Aktuality

V srpnu roku 2015 hostilo historické centrum Prahy premiérový triatlonový závod s názvem TRIPrague. A před Vánocemi dostali nejen triatlonisté, ale všichni sportovní nadšenci dárek v podobě otevřené registrace na druhý ročník. Nejen o tomto kroku ale i novinkách s námi pohovořil ředitel České triatlonové asociace Tomáš Petr.

Tomáši, registrace na druhý ročník závodu TRIPrague už začala. Povězte nám, jak probíhala jednání po premiérovém ročníku a na jakých všech frontách se jednalo?
Registrace se rozeběhla ještě před Vánocemi a už nyní máme pár desítek jmen. Co se týče jednání, řekl bych, že probíhala dost intenzivně. Jedním z hlavních cílů akce TRIPrague je připojit se do tří let k nějaké celosvětové triatlonové sérii. Protentokrát se to ještě nepovedlo, takže v roce 2016 bude TRIPrague TRIPraguem, ale věřím, že další ročník už budeme součástí nějaké série zvučného jména.

Jaké vůbec byly ohlasy po prvním ročníku?
Ohlasy byly velmi pozitivní, až mě to osobně překvapilo. Ale samozřejmě nějaké mouchy tam byly a jak se říká, vždy je co zlepšovat. První ročník TRIPrague se uskutečnil ve velmi krátkém čase, na přípravu závodu měl náš tým 6 měsíců, což není opravdu mnoho na akci v centru hlavního města.

Závod v centru Prahy je určitě velkým lákadlem pro triatlety z celého světa. Povězte nám, na co se opět mohou těšit?
To hlavní, co nabízíme, je sportovní zážitek v kulisách historické Prahy a neopakovatelná atmosféra. Pro mnoho triatletů to může znamenat spojení sportu s kulturou, což je velmi cenné. Navíc nemusíte ani jet celý závod, stačí být třeba součástí štafety, nebo si můžete vyzkoušet MINI TRIPrague, což je závod na tratích 0,38km plavaní-18km cyklistiky a 4,2 km, které zvládne téměř každý.

Když jste zmínil štafety, přibližte nám to.
Součástí hlavního závodu, který se odehraje na tratích tzv. ½ ironmana, tedy 1,9km plavání -90km cyklistiky a 21 km běhu, nezvládne hned úplně každý. Je k tomu zapotřebí dlouhodobější trénink, a abychom dokázali dát „ochutnat“ atmosféru triatlonu většímu počtu sportovců, je na programu i závod štafet, kdy si tým porce jednotlivých částí triatlonu může rozdělit.

Jsou nějaké změny, které plánujete?

Ano, samozřejmě plánujeme změny, jelikož závod by měl být v budoucnu větší a hezčí. Jednou z hlavních otázek je přesné umístění depa a cílového prostoru. Vše je závislé na spolupráci s městem, které se nám snaží maximálně vyjít vstříc. Dalším důležitým bodem změn je i doprovodný program, jelikož nám jde i o spojení diváků s akcí tak, aby se tam všichni cítili příjemně.

Jsou už nějaké hvězdy, které přislíbily účast? Co třeba vítěz prvního ročníku Filip Ospalý?
Na to je ještě příliš brzo. Jednání se v tomto směru teprve rozbíhají, ale samozřejmě doufáme, že nějaké hvězdy světového formátu se v Praze objeví. Závod bude mít statut otevřeného Mistrovství České republiky (MČR) a současně i akademické  MČR, takže kvalita startovního pole bude zajištěna.

Jakou výši startovného jste zvolili? Bude výhodnější cena při brzké registraci?
Cenu startovného jsme rozdělili do několika úrovní, a kdo se přihlásí nejdříve, určitě ušetří! Nejvýhodnější cenu mohou závodníci zaplatit až do15.ledna 2016 pro hlavní závod (2600Kč) a do 31. ledna pro verzi MINI TRIPrague (600Kč).

A na závěr, jaká jsou vaše očekávání? Kolik závodníků byste si přál na startu vidět?
Věřím, že náš tým posune akci o stupínek výše a na startu hlavního závodu bude minimálně dvojnásobný počet triatletů a v součtu MINI TRIPrague a štafety se přehoupneme přes 1000 závodníků.

Celoroční projekt Praha Evropské hlavní město sportu 2016 bude slavnostně odstartován v pátek 1. ledna na pražském Výstavišti v Holešovicích. V rámci projektu by se mělo uskutečnit přibližně 400 akcí, seminářů a konferencí se sportovní tématikou. Zařazeny do programu už byly tradiční akce Prague International Marathon, Prague Handball Cup, Mezinárodní Velikonoční turnaj mládeže v basketbalu, veslařský závod Primátorky nebo Prague Games, mezinárodní florbalový turnaj mládeže, kterého se účastní přes 5 800 hráčů. Vše je koncipováno se zaměřením na celoroční sportovní aktivity, rozvoj sportu v Praze a sportovní akce pro širokou veřejnost všech věkových kategorií.

„Praha je každoročně dějištěm mnoha sportovních akcí, ať už se jedná o vrcholné sportovní akce nebo o akce pro širokou veřejnost. To byl důvod, proč Praha získala ocenění Evropské hlavní město sportu 2016. Hlavní ideou, se kterou se Praha ucházela o ocenění, bylo zapojit co největší počet Pražanů do sportovního dění nejrůznějšího charakteru v metropoli. Cílem je, aby obyvatelé města i jeho návštěvníci uměli aktivně trávit svůj volný čas a aby se sportovní aktivity staly nedílnou součástí jejich života,“ přiblížil projekt Praha Evropské hlavní město sportu radní Jan Wolf s tím, že každý, kdo se zapojí do projektu, by měl do něj vstupovat s předsevzetím, že „shodí alespoň jedno kilo“.

Evropským hlavním městem sportu pro rok 2016 byla Praha zvolena v listopadu 2014. Na slavnostním předání ceremoniální vlajky v Evropském parlamentu v listopadu letošního roku převzala pomyslnou štafetu po italském Turínu a může zahájit aktivity spojené se získaným titulem. „Celoroční projekt tak bezprostředně naváže na Týden sportu zdarma 2015, který tradičně otevírá zdarma mezi Vánoci a Silvestrem pražské sportoviště, kde si Pražané mohou bezplatně třeba zabruslit, zahrát si tenis, zacvičit ve fitness centru či zdolat horolezeckou stěnu,“ uvedl radní Wolf. Pražané si tak po klidných dnech a bohatých stolech plných jídla a pití mohou zasportovat až do 31. prosince v desítkách sportovišť po celém hlavním městě.

Slavnostní zahájení roku Praha Evropské hlavní město sportu proběhne na Nový rok na Výstavišti v Holešovicích. Veřejnosti zde bude zdarma k dispozici kluziště pod širým nebem, připraven je i bohatý doprovodný program s řadou soutěží o zajímavé ceny. A v podvečer se nad Prahou rozzáří tradiční ohňostroj. „Oheň je také jedním ze symbolů olympijských a sportu, proto jsme zahájení naplánovali na první lednový den, aby tento ohňostroj mohl zahájit i rok Praha Evropské hlavní město sportu 2016,“ dodal radní Wolf.


Tři, dva, jedna ... START! Týden sportu zdarma je tady. Od 25. do 31. prosince 2015 si můžeze zdarma užívat vybraná pražská sportoviště. Je na vás, zda vyrazíte na plavecký bazén, dostanete chuť na bruslení nebo se zajdete protáhnout do posilovny. Nabídka je široká.

Kompletní nabídku sportovišť pro jednotlivé dny naleznete zde. Pozor: na některá sportoviště je potřeba rezervace!

Přeje veselé a sportovní Vánoce!

Zabruslit si, zahrát si squash, zacvičit ve fitness či vylézt horolezeckou stěnu. Nabídka volně otevřených sportovišť v rámci tradičního projektu Týden sportu zdarma je opět široká. Pražané si budou moci v týdnu od 25. do 31. prosince 2015 zdarma zasportovat na téměř stovce sportovišť po celém hlavním městě. 

Je zvykem, že Pražanům dává hlavní město Praha na konci roku malý dárek. V minulých letech byl o sportoviště velký zájem, proto se nabídka opět rozšířila tak, aby si vybrali skutečně všichni. Výsledkem je řada nově zapojených sportovišť, která budou moci všichni zdarma navštívit v rámci Týdne sportu zdarma. Nenechte sedět své děti u počítačů a televizí! Vyrazte raději s celou rodinou za sportem. Třeba vás to chytne a začnete se hýbat pravidelně. Letos už po osmé otevřou vybraná pražská sportoviště zdarma své brány. Budete si moci protáhnout tělo například při plavání, zapotit se na spinningu nebo si třeba zaposilovat ve fitku.

„Každým rokem roste zájem Pražanů o Týden sportu zdarma a jsem si jistý, že stejné to bude i letos. Jsme rádi, že se do projektu podařilo zapojit další sportoviště a že se tím rozšíří i nabídka. Je to symbolický prolog k roku 2016, kdy bude Praha hlavním evropským městem sportu,“ říká radní Jan Wolf. Jednotlivá sportoviště budou do projektu zapojena od 25. prosince do 31. prosince 2015.

V případě některých sportovišť je vzhledem k jejich kapacitě vyžadována telefonická či online rezervace. Přístup zdarma rovněž není vždy po celou vánoční otevírací dobu, ale jen ve vybraných dnech a hodinách. Rezervace na jednotlivá sportoviště odstartují 23. prosince ráno na webu www.prahasportovni.cz.

Zabruslit si, zahrát si squash, zacvičit ve fitness či vylézt horolezeckou stěnu. Nabídka volně otevřených sportovišť v rámci tradičního projektu Týden sportu zdarma je opět široká. Pražané si budou moci v týdnu od 25. do 31. prosince zdarma zasportovat v desítkách sportovišť po celém hlavním městě. Rezervace na jednotlivá sportoviště odstartují 23. prosince v ranních hodinách, konkrétně v 8:00 h. V následujících dnech budou vždy rezervace uvolňovány právě v tuto hodinu, a to na dva dny dopředu.

Je zvykem, že Pražanům dává hlavní město Praha na konci roku malý dárek. V minulých letech byl o sportoviště velký zájem, proto se nabídka opět rozšířila tak, aby si vybrali skutečně všichni. Výsledkem je řada nově zapojených sportovišť, která budou moci všichni zdarma navštívit v rámci Týdne sportu zdarma. Týden sportu zdarma je vhodnou příležitostí, jak si vyzkoušet různé sporty a jak si třeba najít novou náplň volného času. Každý do nového roku hledá výzvy, nový sport by mohl být jedna z nich.

Jednotlivá sportoviště budou do projektu zapojena od 25. prosince do 31. prosince 2015. V případě některých sportovišť je vzhledem k jejich kapacitě vyžadována telefonická či online rezervace. Přístup zdarma rovněž není vždy po celou jejich vánoční otevírací dobu, ale jen ve vybraných dnech a hodinách.

Přehled zapojených sportovišť:

Praha 1

 • Bowling Celnice, V Celnici 10
 • Centrum Sdružení taoistického tai chi, Haštalská 11/790
 • Contours fitness pro ženy - Florenc, Biskupský dvůr 6
 • Contours fitness pro ženy - Národní, Národní 25
 • Expreska Praha Národní, Mikulandská 122/4
 • Plavecký bazén Tyršova domu, Újezd 450/40
 • Squash Haštal, Haštalská 20

Praha 2

 • Expreska Praha Jiřího z Poděbrad, Slavíkova 15
 • Kickbox Klub Kosagym Vinohrady, Vinohradská 1789/40
 • Naginata Gorenkai, Wenzigova 1982/20
 • Spinning Arena, Myslíkova 28
 • Studio Karma Yoga, Korunní 25

Praha 3

 • Boulder V Síti, Bořivojova 104
 • DiscGolf Park Krejcárek, Na Balkáně 100
 • Hit Fitness Flóra, Chrudimská 2b
 • Jumppark, Na Jarově 2
 • MTV Fitness Praha 3, Na Rovnosti 13a
 • TK Spoje Praha, Na Balkáně 990/21A

Praha 4

 • Aikido Michal Židlický, U Habrovky 2
 • ČUS - Plavecký stadion Podolí, Podolská 74
 • DDM Praha 4 - Hobby centrum 4, Bartákova 1200/4
 • DDM Praha 4 - Hobby centrum 4, Pujmanové 9
 • DiscGolf Park Chodov, Mírového hnutí 2353/2
 • Eagles Praha, Pálkařská 225
 • HC Kobra Praha zimní stadion, Mikuleckého 1584
 • Jezdecký klub Cholupice, Pod Remízkem
 • SK Oaza Praha, Jeremenkova 106
 • Sportovní areál Hamr Braník, Vltavanů 1542

Praha 5

 • Aquapark Barrandov, K Barrandovu 8
 • Centrum Třešňovka, Pod Třešňovkou 234
 • Contours fitness pro ženy - Anděl, Na Zatlance 4
 • Expreska Praha Anděl, Ostrovského 253/3
 • Lezecké centrum smíchOFF, Křížová 1018/6
 • Lokal Blok, Náměstí 14. října 10
 • SC Radotín, Ke Zděři 1111/21
 • Spinning Radlice, Radlická 298/105
 • Sportovní klub Motorlet Praha, Radlická 298/105
 • Squash a fitness centrum Arbes, Arbesovo náměstí 753/15
 • Zimní stadion Nikolajka, U Nikolajky 2214/28

Praha 6

 • Aikidó Praha – Sekai Dojo, Křenova 11
 • Arha, studio zdraví a relaxace, V.P.Čkalova 26
 • Beachclub Strahov, Chodecká 1230
 • Contours fitness pro ženy - Bělohorská, Bělohorská 126
 • Česká zemědělská univerzita v Praze, U Kruhovky 1275/1
 • DiscGolf Park Ladronka, Tomanova 1
 • Expreska Praha Řepy, Nevanova 1050/11
 • HC Hvězda Praha, Na Rozdílu 1/752
 • Squashcentrum Strahov, Váníčkova 6
 • Stadion mládeže, Na Kotlářce 1

Praha 7

 • Badminton - Výstaviště Praha Holešovice, Výstaviště 67
 • Bowling Radava, Milady Horákové 37
 • HC Sparta Praha, Výstaviště 67
 • Mystic skatepark Štvanice, Štvanice 944
 • Plavecký bazén Výstaviště Praha Holešovice, Výstaviště 67
 • TK Sparta Praha, Za Císařským mlýnem 2/1115

Praha 8

 • Aquacentrum Šutka, Čimická 848/41
 • DDM hl. m. Prahy, Karlínské Spektrum, Karlínské náměstí 7
 • Fitness centrum fit2b, Lodžská 850/6
 • Softballový klub Joudrs Praha, Dolákova 1

Praha 9

 • Aquacentrum Letňany Lagoon s.r.o., Tupolevova 665
 • DiscGolf Park Běchovice, Mladých Běchovic
 • Expreska Praha Černý Most, Kučerova 725/7
 • ICE Arena Letňany, Tupolevova 669
 • Kickbox Klub Kosagym Horní Počernice, Štverákova 2777/22
 • MTV Fitness Praha 9, Freyova 25
 • Plavecký areál Hloubětín, Hloubětíská 80
 • Red Fit - fitness pro ženy, Českomoravská 18

Praha 10

 • Centrum zdravých zad, Kodaňská 1441/46
 • Expreska Praha Strašnická, Na Hroudě 28
 • HC Slavia Praha, Vladivostocká 1460/10
 • MTV Fitness Praha 10, Jabloňová 11
 • Sokol Kolovraty, Do hlinek 427
 • Sportovní areál Hamr Štěrboholy, U Školy 430
 • Sportovní areál Hamr Záběhlice, K Vodě 3200/3
 • Zimní stadion USK Praha - Hasa, Sámova 1476/1

V úterý 23. února 2016 se ve Společenském sále pražského Kongresového centra uskuteční exhibiční utkání ve snookeru mezi Mistrem světa Stuartem Binghamem a jeho vyzyvatelem, Mistrem Evropy Michaelem Wildem. Souboj pod názvem Prague Snooker Champions bude zahájen v 19:00. Po jeho skončení, přibližně ve 21:00, proběhne autogramiáda s oběma hráči.

Stuart Bingham (* 1976) je anglický profesionální hráč snookeru a úřadující mistr světa. Ještě jako amatér v roce 1996 IBSF vyhrál World Snooker Championship. V sezóně 2006/2007 pronikl mezi 32 nejlepších hráčů a v sezóně 2011/2012 se dostal do světové 16. Svůj první bodovaný titul získal na Australian Goldfields Open v roce 2011, druhý na Shanghai Masters v roce 2014. Letos v květnu se stal mistrem světa.

Michael Wild (* 1981) je anglický hráč snookeru, který právě prožívá svou druhou sezónu mezi profesionály. Ta první proběhla v letech 2003/2004 a od té doby se pravidelně objevoval v amatérských soutěžích ve snaze opět se kvalifikovat na profi úroveň. Letošní profesionální sezóna mu vynesla nečekaný titul evropského šampióna, který získal v kurzu 1 : 50 právě v Praze, kde se v červnu uskutečnilo historicky první Mistrovství Evropy ve snookeru v České republice.

Pořadatelem Prague Snooker Champions je Český snooker, který byl rovněž organizátorem výše zmíněného prvního Mistrovství Evropy ve snookeru konaného v České republice. Vítězem se stal právě Michael Wild, jemuž ve velkém finále podlehl Velšan Jamie Rhys Clark 4-7. Utkání Bingam – Wild je jedinečnou příležitostí vidět v akci dva aktuální držitele profesionálních snookerových mistrovských titulů. Vysoce prestižní duel slibuje napínavou podívanou, ve které oba šampióni naplno předvedou své umění. Kapacita sálu je 800 míst s možností jejího dalšího navýšení. Prodej vstupenek zajišťuje Ticketpro.

Nezbývají Vám peníze na pravidelné zdravotní cvičení?

Doporučujeme Vám si zjistit, zda Vaše zdravotní pojišťovna oceňuje zdravotní cvičení finanční podporou. V kladném případě můžete získat doklad o své účasti přímo od cvičitelů Senior fitnes, kteří organizují cvičení pro seniory v jednotlivých Městských částech Prahy.

Nejste-li ještě našimi cvičenci, může se stát náš program pro Vás programem prevence pro zdraví roku 2016. Kontakt na naše stránky www.seniorfitnes.cz nebo mail: [email protected]

Přinášíme Vám informace, kde máte možnost v Praze společně se svými vrstevníky aktivně trávit volný čas.

Praha 2

 Bugi Fit Balbínova 6 s Boženkou Novákovou v út 10.00 – 11.00 a ve čt 10.15 – 11.15,

v MŠ Na Zbořenci/ ZŠ Resslova/ ve st od 10.00 do 11.00 s cvičitelkou Jitkou Hlaváčkovou.

 

Praha 3

Každou středu od 15.30 do 16.30 v tělocvičně a od 17.00 do 18.00 v bazénu SŠ v Učňovské ul. 1 pod odborným vedením cvičitelky Jitky Šebkové,

v bazénu Olšanka, Táboritská 23, pravidelně v pondělí od 14.00 do 15.00 a ve středu od 10.30 do 11.30, tamtéž ve středu v tělocvičně od 9.00 do 10.00 s Hankou Borčevskou,

 zdravotní cvičení s Václavem Mornštejnem je každý čtvrtek v TJ Sokol Žižkov II, Na Balkáně 812 od 10.00 do 11.00 a výuka k sebeobraně a jiu-jitsu v pondělí a ve středu od 19.00 do 20.30.

 

Praha 4

Sokol Spořilov, Severozápadní VI, č. 1668, v pondělí od 12.00 do 13.00 hodin s Arnoštem Böhmem

Sokol Michle, Pod Stárkou 4, ve středu od 12. do 13. hodin s Arnoštem Böhmem

Bazén Podolí, ve středu od 11.50 do 13.40 s Markétou Jakoubkovou

KC Novodvorská, Novodvorská 151, s Evou Ondríkovou PO – 9.30 – 10.30

 

Praha 5

Fakultní ZŠ V Remízku 7, Barrandov, ve čtvrtek od 10.00 do 11.00 s Honzou Šimlem

Bazén Radlice, ve čtvrtek od 13.45 do 15.00 s Markétou Jakoubkovou

 

 

Praha 6

FTVS UK Jose Martiho 31, cvičitelka Jitka Hlaváčková, v úterý  11.00-12.00

Tatran Střešovice, Sibeliova 368, cvičitel Jan Šiml, v pondělí  10.00-11.00 a ve čtvrtek  14.00-15.00

Sokol Dejvice, Bubenečská ul. 181, cvičitelka RNDr. Marcela Borgesová, ve čtvrtek  9.00-10.00 a od 10.00 do 11.00

Místní úřad Suchdol, Suchdolské nám. 3. cvičitel Mgr. Arnošt Böhm, v úterý  13.30 - 14.30

ZŠ Hanspaulka, Sušická 29, cvičitelka Karolína Fomenková, v pondělí  10.00 - 11.00

Gymnázium Jana Keplera, Parléřova 2, cvičitelka ing. Jana Lipská, v úterý 15.00 - 16.00

KC Průhon, Socháňova 27, cvičitelka Irena Maxinová, v pátek  9.00 - 10.00

DDM, U Boroviček 650, cvičitelka Irena Maxinová, pondělí  10.00-11.00

Stadion mládeže, Na Kotlářce 1, cvičitelka Eva Šimonková, v pondělí  10.00 - 11.00

TJ Sokol Liboc, Ruzyňská 55, cvičitelka Petra Holubová, čtvrtek  10.00 - 11.00

V Kulturáčku  na Bílé Hoře, Ke Kulturnímu domu 14, cvičení na židlích s Irenou  Maxinovou,v úterý   10.00 - 11.00.

 

Praha 7

Institutut sportovního lékařství v Ovenecké 9, s Janou Hlaďovou v pondělí od 10.00 do 11.00,

 Fit klub zdravotní cvičení s Marcelou Kašparovou rovněž v pondělí od 11.00 do 12.00.

 

Praha 8

Bazén Šutka , Troja, Čimická 41 s cvičitelkou Karolínou Fomenkovou, pro velký úspěch v úterý a ve  čtvrtek 13.00 – 14.00

Sokol Kobylisy, U školské zahrady 9, s cvičitelkou ing. Irenou Jurčovou v pondělí 18.00 – 19.00

a v úterý od 11.00 - 12.00

RoSa Kobylisy, Střelničná 1680, s ing. Irenou Jurčovou v pondělí 13.30 – 14.30 cvičení na židlích.

 

Praha 10

MÚ Petrovice, s cvičitelem Mgr. Arnoštem Böhmem ve čtvrtek 10.00 - 11.00

Zahradní Město, Ostružinová 7, s cvičitelkou Pavlou Navrátilovou v úterý 9.30 – 10.30

cvičení na židlích. Připravuje se cvičení na židlích v Domově důchodců Sámova 7.

 

Praha 11

Chodov, KC Zahrada, Malenická 2, s cvičitelkou Evou Ondríkovou ve středu 10.00 – 11.00.

 

 

Praha 12

Sokol Modřany, K Vltavě 410, s cvičitelkou Hankou Borčevskou v úterý 10.00 – 11.00

 

Praha 17

KC Průhon, Socháňova 27, cvičitelka Irena Maxinová, v pátek 9.00 - 10.00

Kulturáček, Bílá Hora, cvičitelka Irena Maxinová, v úterý 10.00 - 11.00 cvičení na židlích

 

Praha 18

Cvičitelka Ing. Irena Jurčová cvičí v Pečovatelském domě Letňany – každý pátek od 9.00 – 10.00 hodin.  

 

Praha 20

Bazén Hloubětín, Hloubětínská 80, cvičitelka Jarmila Liebscherová v úterý  8.00 - 8.45

Domeček, KC Hor. Počernic, Votuzská 80 cvičitelka ing. Irena Jurčová ve čtvrtek 9.00 -10.00 a 10.00 - 11.00.

 

Lezecká stěna Boulder Bar Praha - jedinečná boulderová stěna, s řadou vyznačených cest v šesti obtížnostech, spojena s restaurací. Celková plocha boulderové stěny je přes 300 m2. Nachází se zde okolo 5 000 chytů a po celé ploše pod stěnou je perfektní dopadiště. Celý prostor je velmi vzdušný a prosvětlený denním světlem. Zároveň je vybaven silnou vzduchotechnikou.

 

Boulderové lezení spočívá oproti klasické stěně v kratších, avšak trochu náročnějších krocích. Boulderová stěna nedosahuje tak vysokých rozměrů, jako klasická lezecká stěna - maximální výška je 4,3 metrů (pro děti méně). Cesty jsou různě značené podle obtížnosti, díky tomu si najde zábavu i naprostý začátečník! Lezení je sportem zábavným a také zdraví prospěšným – naučíte se správnému držení těla, zlepšíte pohybovou koordinaci, rovnováhu a obratnost a rovnoměrně posílí všechny svalové partie.

 

Boulder Bar se nachází pouze několik metrů od tramvajové zastávky Výstaviště Holešovice a neustále se vyvíjí a rozrůstá. Nabízí lezení jak pro děti, tak dospělé a to jak zcela individuálně, tak skupinově. Stěna nabízí spolupráci s fyzioterapeutem, testování lezců, vedené tréninky pro všechny věkové kategorie, dětské kroužky nebo třeba dětské narozeninové oslavy. Děti zde milují speciální dětský koutek a hrad se třemi podlažími osázený lezeckými chyty, u kterých nechybí například klouzačka a spousta dalších vychytávek.

Pro jednotlivce, skupiny i rodiny s dětmi je tato aktivita přímo jako stvořená a je skvělým využitím volného času.