Aktuality

Závod se tradičně uskuteční v rámci vzpomínkových oslav 77. výročí 17. listopadu 1939 a 27. výročí 17. listopadu 1989.

Ústav tělesné výchovy a sportu ČVUT V PRAZE ve spolupráci s VSK ČVUT Praha pořádá 64. ročník Běhu 17. listopadu a 54. ročník AM ČR v přespolním běhu pro rok 2017. Závod je zároveň součástí Pražského běžeckého poháru. Závod se uskuteční v Oboře Hvězda v Praze 6, zahájení v 9.30 hodin.

Více informací na: http://www.utvs.cvut.cz/ . Online přihlášky do 17.00 hodin 16. 11. na: http://sportis.cz/registrace.php?id=122&id_zavod=1604.


Pražskou O2 arenu v sobotu 19. listopadu ovládne 16. ročník exhibice FMX Gladiators Games. Příznivci adrenalinu se mají opět na co těšit, i když, jak říká hlavní pořadatel Marek Rejman: „Vymýšlet stále něco nového je mega těžké.“

„Jsou na to dva pohledy na věc. Osobně jsem odpůrcem stylu: 'Udělejme to co největší a donuťme kluky jet za hranou'. Moje filozofie je, aby jezdili tak, aby se v pořádku sešli večer na after party. Když se někdo na mé akci zraní, beru to osobně," uvedl Rejman. I proto nechce se svými spolupracovníky jít cestou stále větších skoků.

„Freestyle je kombinace sportovního výkonu a show. My se snažíme posouvat show a kluci se k tomu přidají. Jezdění na hraně funguje, když je show dobrá," vysvětlil Rejman. Výhodou je podle něj kvalita O2 areny a její možnosti. "Je sice pravda, že tím, že jsme v hale, máme určité limity, ale na druhou stranu nám hala umožňuje lepší show," podotkl.

Jednou z hlavních letošních novinek bude umístění čtyř prostorů pro dopad do kříže, takže se motocyklisté budou křížit i ve vzduchu. „To už je samo o sobě hrana. Mám představu, že kluci budou létat přes sebe. Kříž tam není proto, abychom nutili kluky skákat přes sebe a báli se, že se srazí ve vzduchu. Chtěli jsme to pro lidi udělat hezčí. Když někdo sedí v hale na krátké straně za brankou, tak všechny triky vidím kolmo. Tohle umožní všem lidem vidět triky stejně," řekl Rejman a prozradil, že plánuje i závěrečný "vláček", kdy jedou a skáčou všichni freestylisté za sebou. 

Exhibice FMX Gladiators Games


Stadion mládeže Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy zve ve čtvrtek 17. listopadu od 10 hodin všechny milovníky soutěží na první ročník zábavné rodinné hry s názvem Postřehový závod.

V době, kdy si připomínáme Mezinárodní den studentstva, pro vás a především pro vaše děti, připravili na Stadionu mládeže zábavné dopoledne. Jedná se o teambuildingovou postřehovou hru Bandité, respektive její zjednodušenou variantu – Klauni. Týmy po čtyřech, maximálně šesti hráčích včetně dětí od pěti let, ale i jednotlivci, budou hledat v nedalekém prostoru obrázky klaunů. Až klauna najdou, pokusí se co nejlépe zapamatovat jeho obličej, aby byli následně schopni zanést do záznamového archu, který se nachází na jiném místě, jeho hlavní rysy – tvar hlavy, oči, ústa, vlasy atd. Poté co tým získá dostatek potřebných informací, které mu budou na začátku sděleny, pokusí se sestavit podobu šéfa všech klaunů. „Hra procvičuje především paměť, a jak už název napovídá i postřeh. Zaujme nejen děti, ale i soutěživé dospělé a zažijete u ní spoustu legrace,“ říká organizátor akce Michal Vojáček.

Akce se bude odehrávat venku, konečné zpracování výsledků proběhne následně v budově Stadionu mládeže. Kapacita je 50 hráčů a volná místa rychle mizí. Proto neváhejte a přihlaste se ještě dnes.

Přihlášky na: [email protected] do středy 16. listopadu do 16.00 hodin.
Vstupné: zdarma
Adresa: Stadion mládeže DDM hl. m. Prahy, Na Kotlářce 1, Praha 6


Velká kunratická je jedním z nejstarších běžeckých závodů v Čechách. Běhá se vždy druhou listopadovou neděli v Kunratickém lese v Praze. Pořadatelem Velké kunratické je atletický oddíl Spartak Praha 4, závod podpořilo hlavní město Praha v rámci projektu Praha Evropské hlavní město sportu 2016.

Závod se koná bez přerušení od roku 1934 a je známý svým náročným profilem a rozmarným počasím a oblíbený svou unikátní atmosférou. Závodu se účastní malé dětí i běžečtí veteráni, běhá se na 6 tratích:- 370 m – 3 100 m a vyhlašuje se celkem 27 kategorií.

V roce 1934 to byl klubový závod Vysokoškolského sportu Praha, zahrnoval běh, fotbalový zapas a posezení v zahradě restaurace Ve Mlýně. Do desátého ročníku nedosahoval počet účastníků padesátky, v roce 1966 se blížil tisícovce. Historicky nejvyšší počet běžců zaznamenal 50. ročník Velké kunratické (r. 1983) - 9 128 účastníků. S ohledem na přírodní prostředí Kunratického lesa byla masovost závodu postupně omezována, v současné době je limit 3 400 běžců.


Od pátku 25. do neděle 27. listopadu je pro děti a mládež připraven sportovní víkend. Pořádá Dům dětí a mládeže Praha 2 za podpory městské části Praha 2 a hlavního města Prahy.

Co Vás čeká: turnaje v jednotlivých hrách: stolní tenis, florbal, volejbal, přehazovaná, sálová kopaná
Místo: v DDM Praha 2, v hale na Hagiboru a na Hamru Braník.
Startovné: dle vybraného sportu
Přihlášky: nejlépe předem
www.ddm-ph2.cz/kalendar-akci/4567-sportovni-vikend


Tipsport arena v pražských Holešovicích pokaždé omládne, když ji na jeden podzimní večer zaplní stovky studentů, které očekávají vzrušující hokejovou podívanou v podobě souboje mezi čtyřmi pražskými univerzitami. Hokejová bitva je unikátní sportovní a společenská akce vytvořená studentskými organizacemi, a protože se těší velké popularitě, mohl se letos uskutečnit už její šestý ročník.

Soupisky týmů Karlovy a České zemědělské univerzity, ČVUT a Vysoké školy ekonomické se sice každým rokem trochu pozmění, dominantní postavení prvního z mančaftů však zůstává i nadále. Pražské „UKáčko“ je nepříjemným soupeřem jak pro své oponenty v rámci Hokejové bitvy, tak v rámci Evropské univerzitní ligy, ve které zastává pozici trojnásobného šampiona.

Hokejisté nejstarší české univerzity sehráli své první utkání s týmem ČVUT, kde hned několik hráčů nastupuje za Techniku Praha, dalšího účastníka EUHL. Shodou okolností se oba týmy střetly ve finále Hokejové bitvy v minulém a předminulém roce a ani jednou se Technikům nepodařilo najít na svého červeně oděného soupeře recept. Nic se na tom nezměnilo ani tentokrát. Tým UK zvítězil po brankách Klindery a Kasaly.

Jak tento vývoj zhodnotil brankář ČVUT Aleš Příhoda? „Pokud to porovnám s minulým ročníkem, vývoj turnaje ovlivnilo i losování soupeře. Začínali jsme proti týmu UK, který je pokaždé nejsilnější. Letos to bohužel nevyšlo. V minulém ročníku jsme jej potkali až ve finále, ale i tenkrát jsme proti němu neuspěli. Je opravdu znát, že za tým Univerzity Karlovy nastupuje spousta kluků, kteří hrají hokej profesionálně. Rozdíl na ledě je pak znát,“ přiznal.

ČVUT tedy sklouzlo do boje o třetí místo a tým Univerzity Karlovy čekal již pátý finálový souboj. Semifinálové utkání mezi ČZU a VŠE bylo obzvlášť ze strany Zemědělců plné očekávání. Ti jsou pravidelnými účastníky bojů o třetí místo, pokud vynecháme rok 2013. Tehdy postoupili až do finále, kde v nájezdech porazili do té doby suverénní „UKáčko“. Vloni naopak skončili až na posledním místě a měli tedy co napravovat. K jejich smůle jim ale jediná branka z hokejky Vyskočila nic lepšího, než další boj o bronz, nepřinesla. „Obhajovali jsme čtvrté místo, takže hůř to skončit nemohlo (smích). Myslím si, že první utkání jsme odehráli docela dobře. Byli jsme aktivní, nicméně soupeř projevil svoji kvalitu a bohužel jsme inkasovali po vlastních chybách, někdy úplně zbytečně. Kdyby kluci hráli trochu víc zodpovědně, nemuselo by se to stát. Nicméně stalo se a do zápasu o třetí místo jsme tak nastoupili s cílem jej vyhrát,“ zhodnotil trenér ČZU Jan Valder.

Tato cílevědomá taktika se nakonec vyplatila. ČZU vstřelila v utkání o třetí místo tři branky, na které soupeř z ČVUT odpověděl pouze jedinou šťastnou střelou. „Mrzí nás, že jsme nevybojovali lepší výsledek. Chybělo nám asi trochu štěstí. Inkasovali jsme zbytečné góly z našich lehkomyslných chyb, a pokud jsme chtěli vstřelit branku my, museli jsme se na ni hodně nadřít. S jedním gólem na turnaji nemůžeme vyhrávat,“ potvrdil gólman Příhoda.

Zemědělci si i díky nezdolné podpoře ze svého kotle vybojovali v pořadí druhý bronz. S čím do rozhodujícího zápasu vstoupili? „Řekli jsme si, co budeme hrát a to jsme splnili. Druhý poločas byl z naší strany trochu vlažnější, kluci si ale uvědomili, že hrajeme hlavně pro diváky, kterých bylo opravdu spousta. Kotel ČZU byl vynikající a já bych tímto rád poděkoval všem našim fanouškům, kteří dorazili. Řekli jsme si ´pánové, pojďme to hrát pro ně´ a zápas o třetí místo jsme tak zvládli jak po taktické, tak po výsledkové stránce,“ prohlásil trenér Valder.

Finálová formace VŠE – UK byla k vidění během prvních dvou ročníků Bitvy a pokaždé skončila jasným vítězstvím druhého z týmů. Nic se na tom nezměnilo ani tentokrát, i když utkání bylo samo o sobě natolik vyrovnané, že se jeho první poločas odehrál bez jediného gólu. Ve druhé polovině ale proměnil Klindera a deset minut před koncem Petra Novák, vítězství napomohly i výborné zákroky brankáře Olivy.

Pohár primátora hl. m. Prahy se tedy z kabiny Karlovy Univerzity nevzdálil na dlouho. Jeho páté vydobytí ale nebylo snadné a nejistoty vyrovnaného zápasu si byl vědom i jeden z trenérů vítězného týmu Jan Kregl. „Někteří kluci tu jsou poprvé a byla to pro ně nová zkušenost. Jiní naopak vědí, že to není jednoduché, protože zápasy byly někdy dost vyrovnané. Naštěstí se nám je pokaždé podařilo zlomit na naši stranu,“ přiznal s úlevou v hlase.

Pocit vítězství se ale nikdy neomrzí, což potvrdil i trenér Kregl. „Hokejovou bitvu jsme vyhráli již popáté a emoce spojené se sportem a vítězstvím jsou pokaždé velmi příjemné,“ uzavřel.

K náročnému finálovému utkání a ještě náročnějšímu soupeři se vyjádřil také kapitán týmu Vysoké škole ekonomické Vítězslav Pelc. „Je to takový osudový soupeř pro nás všechny. Drželi jsme se docela statečně, kluci ale ukázali, že jsou častěji na ledě a více bruslí. Na to my postupem utkání dopláceli a nakonec to ovlivnilo i samotný výsledek. My tolik netrénujeme a netrávíme spolu tolik času. Na našich výsledcích si to tedy vybralo svoji daň,“ přiznal.

Co ale kapitán stříbrných vicemistrů velmi ocenil, byla hojná účast na celé akci. „Z celého večera mám skvělé dojmy. Jsme rádi, že se přišlo podívat tolik lidí, protože je to pro nás velký zážitek hrát před plnými ochozy. Možná to není úplně pohodlné přijít večer před svátkem a podporovat a sledovat nás dlouho do noci. Za to bychom chtěli našim příznivcům, ale i fanouškům jiných škol poděkovat,“ pochvaloval si Pelc.

Díky stále rostoucímu zájmu o Hokejovou bitvu se úroveň akce zvedá, což se projevuje jak na kvalitě hry, tak i v dalších ohledech jako je například její doprovodný program. Dobrá tisícovka studentů ukázala, že umí fandit stejně dobře, jako nejvěrnější jádro kteréhokoliv jiného kotle a stará hala se díky jejich neochvějnému podporování otřásla v základech. Uklízet se v ní sice bude možná ještě v neděli, nejdůležitější je ale fakt, že zájem o spojení univerzitního a hokejového života je velký a pravděpodobně ještě poroste.

Autor: hokej.cz

 

 

Městská část Praha 12 ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Praha 12 – Monet organizovala nový projekt pod názvem Víkend sportu zdarma v Praze 12. V zářijovém termínu se do sportování zapojilo přes 1 000 občanů, převážně z Prahy 12.

Projekt představil veřejnosti možnost aktivního trávení volného času a nabídnul obyvatelům sportovní vyžití, které nabízí sportoviště v Praze 12 a blízkém okolí. Mezi vybranými sportovišti byly squash, fitness, pétanque, bruslení, minigolf, tenis, lezecká stěna, aquapark, in-line bruslení a řada dalších sportů.

Zájemci z řad veřejnosti se na jednotlivá sportoviště přihlašovali od 5. září 2016 na webu DDM Monet, Prahy 12 nebo přímo u provozovatelů sportovišť.

Svá sportoviště pro daný projekt nabídli tito partneři: Dům dětí a mládeže Praha 12 – Monet, Squash Arena Novodvorská, BABY CLUB KENNY, Minigolf SK Tempo Praha, Fitness Club Bluehill, Tenisové kurty Praha 4 – Lhotka, Aquadream – centrum vodní zábavy, HC Kobra.

Věříme, že tato možnost sportovního vyžití nabídla občanům zajímavou alternativu, jak aktivně trávit volný čas nejen v uvedeném termínu.

Děkujeme MHMP a MČ Praha 12 za grantovou podporu celého projektu, všem poskytovatelům sportovišť i všem zúčastněným.


O druhý ročník Klánovického půlmaratonu, který se koná v neděli 23. října, byl velký zájem. Kapacita 1 300 běžců byla naplněna 14 dní předem. Pořadatelé už teď vědí, kdo bude v cíli první.

Loňský vítěz Pavel Dymák, který klánovickou půlku zaběhl za 1:11:52, se díky zranění nebude moci závodu zúčastnit a své prvenství tak obhájit. V Klánovicích ale nebude chybět ani letos, pojede totiž jako předjezdec na kole a bude tak zase v cíli první! Jak vzpomíná na první ročník a co by poradil těm, kteří se chystají na start letos, si přečtěte v našem rozhovoru.

1) Loni jsi zvítězil na 1. ročníku, jak se ti závod líbil?

Závod byl hezký, zejména díky tomu, že se běží v lese. Je to veliká výhoda oproti silničním běhům, protože závod rychleji utíká. Musíš pořád dávat pozor na cestu a nemáš tolik času myslet na to, že už nemůžeš Stejně tak byla super atmosféra, zázemí a pořadatelé. Na 1. ročník velmi zdařilá akce.

2) Letos nemůžeš stát na startu, čím to?

Letos jsem si chtěl zaběhnout první rychlý maraton, na který jsem se dlouho připravoval a běhal hodně kilometrů, bohužel většinu po silnici a nohám se to po určité době přestalo líbit. Po 1/2 maratonu na ME v Amsterodamu mě začaly bolet obě paty a léčím se s tím doteď. Mám v nich zánět a nechce se mu pryč. Pomalu se to lepší a už začínám pobíhat (no spíš se jen plazím), tak snad se dokážu připravit na halovou sezonu.

3) Jaké byly tvé cíle letošní sezony a nakolik se je podařilo splnit?

Můj hlavní cíl byl právě zmíněný maraton, kde jsem si věřil na čas pod 2:20, ale teď už vím, že to byl velmi optimistický cíl. Nicméně s časem 2:28:03 spokojen nejsem a do budoucna ho budu chtít vylepšit. Nejvíc si tak cením půlmaratonského času 1:06:25, díky kterému jsem se nominoval na ME v atletice.

4) Co bys doporučil závodníkům, kteří se chystají na Klánovický 1/2Maraton a chtějí si zaběhnout svižný závod?

Aby se mě drželi, až pojedu před nimi na kole… Teď vážně. Nenechat se vybláznit na prvních kilometrech a spíše běžet rovnoměrné tempo. Samozřejmě, že začátek může a většinou bude rychlejší, ale nemělo by to být o moc. Dávat pozor na cestu, aby se nesklouzli jako já v loňském roce.  A v neposlední řadě občerstvovat tak, jak je každý zvyklý. Někomu stačí voda, ionťák, jiný je zvyklý na gely, apod. Tím, že se běží v lese, tak může hrát roli i zvolená obuv, pokud bude sucho, lze zvolit silniční boty a jestli bude pršet, tak babo raď...

5) Jaký čas myslíš, že je reálné zaběhnout v Klánovickém lese?

Nevím, jaká bude nová trať, ale věřím, že profilem bude dost podobná té loňské. Jsem si jistý, že pod 1:10 by to mělo jít. Ale tím, že je závod na konci sezony, tak forma běžců už asi nebude vyšperkovaná do top fazony.

6) A jak se těšíš na novou roli - už jsi někdy jako předjezdec závodil?

Nikdy jsem v podobné roli nebyl a těším se moc, protože nemusím závodit a stejně budu v cíli první.

BĚHU ZDAR - v Klánovicích zvláště
Pokud jste se nedostali na startovní listinu, doražte alespoň jako diváci, čeká
vás bohatý doprovodný program, spousta zábavy pro děti a koncert kapely
Free Ride. Bude se na co koukat i v závodním poli, přihlášená je loňská
vítězka Radka Churáňová, aktuální mistr republiky v maratonu Petr Pechek
nebo účastník MS v běhu do vrchu Viktor Šinágl.
Sledujte novinky na www.klanovickypulmaraton.cz nebo na facebooku.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20