Aktuality

Akce Týden sportu zdarma, který letos Praha sportovní organizuje posedmé, je již v plném proudu. V letošním roce se zapojilo více jak 100 pražských sportovišť a od 25.12. do 31.12. si tak můžete v rámci akci zdarma například zabruslit, zahrát tenis, zaplavat si či navštívit fitness centrum. On-line rezervace se spouští vždy s 48 hodinovým předstihem, a tak si ode dneška můžete zamluvit sport, který byste si rádi vyzkoušeli ve čtvrtek 29.12. 

Ve čtvrtek 29.12. nabídne vstup zdarma hned několik fitness center, jejich kompletní seznam naleznete zde. Odpočinout si od vánočního stresu si můžete při józe v Hadovka Health&Fitness, World Class Wenceslas Square nebo v Yogaspace. Protáhnout se můžete při pilates ve Spinning centru nebo ve Fyzioklinice. Plážový volejbal si můžete zahrát v Beachclubu Strahov, Ládví, Pankrác a nebo v areálu Šeberák. Volný vstup nabízejí i další sportoviště a jejich kompletní seznam naleznete zde.

Připomínáme, že na některých sportovištích je vzhledem k jejich omezené kapacitě vyžadována rezervace. Přístup zdarma se vztahuje pouze na nabídku sportoviště v rámci akce Týden sportu zdarma a kompletní harmonogram včetně on-line rezervace je již nyní k dispozici zde


Akce Týden sportu zdarma, který letos Praha sportovní organizuje posedmé, je již v plném proudu. V letošním roce se zapojilo více jak 100 pražských sportovišť a od 25.12. do 31.12. si tak můžete v rámci akci zdarma například zabruslit, zahrát tenis, zaplavat si či navštívit fitness centrum. On-line rezervace se spouští vždy s 48 hodinovým předstihem, a tak si ode dneška můžete zamluvit sport, který byste si rádi vyzkoušeli ve středu 28.12. 

Přijďte si po svátcích protáhnout tělo, ve středu 28.12. nabídne vstup zdarma hned několik fitness center. Vybírat si můžete z poboček Contours, Expresek nebo navštívit fitness Energym, Red fit na Praze 9, fitness BBS, Hadovka Health&Fitness nebo World class na Václavském náměstí. Pokud máte mezi svátky chuť na něco klidnějšího, protáhnout se můžete při pilates ve Spinning centru nebo si zacvičit v centru pro pohybový systém Rotunda. Chcete-li si vyzkoušet něco nového, zamiřte do centra sdružení taostického tai chi, kde Vás naučí tomuto starobylému čínskému učení. Pokud máte raději vodní sporty, zaplavat si můžete v plaveckém bazénu na Výstavišti nebo v bazénu ČZU v Suchdole. Chcete-li se zocelit zdraví otužováním, můžete si vyzkoušet plavecký trénink otužilců ve Vltavě. Rodiče s dětmi mohou vyrazit jezdeckého klubu Cholupice, který nabízí projížďky na poníkovi. Volný vstup nabízejí i další sportoviště a jejich kompletní seznam naleznete zde.

Připomínáme, že na některých sportovištích je vzhledem k jejich omezené kapacitě vyžadována rezervace. Přístup zdarma se vztahuje pouze na nabídku sportoviště v rámci akce Týden sportu zdarma a kompletní harmonogram včetně on-line rezervace je již nyní k dispozici zde


Akce Týden sportu zdarma, který letos Praha sportovní organizuje posedmé, je již v plném proudu. V letošním roce se zapojilo více jak 100 pražských sportovišť a od 25.12. do 31.12. si tak můžete v rámci akci zdarma například zabruslit, zahrát tenis, zaplavat si či navštívit fitness centrum. On-line rezervace se spouští vždy s 48 hodinovým předstihem, a tak si ode dneška můžete zamluvit sport, který byste si rádi vyzkoušeli v úterý 27.12. 

V úterý 27.12. si můžete zabruslit hned na několika místech Prahy a jejich kompletní seznam naleznete zde. Pokud máte mezi svátky chuť na něco klidnějšího, protáhnout tělo si můžete při józe v Yogaspace nebo si zacvičit v centru pro pohybový systém Rotunda. Chcete-li si vyzkoušet něco nového, zamiřte do centra sdružení taostického tai chi, kde Vás naučí tomuto starobylému čínskému učení. Trénink japonského bojového umění aikidó si můžete zkusit na Petřinách v Aikidó Sekai Dojo. Pokud máte raději vodní sporty, zaplavat si můžete v plaveckém bazénu na Výstavišti, v Motorletu, v Tyršově domě, v Hloubětíně nebo v bazénu ČZU v Suchdole. Rodiče s dětmi mohou vyrazit jezdeckého klubu Cholupice, který nabízí projížďky na poníkovi. Volný vstup nabízejí i další sportoviště a jejich kompletní seznam naleznete zde.

Připomínáme, že na některých sportovištích je vzhledem k jejich omezené kapacitě vyžadována rezervace. Přístup zdarma se vztahuje pouze na nabídku sportoviště v rámci akce Týden sportu zdarma a kompletní harmonogram včetně on-line rezervace je již nyní k dispozici zde

Již ode dneška si můžete rezervovat sportoviště v rámci akce Týden sportu zdarma, který Praha sportovní letos spouští již posedmé. V letošním roce se zapojilo více jak 100 pražských sportovišť a od 25.12. do 31.12. si tak můžete v rámci akci zdarma například zabruslit, zahrát tenis, zaplavat si či navštívit fitness centrum. On-line rezervace se spouští vždy s 48 hodinovým předstihem, a tak si ode dneška můžete zamluvit sport, který byste si rádi vyzkoušeli v druhý svátek vánoční.

V pondělí 26.12. si můžete zabruslit na Karlínském náměstí, na Letné, v PRE areně, na Výstavišti, v Ice areně v Letňanech nebo na zimním stadionech Nikolajka, Hasa a stadionech hokejových klubů Kobra, Sparta a Slavie. Zdolat lezeckou stěnu můžete v Ruzyni nebo v lezeckém centru SmíchOFF. Pokud máte raději vodní sporty, zaplavat si můžete v plaveckém bazénu na Výstavišti, v Motorletu a nebo si můžete vyzkoušet zimní plavání ve Vltavě pod dohledem 1.plaveckého klubu otužilců. Skupinové lekce a vstup do fitness nabízí (nejen) Spinning arena. Volný vstup nabízejí i další sportoviště a jejich kompletní seznam naleznete zde.

Na některých sportovištích je vzhledem k jejich omezené kapacitě vyžadována rezervace. Přístup zdarma se vztahuje pouze na nabídku sportoviště v rámci akce Týden sportu zdarma a kompletní harmonogram včetně on-line rezervace je již nyní k dispozici zde

Již ode dneška si můžete rezervovat sportoviště v rámci akce Týden sportu zdarma, který Praha sportovní letos spouští již posedmé. V letošním roce se zapojilo více jak 100 pražských sportovišť a od 25.12. do 31.12. si tak můžete v rámci akci zdarma například zabruslit, zahrát tenis, zaplavat si či navštívit fitness centrum. On-line rezervace se spouští vždy s 48 hodinovým předstihem, a tak si již dnes můžete zamluvit sport, který byste si v první svátek vánoční rádi vyzkoušeli. 

V neděli 25.12. otevřou své dveře návštěvníkům mnohá pražská kluziště. Zabruslit si můžete na  Karlínském náměstí, Letné nebo na zimním stadionech Nikolajka, Hasa a stadionech hokejových klubů Kobra, Sparta a Slavie. Zdolat lezeckou stěnu můžete v lezeckém centru SmíchOFF. Pokud máte raději vodní sporty, zaplavat si můžete v plaveckém bazénu na Výstavišti. Volný vstup nabízejí i další sportoviště a jejich kompletní seznam naleznete zde.

Na některých sportovištích je vzhledem k jejich omezené kapacitě vyžadována rezervace. Přístup zdarma se vztahuje pouze na nabídku sportoviště v rámci akce Týden sportu zdarma a kompletní harmonogram včetně on-line rezervace je již nyní k dispozici zde

Zabruslit si, zahrát si squash, zacvičit ve fitness či vylézt horolezeckou stěnu. Nabídka volně otevřených sportovišť v rámci tradičního projektu Týden sportu zdarma bude i letos opět široká. Pražané si budou moci v týdnu od 25. do 31. prosince 2016 zdarma zasportovat na více než stovce sportovišť po celém hlavním městě a symbolicky se tak rozloučit s rokem, kdy byla Praha Evropským hlavním městem sportu.

Je zvykem, že Pražanům dává hlavní město Praha na konci roku malý dárek. V minulých letech byl o sportoviště velký zájem, proto se nabídka opět rozšíří tak, aby si vybrali skutečně všichni. Týden sportu zdarma je vhodnou příležitostí, jak si vyzkoušet různé sporty a jak si třeba najít novou náplň volného času. Každý do nového roku hledá výzvy, nový sport by mohl být jedna z nich.

„Týden sportu zdarma je mezi obyvateli hlavního města velmi oblíbený a každoročně se jej účastní desetitisíce lidí. Provozovatelé sportovišť mají příležitost bez reklamy zpopularizovat své podniky, neboť se dá očekávat, že je Pražané nebudou chtít využívat pouze během vánočních svátků, ale během celého roku. Pro nás je celý projet završením roku 2016, kdy byla Praha Evropským hlavním městem sportu,“ uvedl radní Petr Dolínek.

V některých sportovištích je vzhledem k jejich omezené kapacitě vyžadována rezervace. Přístup zdarma se nevztahuje k celé jejich vánoční otevírací době, ale jen ve vybraných dnech a hodinách. Kompletní harmonogram včetně on-line rezervace bude k dispozici od 23. prosince na internetových stránkách www.prahasportovni.cz.

V sobotu 17. prosince se na Václavském náměstí v rámci Vánočních trhů uskutečnila mimořádná akce, která představila úspěchy i celoroční aktivity handicapovaných sportovců. Pořádal ji spolek Cesta za snem za podpory hlavního města Prahy.

Návštěvníci se mohli setkat se známými paralympioniky i s těmi, kteří lyže, kolo či běh považují i přes své postižení za běžnou součást života.

Celodenní program doplnilo promítání ukázek z kvadriatlonu, maratonu, survivalu a další snímky. Součástí byly i autogramiády sportovců a zájemci si mohli vyzkoušet trenažer handbike a prohlédnout si sportovní vybavení pro handicapované.

Akce byla připravena v závěru letošního projektu Praha Evropské hlavní město sportu a nesla podtitul: Život s handicapem nekončí a je možné aktivně žít i s postižením.


Florbalová bitva je unikátní florbalový projekt v České republice, který propojuje aktivní trávení volného času obyvatel Hlavního města Prahy s možností sledování velmi prestižního florbalového turnaje čtyř největších pražských univerzit: České vysoké učení technické, Univerzita Karlova, Vysoká škola ekonomická a Česká zemědělská univerzita.

Hlavním cílem Florbalové bitvy podzim 2016 je nabídnout široké veřejnosti bližší seznámení s florbalem s možností jejich aktivního zapojení do různých soutěží.

Florbalová bitva podzim 2016 nabídne veřejnosti široký florbalový program, zahrnující soutěže v individuálních florbalových dovednostech, získání informací o možnostech zapojení do Univerzitní florbalové ligy, aktivní zapojení do hlasování o nejhezčí florbalovou fotografii, fotokoutek s možností nechat se „zvěčnit“ v dresu svého oblíbeného florbalového klubu a sledování prestižního florbalového turnaje. Ve všech soutěžích jsou pro zúčastněné návštěvníky připraveny věcné ceny.

Rozpis turnaje:
17:00 – 18:00 1. semifinálový zápas    UK vs. ČVUT
18:00 – 19:00 2. semifinálový zápas    VŠE vs. ČZU
19:30 – 20:30 zápas o třetí místo
20:45 – 21:45 finále
21:45 – 22:00 závěrečný ceremoniál

 

Více informací
Místo konání akce: Sportovní centrum ČVUT Juliska
Adresa: Pod Juliskou 1805/4, Praha 6 – Dejvice
Termín akce: 13. 12. 2016
Čas konání akce: 17:00 – 22:00 (vstup návštěvníkům bude umožněn od 16:30)
Pro koho je akce určena: všechny obyvatele Prahy, cílovou skupinou jsou studenti vysokých škol
Více informací na: www.ufl.cz/florbalovabitva a na www.facebook.com/florbalovabitva


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20