Aktuality

V sobotu 17. prosince se na Václavském náměstí v rámci Vánočních trhů uskutečnila mimořádná akce, která představila úspěchy i celoroční aktivity handicapovaných sportovců. Pořádal ji spolek Cesta za snem za podpory hlavního města Prahy.

Návštěvníci se mohli setkat se známými paralympioniky i s těmi, kteří lyže, kolo či běh považují i přes své postižení za běžnou součást života.

Celodenní program doplnilo promítání ukázek z kvadriatlonu, maratonu, survivalu a další snímky. Součástí byly i autogramiády sportovců a zájemci si mohli vyzkoušet trenažer handbike a prohlédnout si sportovní vybavení pro handicapované.

Akce byla připravena v závěru letošního projektu Praha Evropské hlavní město sportu a nesla podtitul: Život s handicapem nekončí a je možné aktivně žít i s postižením.


Florbalová bitva je unikátní florbalový projekt v České republice, který propojuje aktivní trávení volného času obyvatel Hlavního města Prahy s možností sledování velmi prestižního florbalového turnaje čtyř největších pražských univerzit: České vysoké učení technické, Univerzita Karlova, Vysoká škola ekonomická a Česká zemědělská univerzita.

Hlavním cílem Florbalové bitvy podzim 2016 je nabídnout široké veřejnosti bližší seznámení s florbalem s možností jejich aktivního zapojení do různých soutěží.

Florbalová bitva podzim 2016 nabídne veřejnosti široký florbalový program, zahrnující soutěže v individuálních florbalových dovednostech, získání informací o možnostech zapojení do Univerzitní florbalové ligy, aktivní zapojení do hlasování o nejhezčí florbalovou fotografii, fotokoutek s možností nechat se „zvěčnit“ v dresu svého oblíbeného florbalového klubu a sledování prestižního florbalového turnaje. Ve všech soutěžích jsou pro zúčastněné návštěvníky připraveny věcné ceny.

Rozpis turnaje:
17:00 – 18:00 1. semifinálový zápas    UK vs. ČVUT
18:00 – 19:00 2. semifinálový zápas    VŠE vs. ČZU
19:30 – 20:30 zápas o třetí místo
20:45 – 21:45 finále
21:45 – 22:00 závěrečný ceremoniál

 

Více informací
Místo konání akce: Sportovní centrum ČVUT Juliska
Adresa: Pod Juliskou 1805/4, Praha 6 – Dejvice
Termín akce: 13. 12. 2016
Čas konání akce: 17:00 – 22:00 (vstup návštěvníkům bude umožněn od 16:30)
Pro koho je akce určena: všechny obyvatele Prahy, cílovou skupinou jsou studenti vysokých škol
Více informací na: www.ufl.cz/florbalovabitva a na www.facebook.com/florbalovabitva


Ve středu 7. prosince 2016 se v podvečerních hodinách sešli v Brožíkově sále Staroměstské radnice nejlepší mladí atleti hl. m. Prahy, jejich rodiče, výbor Pražského atletického svazu, zástupci předsednictva Českého atletického svazu a zástupci většiny pražských atletických oddílů/klubů.

Ocenění za mimořádné sportovní výkony v roce 2016 předal mladým pražským atletům náměstek primátorky Petr Dolínek spolu s předsedou Českého atletického svazu Liborem Varhaníkem a předsedou Pražského atletického svazu Vladimírem Tikalem.


HC Sparta Praha zve Pražany na bruslení zdarma i v prosinci. Akce probíhá po celý rok pod hlavičkou titulu Praha Evropské hlavní město sportu 2016.

Bruslení probíhá na ledových plochách Tipsport areny a Malé sportovní haly v Holešovicích. Nezbytnou výbavou jsou samozřejmě brusle, ale doporučená je také přilba, pevné rukavice, chrániče loktů, kolen a nepromokavé oblečení.

V programech pro rodiny a školy je vzhledem ke kapacitě ledové plochy zapotřebí vyplnit on-line přihlášku v REZERVAČNÍM SYSTÉMU.

V neděli 11. prosince 2016 se koná 7. závod běžeckého seriálu Běh METROPOLE. Start je v 10.00 hodin u výstupu ze stanice Rajská zahrada metra trasy B.

Trasa závodu je dlouhá 4 km a vede od stanice Rajská zahrada ke stanici Černý Most. Běží se v kategoriích muži, ženy dle věku: do 29, 30 - 39, 40 - 49, nad 50 let.

Přihlášky:

Podrobné informace na: http://www.czechbigman.cz/beh-metropole-mc-praha-14


Zabruslit si, zahrát si squash, zacvičit ve fitness či vylézt horolezeckou stěnu. Nabídka volně otevřených sportovišť v rámci tradičního projektu Týden sportu zdarma bude i letos opět široká. Pražané si budou moci v týdnu od 25. do 31. prosince zdarma zasportovat v desítkách sportovišť po celém hlavním městě.

Je zvykem, že Pražanům dává hlavní město Praha na konci roku malý dárek. V minulých letech byl o sportoviště velký zájem, proto se nabídka opět rozšíří tak, aby si vybrali skutečně všichni. Týden sportu zdarma je vhodnou příležitostí, jak si vyzkoušet různé sporty a jak si třeba najít novou náplň volného času. Každý do nového roku hledá výzvy, nový sport by mohl být jedna z nich.

Nabídka sportovišť bude k dispozici v průběhu prosince 2016.

Datum konání akce: 25. 12. 2016 - 31. 12. 2016
Sport: badminton, fitness, posilovna, jóga, veřejné bruslení, plavecké sporty, squash, stolní tenis, tenis, spinning

V pátek a v sobotu 2. a 3. prosince se uskutečnil ve sportovní hale na pražských Lužinách 1. ročník mezinárodního turnaje v kickboxu pro děti, juniory a dospělé Advent Challenge.  Turnaje se zúčastnilo 268 závodníků z 6 států Evropy. Na první ročník vánočního turnaje byla účast velmi překvapivá zejména účastí nejlepšího teamu v kickboxu na světě a to závodníky z maďarského Kiraly Teamu vedené několikanásobným mistrem světa Kristienem Jaroskiewicsem.

Turnaj začal pátečním vážením a rovnou boji o prestižní priesmeny v disciplíně pointfighting ve všech dětských kategoriích. Nejúspěšnějším teamem pátečních duelů byl team Kiraly z Maďarska před domácím teamem MZTF. V sobotu se závodilo na 3 tatami v čase od 8 do 21 hodin. Z České republiky se zúčastnilo 48 klubů, z nichž nejúspěšnější byl Falcon Vysoké Mýto, akci navštívilo cca 200 platících hostů.

Kvalitu turnaje zaručovalo také dobré technické zázemí. Pořadatelem akce byl Team Incredible s řediteli Jaroslavou Němečkovou a Martinem Zavoralem. Hlavním rozhodčím byl Pavel Kocábek, moderování se ujal oblíbený a zkušený JUDr. Michal Frabša, ozvučení Michal Matouš, lékařský dozor zabezpečil MUDr. Tomáš Zatrapa s kolegy.

Celková účast zejména zahraničních závodníků i návštěvnost splnily naše očekávání. Závodníci byli spokojeni s hladkým průběhem celého turnaje, krásnými vánočními poháry, které byly doplněny cenami za první místa. Rádi bychom touto cestou poděkovali sponzorům, především Magistrátu hl. m. Prahy, díky němuž mohli mít děti do 10 let startovné zdarma a odnášely si kromě bohatých zážitků i start do nové sezóny ve formě výstroje za první místo.

Vzhledem ke kladným ohlasům na turnaj, který byl velmi příjemnou tečkou za náročnou sezónou, bude tento turnaj v nadcházejícím roce zařazen Českým svazem fullconctu mezi nominační turnaje do reprezentace.


Dnešní doba 21. století se vyznačuje urychlováním veškerých procesů, mezi které patří i zjišťování nejrůznějších informací. Tímto trendem se nejspíše řídili i zakladatelé nového sportovního webu, jehož smyslem je ucelení informací o sportovních akcích z celé České republiky, na jednom místě. Řeč je o portálu JdemeFandit.cz.

Všechny velké věci začínají maličkostí - nápadem. Jinak tomu nebylo ani v případě webu JdemeFandit.cz. Pan Michal A., se snažil dohledat informace o konkrétním zápase sportovní organizace. Organizace však neměla peníze na web, informace o zápase se předávaly ústně mezi spřízněnými lidmi. Neexistovalo místo, kde by se tato informace dala zjistit. Tehdy vznikla myšlenka na tvorbu veřejného on-line místa, kam by si mohli sportovci zadávat informace o zápasech trénincích a akcích, tak, aby je fanoušci snadno našli.

Web JdemeFandit.cz, má za cíl umožnit sportovním klubům jednoduše a pohodlně inzerovat sportovní akce.

V současné době má většina sportovních federací a klubů vlastní weby. Pro fanouška, který není skalním příznivcem některého z klubů nebo konkrétního sportu, je ale velmi těžké dohledat potřebné informace.

Web JdemeFandit.cz, pomáhá fanouškům, snadněji se orientovat v roztříštěných informacích o sportovním dění.

Jak? Tím, že informace shromažďují a publikují na jednom místě, kde je vše přehledně srovnáno podle nastavení samotného uživatele. Web JdemeFandit.cz tak umožňuje rychle a pohodlně najít veškeré sportovní akce v okolí.

Při tvorbě webu JdemeFandit.cz, řešili zakladatelé i na propojení se sociálními sítěmi. 

Fanoušek, může jednoduše a pohodlně informovat své přátele o tom, že se chystá jít na konkrétní zápas. V detailu sportovní akce bylo pro fanouška vytvořeno tlačítko "sdílet na FB", které automaticky předvyplní, kam a kdy jde fandit.

Na straně pořadatelů sportovních akcí se tým JF.cz snaží o to, aby zveřejnění informací o sportovním dění zabralo co možná nejméně času. 

Sportovní akce lze vystavovat jednotlivě, vytvářet kopie u opakujících se akcí nebo zveřejnit akce hromadně, pomocí webového rozhraní. IT tým webu JdemeFandit.cz je připravený pomoci s importem velkého množství dat o zápasech z Excelu.

Součástí webu jsou také pokročilé nástroje, které zaznamenávají chování uživatelů a vytvářejí srozumitelné analýzy. 

Tyto jsou k vidění přímo v rámci účtu pořadatele. V budoucnu se budou provádět i náročnější analýzy pomocí nástrojů business inteligence, o jejichž výstupech, budou pořadatelé informováni vhodným způsobem. Všichni uživatelé se mohou těšit na další funkce zaměřené na pořadatele i fanoušky.

Rozjet takovýto projekt není úplně lehké, nicméně web JdemeFandit.cz, má potenciál uspět. V současnosti začíná s minimem, ale nápadů na další rozvoj mají zakladatelé dostatek. Web JdemeFandit.cz rovněž počítá, že nové podněty na funkčnost webu, budou přicházet od fanoušků sportů a i od pořadatelů. 

Jako bonus pro první sportovní kluby, které budou mít zájem o spolupráci, si nový portál vyčlenil kapacity na reklamu vložených sportovních akcí. 

Dalším příslibem pro rozvoj nového sportovního webu je fakt, že tým JdemeFandit.cz slibuje zainvestování do veřejné reklamy po dosažení 500 sportovních akcí na svém webovém portálu.

Pro více informací o nově vznikajícím projektu navštivte internetové stránky www.jdemefandit.cz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20