Aktuality

Ve středu 7. prosince 2016 se v podvečerních hodinách sešli v Brožíkově sále Staroměstské radnice nejlepší mladí atleti hl. m. Prahy, jejich rodiče, výbor Pražského atletického svazu, zástupci předsednictva Českého atletického svazu a zástupci většiny pražských atletických oddílů/klubů.

Ocenění za mimořádné sportovní výkony v roce 2016 předal mladým pražským atletům náměstek primátorky Petr Dolínek spolu s předsedou Českého atletického svazu Liborem Varhaníkem a předsedou Pražského atletického svazu Vladimírem Tikalem.


HC Sparta Praha zve Pražany na bruslení zdarma i v prosinci. Akce probíhá po celý rok pod hlavičkou titulu Praha Evropské hlavní město sportu 2016.

Bruslení probíhá na ledových plochách Tipsport areny a Malé sportovní haly v Holešovicích. Nezbytnou výbavou jsou samozřejmě brusle, ale doporučená je také přilba, pevné rukavice, chrániče loktů, kolen a nepromokavé oblečení.

V programech pro rodiny a školy je vzhledem ke kapacitě ledové plochy zapotřebí vyplnit on-line přihlášku v REZERVAČNÍM SYSTÉMU.

V neděli 11. prosince 2016 se koná 7. závod běžeckého seriálu Běh METROPOLE. Start je v 10.00 hodin u výstupu ze stanice Rajská zahrada metra trasy B.

Trasa závodu je dlouhá 4 km a vede od stanice Rajská zahrada ke stanici Černý Most. Běží se v kategoriích muži, ženy dle věku: do 29, 30 - 39, 40 - 49, nad 50 let.

Přihlášky:

Podrobné informace na: http://www.czechbigman.cz/beh-metropole-mc-praha-14


Zabruslit si, zahrát si squash, zacvičit ve fitness či vylézt horolezeckou stěnu. Nabídka volně otevřených sportovišť v rámci tradičního projektu Týden sportu zdarma bude i letos opět široká. Pražané si budou moci v týdnu od 25. do 31. prosince zdarma zasportovat v desítkách sportovišť po celém hlavním městě.

Je zvykem, že Pražanům dává hlavní město Praha na konci roku malý dárek. V minulých letech byl o sportoviště velký zájem, proto se nabídka opět rozšíří tak, aby si vybrali skutečně všichni. Týden sportu zdarma je vhodnou příležitostí, jak si vyzkoušet různé sporty a jak si třeba najít novou náplň volného času. Každý do nového roku hledá výzvy, nový sport by mohl být jedna z nich.

Nabídka sportovišť bude k dispozici v průběhu prosince 2016.

Datum konání akce: 25. 12. 2016 - 31. 12. 2016
Sport: badminton, fitness, posilovna, jóga, veřejné bruslení, plavecké sporty, squash, stolní tenis, tenis, spinning

V pátek a v sobotu 2. a 3. prosince se uskutečnil ve sportovní hale na pražských Lužinách 1. ročník mezinárodního turnaje v kickboxu pro děti, juniory a dospělé Advent Challenge.  Turnaje se zúčastnilo 268 závodníků z 6 států Evropy. Na první ročník vánočního turnaje byla účast velmi překvapivá zejména účastí nejlepšího teamu v kickboxu na světě a to závodníky z maďarského Kiraly Teamu vedené několikanásobným mistrem světa Kristienem Jaroskiewicsem.

Turnaj začal pátečním vážením a rovnou boji o prestižní priesmeny v disciplíně pointfighting ve všech dětských kategoriích. Nejúspěšnějším teamem pátečních duelů byl team Kiraly z Maďarska před domácím teamem MZTF. V sobotu se závodilo na 3 tatami v čase od 8 do 21 hodin. Z České republiky se zúčastnilo 48 klubů, z nichž nejúspěšnější byl Falcon Vysoké Mýto, akci navštívilo cca 200 platících hostů.

Kvalitu turnaje zaručovalo také dobré technické zázemí. Pořadatelem akce byl Team Incredible s řediteli Jaroslavou Němečkovou a Martinem Zavoralem. Hlavním rozhodčím byl Pavel Kocábek, moderování se ujal oblíbený a zkušený JUDr. Michal Frabša, ozvučení Michal Matouš, lékařský dozor zabezpečil MUDr. Tomáš Zatrapa s kolegy.

Celková účast zejména zahraničních závodníků i návštěvnost splnily naše očekávání. Závodníci byli spokojeni s hladkým průběhem celého turnaje, krásnými vánočními poháry, které byly doplněny cenami za první místa. Rádi bychom touto cestou poděkovali sponzorům, především Magistrátu hl. m. Prahy, díky němuž mohli mít děti do 10 let startovné zdarma a odnášely si kromě bohatých zážitků i start do nové sezóny ve formě výstroje za první místo.

Vzhledem ke kladným ohlasům na turnaj, který byl velmi příjemnou tečkou za náročnou sezónou, bude tento turnaj v nadcházejícím roce zařazen Českým svazem fullconctu mezi nominační turnaje do reprezentace.


Dnešní doba 21. století se vyznačuje urychlováním veškerých procesů, mezi které patří i zjišťování nejrůznějších informací. Tímto trendem se nejspíše řídili i zakladatelé nového sportovního webu, jehož smyslem je ucelení informací o sportovních akcích z celé České republiky, na jednom místě. Řeč je o portálu JdemeFandit.cz.

Všechny velké věci začínají maličkostí - nápadem. Jinak tomu nebylo ani v případě webu JdemeFandit.cz. Pan Michal A., se snažil dohledat informace o konkrétním zápase sportovní organizace. Organizace však neměla peníze na web, informace o zápase se předávaly ústně mezi spřízněnými lidmi. Neexistovalo místo, kde by se tato informace dala zjistit. Tehdy vznikla myšlenka na tvorbu veřejného on-line místa, kam by si mohli sportovci zadávat informace o zápasech trénincích a akcích, tak, aby je fanoušci snadno našli.

Web JdemeFandit.cz, má za cíl umožnit sportovním klubům jednoduše a pohodlně inzerovat sportovní akce.

V současné době má většina sportovních federací a klubů vlastní weby. Pro fanouška, který není skalním příznivcem některého z klubů nebo konkrétního sportu, je ale velmi těžké dohledat potřebné informace.

Web JdemeFandit.cz, pomáhá fanouškům, snadněji se orientovat v roztříštěných informacích o sportovním dění.

Jak? Tím, že informace shromažďují a publikují na jednom místě, kde je vše přehledně srovnáno podle nastavení samotného uživatele. Web JdemeFandit.cz tak umožňuje rychle a pohodlně najít veškeré sportovní akce v okolí.

Při tvorbě webu JdemeFandit.cz, řešili zakladatelé i na propojení se sociálními sítěmi. 

Fanoušek, může jednoduše a pohodlně informovat své přátele o tom, že se chystá jít na konkrétní zápas. V detailu sportovní akce bylo pro fanouška vytvořeno tlačítko "sdílet na FB", které automaticky předvyplní, kam a kdy jde fandit.

Na straně pořadatelů sportovních akcí se tým JF.cz snaží o to, aby zveřejnění informací o sportovním dění zabralo co možná nejméně času. 

Sportovní akce lze vystavovat jednotlivě, vytvářet kopie u opakujících se akcí nebo zveřejnit akce hromadně, pomocí webového rozhraní. IT tým webu JdemeFandit.cz je připravený pomoci s importem velkého množství dat o zápasech z Excelu.

Součástí webu jsou také pokročilé nástroje, které zaznamenávají chování uživatelů a vytvářejí srozumitelné analýzy. 

Tyto jsou k vidění přímo v rámci účtu pořadatele. V budoucnu se budou provádět i náročnější analýzy pomocí nástrojů business inteligence, o jejichž výstupech, budou pořadatelé informováni vhodným způsobem. Všichni uživatelé se mohou těšit na další funkce zaměřené na pořadatele i fanoušky.

Rozjet takovýto projekt není úplně lehké, nicméně web JdemeFandit.cz, má potenciál uspět. V současnosti začíná s minimem, ale nápadů na další rozvoj mají zakladatelé dostatek. Web JdemeFandit.cz rovněž počítá, že nové podněty na funkčnost webu, budou přicházet od fanoušků sportů a i od pořadatelů. 

Jako bonus pro první sportovní kluby, které budou mít zájem o spolupráci, si nový portál vyčlenil kapacity na reklamu vložených sportovních akcí. 

Dalším příslibem pro rozvoj nového sportovního webu je fakt, že tým JdemeFandit.cz slibuje zainvestování do veřejné reklamy po dosažení 500 sportovních akcí na svém webovém portálu.

Pro více informací o nově vznikajícím projektu navštivte internetové stránky www.jdemefandit.cz.

Pražská Náplavka ožívá i přes zimu. V sobotu 3. prosince zahájí zimní provoz pražský Kayak Beach Bar. Plovoucí sauna s výhledem na Pražský hrad a romantické projížďky kajakem po Vltavě jsou hlavními lákadly unikátního baru, který spoluvlastní olympionik a kajakář Vavřinec Hradilek.

Praha bývá spolu s Paříží označována za nejromantičtější město na světě. Od soboty 3. prosince k tomu přibyde další důvod. Stříbrný kajakář z londýnské olympiády a mistr světa z roku 2013 otevře na vltavské Náplavce plovoucí saunu s výhledem na Pražský hrad, která je zimní nástavbou Kayak Beach Baru. Prosklená sauna s panoramatickým výhledem na řeku a kajakové projížďky historickým jádrem města doplní nabídku romantických zážitků v Praze. “Řeka je můj život, moje inspirace a vášeň. Rád bych tímto projektem umožnil lidem poznat Vltavu jako nejhezčí místo v Praze,” prozrazuje Vavřinec Hradilek.

Na kajaku historickým centrem Prahy.

Tříhodinová turistická prohlídka ukáže malebná pražská zákoutí z jiné perspektivy. Poznávací jízda je vhodná pro všechny bez ohledu na věk a zkušenosti s pádlováním. Kondiční tréninky - vyjížďky trvají jen hodinu a dvacet minut a jsou vhodné naopak pro ty, co kromě romantických zážitků, chtějí hlavně zlepšit a udržet si svoji fyzičku. Pro vyjíždky i kondiční pádlování se používají stabilní mořské kajaky – sea kayak, takže i úplní nováčci na vodě se nemusejí obávat o stabilitu.  “Pádlování je ideální pro ty, co nebaví nebo ze zdravotních důvodů nemohou běhat. Ráno před prací si dají do těla, jsou sami na Vltavě a nemusí se vyhýbat dalším sportovcům. To samé a možná ještě více romantičtěji vypadající je toto pádlování k večeru po práci s osvětlenou lodí,” přibližuje podstatu kondičního tréninku Vavřinec Hradilek.

Kayak Beach Bar je unikátní sportoviště v samotném centru Prahy, zařazené mezi významné projekty v rámci Evropského hlavního města sportu. Přes léto zde funguje ojedinělý plovoucí beachvolejbalový kurt, půjčovna paddle boardů a kajaků. V zimě si zde lidé mohou nově objednat průvodcované prohlídky Prahou na kajaku, nebo zajít do prosklené sauny. Vstupné do sauny činí 160 Kč za hodinu a zahrnuje půjčení prostěradla i ručníku. Kondiční trénink stojí 300 Kč a tříhodinová poznávací prohlídka Prahy 1000 Kč. Otvírací doba denně od 17:00 do 24:00 hod.

Příprava areálu kluziště na Letné jde do finále. Zbývá dokončit ještě pár věcí, něco málo pozměnit – trochu práci organizátorům komplikuje poměrně silný vítr.

Ledová plocha už je, jak se patří. S logem Prahy Evropského hlavního města sportu 2016 uprostřed a s mantinely, na nichž ještě chybí branding jako na opravdovém zimním stadionu. O led se stará mrazící zařízení a počasí zatím jeho kvalitě přeje.

Na jednom z dřevěných prodejních stánků se objevil první vývěsní štít: TRDELNÍK. V dalších stáncích by měly být různé druhy občerstvení, vánoční zboží a výrobky chráněných dílen.

A že to na Letné umí pěkně foukat, řeší se co nejlepší umístění temperovaného zázemí pro návštěvníky.

Na kluziště se opět podíváme zítra.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20