardu byl první disciplínou, v které se začalo na sklonku sedmdesátých let v Československu závodit,“ říká prezident České skateboardové federace Petr Janoušek, „a dnes v něm potkáte opravdové žijící legendy, které se k němu vrátily po absolvování všech disciplín, jako jsou freestyle, streetstyle, U-rampa a bazén.“  

Závod je pořádán v novodobé historii od roku 2007 a jednalo se tak už o 9 ročník. V letech 2012, 2013 a 2014 byla akce zaštítěna radní hlavního města Prahy Helenou Chudomelovou (2012) a radním hlavního města Prahy Lukášem Manhartem (2013 a 2014). Od roku 2013 je pak pořádán za podpory hlavního města Prahy

Letošnímu závodu (8. a 9. 10.) nepřálo příliš počasí. Sobotní dětské závody v parku Maxe van der Stoela byly přerušeny pro déšť po odjetí tréninkových jízd a po dlouhém čekání na přízeň počasí byly nakonec v odpoledních hodinách zcela zrušeny.

Czech Sk8 Slalom Cup – Prague Open 2016. Foto: www.sk8boarder.czNedělní pokračování v lokalitě Hradčanská pak přineslo napínavé souboje do posledního měřeného kola. Giant slalom po dvou kolech vedl Petr Janoušek (tým Sinners 84) aby pak nakonec v závěrečném kole podlehl zkušenému veteránovi Josefu Štefkovi (SGB). Třetí místo obsadil Jakub Jirman z týmu SkateCahoot. Hybrid slalom nabídl podobně dramatickou podívanou. Po prvním kole vedl Němec Lars Tuexen před Petrem Janouškem a Josefem Štefkou. Druhé kolo ale zamíchalo pořadím a nakonec zvítězil po bezchybné jízdě opět Josef Štefka před Petrem Janouškem a po prvním kole prvním Larsem Tuexem. Ženskou kategorii v obou slalomech ovládla Mia Sudková (SCHGB).


Stadion mládeže Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy umožňuje všem zájemcům od října 2016 bezplatné rekreační běhání. Běžci mohou atletický stadion využívat každý den od 8.00 do 22.00 hodin po předložení průkazu Rekreační běžec Stadionu mládeže.

Průkaz běžce lze získat bezplatně po vyplnění základních osobních údajů a seznámení se s pravidly využití atletického stadionu. Souhlas s pravidly je nutné potvrdit vlastnoručním podpisem.

Neomezené využití atletického oválu je umožněno pod podmínkou dodržování stanovených pravidel, především následujících: 

 1. Bezplatně využívat atletický stadion lze pouze ke zlepšení vlastní fyzické kondice, nikoli k organizované a komerční činnosti.
 2. V první dráze nelze běhat, je nejvíce namáhána, a proto se využívá pouze při závodech.
 3. Přednost využívat atletický stadion mají pravidelné činnosti – zájmové útvary Stadionu mládeže a pronájmy areálu.
 4. Pořadatel akcí na Stadionu mládeže je oprávněn rekreační běžce požádat o opuštění areálu v případě konání závodů či organizování akcí.
 5. Bezplatně lze využívat pouze WC na Stadionu mládeže, šatny a sprchy nejsou k dispozici.
 6. V zimních měsících není stadion osvětlen.
 7. Je nutné dodržovat provozní řád areálu.

Držitelé průkazu budou mít v budoucnu možnost půjčit si rovněž bezplatně vybavení na netradiční sporty (spikeball, ladder golf, discgolf, kroket, speedminton atd.)

Adresa: Stadion mládeže, Na Kotlářce 1, Praha 6
Kontaktní osoba: [email protected], 777 706 589


Ve dnech 21. - 23. října 2016 proběhne v Pražské parkourové hale In Motion Academy akce IMACON 2016, která je určená parkouristům a freerunnerům z celé České republiky a přilehlých států. Hlavní myšlenkou akce je shromáždit parkourovou komunitu pod jednu střechu, vzájemně se učit, posunout se dál, poznat nové přátele a nabrat motivaci do dalšího tréninku.

IMACON sleduje trendy velkých zahraničních parkourových akcí a inspiruje se jimi. Náplní akce jsou kromě společného tréninku a workshopů také 3 parkourové soutěže – soutěž v rychlosti, soutěž ve všestrannosti a soutěž ve volném stylu. V České republice zatím nemá tento typ soutěžení žádnou tradici – IMACON bude tedy pro zdejší parkourovou scénou průlomový. Kapacita akce je nastavená na 100 účastníků – parkouristů.

Při soutěžích bude v In MotionAcademy navíc 50 míst pro diváky. Ti se budou moci přijít podívat v neděli 23. října od 9:30 do 14:00 hodin.

Prestižní turnaj Europe Youth Top 10 v Praze je minulostí. Skončila akce, na které nejlepších čtyřicet mladých evropských hráčů a hráček chtělo dokázat, že právě oni jsou těmi nej. České fanoušky v tomto směru jistě potěší, že jedním ze čtyř vítězů je Tomáš Polanský. Hráč druholigového německého Saarbrückenu prošel turnajem bez jediného zaváhání a s bilancí devíti vítězství a žádné prohry ovládl kategorii juniorů.

Do Prahy sice nepřijeli dva nejlepší Evropané v této kategorii, ale kvalitu turnaje ani hodnotu vítězství Polanského to nikterak nesnižuje. V Areně Sparta se představili medailisté z juniorských evropských šampionátů i hráči, kteří se pravidelně umísťují v závěrečných kolech turnajů ITTF Junior Circuit. A všechny Tomáš Polanský porazil. „Před turnajem jsem se netajil tím, že bych chtěl medaili, respektive že chci turnaj vyhrát. Ale že se mi to podaří bez jediné prohry, to by mě opravdu nenapadlo. Tohle je nesmírně těžký turnaj, takže si vítězství hodně cením," řekl po posledním vyhraném duelu s Francouzem Joe Seyfridem.

Cesta českého stolního tenisty za triumfem rozhodně nebyla tak jednoduchá, jak se podle poměrů vítězství a proher může na první pohled zdát. Několikrát vstoupil do zápasů hůř, než jeho soupeři a musel otáčet nepříznivý stav. Jako například v duelu s Rumunem Raresem Siposem. „Tohle byl asi nejtěžší, ale nakonec vlastně nejhezčí zápas z mého pohledu. On hrál uvolněně a byl velmi blízko výhře. Mně se povedlo zápas otočit. Myslím, že právě test psychické odolnosti, té schopnosti nevzdat to za nepříznivého stavu, je to nejcennější, co jsem si z turnaje odnesl. Je vidět, že moje působení v Německu mě posouvá herně i psychicky nahoru," dodal osmnáctiletý hráč.

Na druhém místě za Polanským v kategorii juniorů skončil Rakušan Andreas Levenko, třetí byl Francouz Joe Seyfried.

Famózní pražská jízda českého juniora. Foto: www.ping-pong.czV kategorii juniorek byla až do posledního kola suverénkou soutěže Rumunka Adina Diaconuová. Mistryně Evropy ze Záhřebu však v posledním kole prohrála 0:4 s Francouzkou Audrey Zarifovou a obsadila nakonec třetí příčku. Za vítěznou Zarifovou se díky lepšímu poměru setů dostala ještě další Rumunka Andre Dragomanová. Česká reprezentantka Nikita Petrovová neuspěla ani ve svém posledním duelu a obsadila bez jediné výhry desátou příčku.

Mezi kadety se o vítězi rozhodovalo až v posledním zápase mezi Švédem Trulsem Moregardem a mistrem Evropy Vladimírem Sidorenkem z Ruska. Švédský hráč v dramatické vzájemné bitvě nakonec vyhrál v sedmém setu 11:9 a s jedinou porážkou turnaj vyhrál. Český reprezentant Jan Valenta ani v závěrečném kole nestačil na svého soupeře. Prohrál s Francouzem Bilalem Hamachem 0:4 a s bilancí 0/9 obsadil desátou příčku.

Nesmírně vyrovnaná byla soutěž kadetek, v níž až do posledního duelu bojovala o místo mezi nejlepšími Zdena Blašková. Vyrovnaný souboj s Rumunkou Taniou Plaianovou nakonec v sedmisetovém dramatu vyhrála a dotáhla se na dalších pět soupeřek, které na turnaji vyhrály pět zápasů. O pořadí na třetím až osmém místě musel nakonec rozhodovat lepší poměr setů. V této minitabulce nedopadla česká hráčka zrovna nejlépe a obsadila na turnaji celkové šesté místo. "Nejsem vůbec zklamaná, protože začátek turnaje byl z mého pohledu velmi špatný. Mám radost z toho, že jsem z posledních pěti zápasů čtyři vyhrála. Moje hra se zlepšovala každým dnem, takže konečné pořadí nakonec odpovídá tomu, co jsem v Praze předvedla," řekla po skončení turnaje Zdena Blašková. Vítězkou této kategorie se stala Ruska Anastasia Kolišová, která mohutným finišem posunula na druhé místo Rumunku Taniu Plaianovou. Třetí skončila další ruská hráčka Jekatěrina Zironovová.


UK FTVS se stále více otevírá široké veřejnosti. Důkazem je i akce Den otevřených dveří sportovních laboratoří UK FTVS, která se uskuteční 15. října od 12.30 hodin. Hlavním cílem akce je prezentovat široké veřejnosti možnosti laboratoří v oblasti vědy a sportu, představit metody a jejich využití pro praktický sportovní život. Samotná akce je součástí projektu Praha Evropské hlavní město sportu 2016.

Laboratoře

V současné době UK FTVS disponuje profesionálními, moderně vybavenými laboratořemi, které se dlouhodobě zabývají výzkumem vztahů mezi zdravím a pohybovou aktivitou či sportem, soustředí se zejména na rozvoj a ověřování technologií a metodik, které poskytují informace o reakcích a projevech adaptací na tělesné zatížení.

Nabízená diagnostika může posloužit k optimalizaci pohybové zátěže, výživy nebo dalších faktorů zdravého životního stylu. Neméně významná je i možnost diagnostikovat a pozitivně ovlivňovat hraniční stavy zdraví a nemoci, související s tělesnou zátěží.

Prezentované laboratoře

 • Biomedicínská laboratoř
 • Kineziologická laboratoř
 • Laboratoř biomechaniky extrémních zátěží (labBEZ)
 • Laboratoř sportovní motoriky
 • Laboratoř tréninkové adaptace

Program akce

 • 12:30 - 17: 00 - otevření laboratoří - možnost otestování a pravidelné prohlídky s výkladem
 • 14:00 - setkání se sportovci, podpisová akce a veřejná diskuze
Den otevřených dveří
Název: Den otevřených dveří sportovních laboratoří UK FTVS
Termín konání: 15. říjen 2016
Pořadatel: UK FTVS – Fakulta tělesné výchovy a sportu UK
Partneři: MHMP – Praha Evropské hlavní město sportu 2016
Místo konání: UK FTVS, José Martího 31, 162 52 Praha 6
Více na: www.ftvs.cuni.cz a www.facebook.com/UKFTVS/

Příloha:


V sobotu 17. prosince se v Kongresovém centru Praha uskuteční otevřené mistrovství České republiky v bleskovém šachu 2016.

Hrát budou hráči všech kategorií i výkonnosti, jak nejlepší hráči České republiky na čele s několika velmistry, tak i amatéři. Bleskový šach je divácky jedna z nejatraktivnějších disciplín vzhledem k tomu, že tahy jsou prováděny v rychlém tempu a ani ti nejlepší se v časovém presu nedokáží vyvarovat často velkých chyb. Na turnaji bude přítomna Česká televize, která z akce odvysílá záznam v délce trvání cca 60 minut na programu ČT sport. Během mistrovství budou také slavnostně vyhlášeny.

Výroční ceny Šachového svazu ČR v několika kategoriích. Do turnaje je stále možné se přihlásit na [email protected].

Více na http://www.chess.cz/www/aktuality/aktuality-ze-sezony-2016-2017/aktuality-z-domova/predbezne-startovne-listiny-mcr-v-bleskovem-sachu-2016.html.


Předseda Výboru pro sport a volný čas Zastupitelstva hl. m. Prahy Antonín Lébl včera v Rezidenci primátorky přijal pro hlavní město Prahu pamětní plaketu od organizátorů 6. ročníku mezinárodního fotbalového turnaje pro mládežnické týmy do 19 let Generali CEE Cup 2016 jako ocenění za podporu hl. m. Prahy. Akce se uskutečnila na čtyřech pražských stadionech ve dnech 21. července až 27. července 2016.

„Současné vedení Prahy má rozvoj sportu jako svoji prioritu, o čemž svědčí letošní rekordní podpora pražského sportu ve výši 529 milionů korun. Právem Praha je v letošním roce Evropským hlavním městem sportu, V rámci tohoto projektu se uskutečnilo více jak 190 akcí. Rovněž akce Generali CEE Cup 2016 svojí úrovni byla důležitou akcí tohoto projektu. Je skvělé, že se v zahraniční konkurenci české týmy neztratily. Konfrontace se zahraničním fotbalem je důležitá už v mládežnických kategoriích a já doufám, že toto srovnání bude mladé české fotbalisty motivovat k dalšímu úsilí,“ uvedl mimo jiné předseda Antonín Lébl.

Turnaje, který je největší svého druhu ve střední a východní Evropě a je pozorně sledován skauty předních světových klubů, se zúčastnilo dvanáct týmů z osmi zemí a první místo obsadil klub AC Sparta Praha.


Ve středu 26. října od 10.00 do 16.00 hodin Vás zve 1. HFK Děkanka v rámci projektu Hraj srdcem – vyber si svůj sport, na sportovní den do haly Děkanka.

Přijďte si k nám vyzkoušet jednotlivé druhy sportu, na věku nezáleží. Z programu:

 • Ukázky jednotlivých druhů míčových sportů pod vedením profesionálních trenérů, například volejbal, házenou, florbal nebo badminton.
 • Ukázky cvičení pro dívky i chlapce a pro ženy, různé druhy jógy, balanční cvičení, stabilizační cvičení a podobně.
 • Prezentace sportovních potřeb s možností prodeje.
 • Konzultace s rehabilitační specialistkou a členkou Unie fyzioterapeutů Jitkou Dolejšovou.
 • Malá prezentace zdravé výživy.

Sportovní oblečení a sálovou obuv sebou.

Sportovní hala Děkanka, Děkanská vinice I. 5/987, Praha 4.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20