Aktuality

Moc nechybělo a první ročník Proběhni.se by byl vyprodaný. I tak ale účast devíti stovek běžců všech věkových kategorií je skvělým výsledkem a ukázkou toho, že běžcům není zdraví lhostejné.

452 účastníků Malého oběhu, 335 na Velkém oběhu Kunratickým lesem, 117 dětí, to je bilance historicky prvního ročníku Proběhni.se. Řada běžců vyrazila na trať i přes zdravotní komplikace, byli i tací, kteří běželi s transplatnovaným srdcem. I to je ukázka toho, že je potřeba zdravý životní styl a pravidelný pohyb.

Na závodě nechyběla celá řada osobností včetně oslavence profesora Jana Pirka, nebo ambasadorky dětských závodů Magdaleny Reifové. Po celý den se bylo na co dívat, kdo chtěl, mohl se nechat vyšetřit v našem lékařském městečku. Celá akce tak upozorňovala na to, že v České republice umírá každý druhý na srdeční onemocnění.

První rok Proběhni.se je za námi, za rok do toho běžíme znovu, doufáme, že se přidáte. Děkujeme za účast a pomoc, protože Nadačnímu fondu České srdce jsme společně s běžci vybrali 450 200 Kč.

Fotografie ze závodu si můžete prohlédnout ZDE.

Praha přivítá ve dnech 13. – 17. dubna 2017 už 26. ročník Prague Handball Cupu. Opravdový svátek házené je akcí, která nemá v českém sportu obdoby a zaujímá mimořádné místo i ve světovém měřítku. Prague Handball Cupem je největším halovým házenkářským turnajem na světě a rovnat se s ním může jen švédský turnaj Partille Cup, který se hraje na venkovních hřištích v Göteborgu.  Prague Handball Cup se opět rozrostl a do hlavního města přijede s rekordním počtem 591 týmů více než 9.000 účastníků z 23 zemí světa!

V průběhu velikonočního prodlouženého víkendu se v 33 pražských halách můžeme těšit na dvě tisícovky utkání! Finálový program se kompletně odehraje v Areně Sparta na Podvinném Mlýně, kde je stejně jako v předchozích letech očekávána velice bouřlivá atmosféra naplněné haly. „Těší nás, že stále rosteme a letošní ročník by měl být z hlediska účasti rekordní. Pro zahraniční týmy je Praha nesmírně atraktivní destinací. Část týmů tak bere turnaj jako příležitost poznat jedno z nejkrásnějších míst na světě a ještě si k tomu zahrát házenou s družstvy, na která po celý rok nemají šanci narazit. Většina týmů má ale i velké sportovní ambice a chtějí se poprat o co nejlepší výsledek, což turnaji přidává na jeho sportovní kvalitě.“ říká ředitel turnaje Prague Handball Cup Jaroslav Chvalný.

Turnaj je pořádán pravidelně o velikonočních svátcích již od roku 1992. Prvního ročníku se zúčastnilo 92 týmů z 10 zemí. V roce 1995 už na turnaji startovalo 275 týmů a v dalších letech pravidelně přicestovalo do Prahy více než 400 družstev. A loni se poprvé počet zúčastněných týmů přehoupl přes 500. Za dobu jeho existence se turnaje zúčastnilo více než 130 000 mladých házenkářů ze 42 zemí Evropy, Asie, Ameriky a Afriky. Oproti roku 2016 se letos zvýšil počet přihlášených týmů ze 498 na 591 družstev. „Většina týmů k nám jezdí pochopitelně z Evropy, ale míváme účastníky z více či méně exotických zemí.“ upřesňuje Jaroslav Chvalný. 

O neustále se zvyšující kvalitě turnaje svědčí i propracovaný výsledkový on-line systém. Všechny zápasy mají svůj vlastní on-line přenos, který zaznamenává a klíčové okamžiky každého zápasu a prakticky okamžitě mají všichni dokonalý přehled o průběhu utkání. „Drtivá většina hal má elektronickou časomíru i skóre a u stolku také ihned realizujeme on-line statistiky. Podařilo se nám celý systém postupnými kroky nastavit tak, že jen pár sekund po vstřelení gólu máme na webu jméno střelce a aktualizaci skóre,“ říká Jaroslav Chvalný. 

Prague Handball Cup připravil pro letošní ročník celou řadu aktivit pro samotné účastníky, ale i příznivce a fanoušky házené. Po celý turnaj budou moci všichni na YouTube kanálu Prague Handball Cupu a sociálních sítích sledovat aktuální videa a reportáže a také každodenní souhrnný pořad. Průvodci turnajem budou ve videích beat boxer En.dru, sportovní komentátor a reportér Michal Jinoch a v turnajovém centru v Galerii Harfa Lucie Kantůrková. Jaroslav Chvalný dodává. „Chceme náš turnaj ještě více zatraktivnit a také je naším cílem, aby se všichni dobře bavili. Snažíme se mladým házenkářům přinášet nejen sportovní vyžití, ale také zážitky. Proto jsme se rozhodli rozšířit náš televizní tým a mladým házenkářům a fanouškům nabízet neustále nová a nová videa, abychom je co nejvíce vtáhli do turnajového dění. Zároveň tím chceme zprostředkovat atmosféru turnaje také jejich přátelům a rodinám.“

Pořadatelem turnaje je spolek Prague Handball Club. Nejvýznamnějším partnerem po celou dobu trvání turnaje je Hlavní město Praha. Turnaj je každoročně pořádán pod novým logem, čímž je svým způsobem jedinečný. Účastníci turnaje si tak každý rok mohou koupit originální turnajové tričko s novým logem.

Turnaj bude rozehrán prvními zápasy v pátek 14. dubna ráno a vyvrcholí finálovým programem v pondělí 17. dubna.

 


V sobotu 22. dubna se v Praze 11 ve sportovní hale Jedenáctka a přilehlém Parku u Chodovské tvrze uskuteční Mistrovství ČR v aquatlonu, které je zároveň posledním závodem Českého poháru aquatlonu. Akce sebude konat za podpory hl.m. Prahy a dalšími partnery akce. Na závod se lze přihlásit na stránce www.praguetriathlon.com. Rozdělovaná částka pro vítěze je 20.000 Kč.

"Jsme rádi, že se v letošním roce podařilo získat pro závod celorepublikový statut a zároveň nás těší narůstající zájem sportovců o tuto disciplínu," říká Karel Hájek, ředitel závodu, který má za sebou organizaci několika aquatlonových, triatlonových a běžeckých závodů.

Závod se koná v plaveckém stadionu Jedenáctka a běžecká část v Parku u Chodovské tvrze. Multifunkční sportovní areál Jedenáctka nabízí nejen velký plavecký bazén, ale i vodní svět s tobogánem a wellness služby. V Parku u Chodovské tvrze najdete kromě bežecké trati také možnost jízdy na inlinech a dětské hřiště. Provoz bude v obou centrech v době závodu pro veřejnost omezen. 

Aktuální informace o závodě naleznete na www.praguetriathlon.com nebo na Facebooku.

22. ročník mezinárodního mládežnického hokejového turnaje Spring Challenge Cup se koná v termínu 7. - 9.4.2017.
Celkem 50 utkání se odehraje na zimních stadionech Ice Arena Letňany, HC Hvězda Praha a HC Kobra Praha.
Turnaj je určen pro hráče ročníků narození 2001, 2002 a 2003. Turnaje se zúčastní celkem 20 mužstev z Finska, Rakouska, Slovenska, Slovinska, Švédska a České republiky.

Dva dny toho nejlepšího badmintonu v podání čtyř nejlepších českých týmů, čtyři napínavá utkání, jeden mistr extraligy. To je závěrečný turnaj Finále play-off extraligy v badmintonu!

Přijďte se 1. a 2. dubna podívat na strhující výkony nejen českých, ale i zahraničních badmintonových hvězd!

Čeká vás nejen nejlepší badminton a skvělá atmosféra, ale také bohatý doprovodný program s autogramiádou a několika soutěžemi.

Vstupné 75,-/den. Vstupenky k dostání na místě.

Program:
Sobota 1. 4.
13:00 - 1. semifinále
Sokol Meteor Praha - Radotín 
SKB Český Krumlov

16:30 - 2. semifinále
BK 73 Deltacar Benátky n. J. 
Badminton FSpS MU Brno

Neděle 2. 4.
10:00 - zápas o 3. místo
14:00 - finále

Více info na http://playoff-badminton.cz/ nebo na Facebooku

Pražané stylově zakončili rok, v němž byla metropole Evropským hlavním městem sportu, a naplno využili projektu Týdne sportu zdarma. Ten proběhl na pražských sportovištích už poosmé a přilákal přes 25 tisíc obyvatel. Rekordní byl i počet zapojených sportovišť – své brány jich otevřelo 111.

„Týden sportu zdarma je už tradičním vánočním dárkem pro Pražany, ale především motivací ke sportování a objevování nových sportovišť. Obrovský zájem dokazuje, že je Praha sportovním městem a že si titul Evropské hlavní město sportu zasloužila právem,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek (ČSSD). „V letošním roce se budeme snažit nabídku v rámci Týdne sportu zdarma ještě rozšířit. Rád bych i tímto způsobem oslovil provozovatele, aby se k této skvělé akci připojili,“ dodal.

Možnost zdarma si zasportovat, shodit přebytečná kila nebo si jen zkusit nový sport využilo od 25. do 31. prosince 2016 zhruba 25 tisíc Pražanů. Největšími hity byly tradičně plavecké bazény, veřejná kluziště, posilovny či bowling. V nabídce nechyběly sporty jako jezdectví, kulečník, lezení či skateboarding, zájemci se mohli přiučit i bojovému umění.

Akce Týden sportu zdarma přivedla na zapojená sportoviště zástupy návštěvníků, rezervace mizely z webových stránek rychlým tempem. Úspěch dokazují i ohlasy sportovišť. „Týden sportu zdarma je každoročně velice úspěšná akce, o kterou Pražané projevují velký zájem. Letos návštěvníci využily kapacity na maximum,“ zhodnotila akci Renata Plasová, vedoucí provozu SK Motorlet Praha.

Příští Týden sportu zdarma se uskuteční 25. až 31. prosince 2017.

Akce Týden sportu zdarma, který letos Praha sportovní organizuje posedmé, posledním dnem v roce končí. V letošním roce se zapojilo více jak 100 pražských sportovišť a tak si i 31.12. můžete v rámci akci zdarma například zabruslit, zahrát tenis, zaplavat si či navštívit fitness centrum. On-line rezervace se spouští vždy s 48 hodinovým předstihem, a tak si dneska můžete zamluvit sport, který jste během týdne sportu zdarma ještě nestihli. 

V poslední letošní sobotu si můžete zabruslit na stadionech Slavia a Hvězda. Veřejné bruslení zdarma nabízí i brusliště na Karlínském náměstí, PRE arena v Galerii Harfa, Ice arena v Letňanech a  kluziště na Letné. Zaplavat si před oslavami nového roku můžete na Výstavišti nebo v Aquacentru Lagoon v Letňanech. Poslední den v roce mají otevřeno i mnohá fitness centra. Jejich kompletní přehled a seznam dalších otevřených sportovišť naleznete zde

Připomínáme, že na některých sportovištích je vzhledem k jejich omezené kapacitě vyžadována rezervace. Přístup zdarma se vztahuje pouze na nabídku sportoviště v rámci akce Týden sportu zdarma a kompletní harmonogram včetně on-line rezervace je již nyní k dispozici zde

Akce Týden sportu zdarma, který letos Praha sportovní organizuje posedmé, je již v plném proudu. V letošním roce se zapojilo více jak 100 pražských sportovišť a od 25.12. do 31.12. si tak můžete v rámci akci zdarma například zabruslit, zahrát tenis, zaplavat si či navštívit fitness centrum. On-line rezervace se spouští vždy s 48 hodinovým předstihem, a tak si ode dneška můžete zamluvit sport, který byste si rádi vyzkoušeli v pátek 30.12.

V pátek si můžete zahrát badminton v Centru Třešňovka, v areálu Šeberák, v squash centru Haštal či Ohradní, na Cibulce nebo na Výstavišti Praha. Vstup zdarma můžete vyzkoušet do mnoha fitness center. Jejich kompletní seznam najdete zde. Vylézt na stěnu si můžete v Ruzyni, v Boulder v síti nebo v Lokal bloku. Zaplavat si můžete v Aquadreamu na Barrandově, na plaveckém bazéně ČZU v Suchdole nebo na Výstavišti Praha. Vstup zdarma nabízí i mnohá veřejná brusliště. Otevřeno mají hokejový stadion Slavia, Sparta, Letná, PRE arena v Galerii Harfa nebo na Karlínském náměstí. Vstup zdarma nabízí i mnohá další sportoviště, kompletní seznam naleznete zde

Připomínáme, že na některých sportovištích je vzhledem k jejich omezené kapacitě vyžadována rezervace. Přístup zdarma se vztahuje pouze na nabídku sportoviště v rámci akce Týden sportu zdarma a kompletní harmonogram včetně on-line rezervace je již nyní k dispozici zde


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20