Aktuality

Kvalitních míst pro aktivní i pasivní odpočinek je po Praze po málu, my jsme pro vás jedno vybrali – areál Infinit Vysočany. 

Nedaleko O2 arény na Praze 9 najdete volnočasový areál Infinit, který v sobě skrývá sportovní a relaxační služby jako je tenis, badminton, squash, stolní tenis, vodní a saunový svět, plaveckou školu pro děti a restauraci pod jednou střechou.

V pevné tenisové hale se třemi kurty se nachází jedinečný povrch Allround, který simuluje pravou venkovní antuku. Dále Infinit nabízí 12 profesionálních badmintonových kurtů Pro Cour v přetlakové hale, tři klimatizované squashové kurty značky Fiberesin a stolní tenis. V areálu je možnost zapůjčení sportovního zboží a nabídka profesionálních tenisových trenérů. 

Infinit nabízí možnost sportovní permanentky, která vám garantuje pevnou rezervaci vašeho termínu na celou konkrétní sezonu. Výhodou je, že budete mít k dispozici váš oblíbený kurt ve vámi vybraném termínu, získáte 5% slevu na služby z ceníkových cen a budete rychleji odbaveni na recepci. Vaši pravidelnou rezervaci můžete omluvit s možností náhrady 24 hodin dopředu. Permanentku lze vytvořit i na zkrácenou sezonu (v případě pozdějšího přihlášení) a platí se předem na účet.

Pro všechny návštěvníky Infinit jsou k dispozici příjemné prostory – parkování zdarma, parkovací garáž, prostorné a čisté šatny a sprchy. Po skončení hry si můžete posedět v příjemné restauraci Sezio, která nabízí jídla z čerstvých surovin, polední i stálé menu nebo si odpočinout ve Vodním a saunovém světě s plaveckým bazénem, whirlpooly a s šesti druhy saun.

Více informací o Infinit Vysočany najdete ZDE.

Vítězství fotbalistů Sparty a Slavie ve Středoevropském poháru, X. slet ČOV a přísaha 30 000 mužů republice nebo snad olympijské zlato Aloise Hudce ve cvičeních na kruzích?

Jaký moment sportu byl podle vás tím největším v letech 1929 až 1938, tedy ve druhé dekádě hlasování? Vyberte si ho a hlasujte. Více informací najdete na http://www.momentysportu.cz. Hlasování končí v neděli o půlnoci.

XVI. všesokolský slet je za námi. Skoro 20 tisíc sokolů, jejich hostů a příznivců z České republiky a dalších 22 zemí se první červencový týden stalo součástí života hlavního města. Sokolové dokázali například zaplnit O2 arenu či během dvou programů hromadných cvičení do Eden Arény přitáhnout přes 32 tisíc diváků. Přímý přenos z Edenu na závěr Sletu pak v České televizi sledovala čtvrtina všech diváků. Jak letošní slet hodnotí starostka České obce sokolské Hana Moučková?

Paní starostko, jaké jsou první pocity poté, co zhasla svěštla v Edenu?

Cítím především velké ulehčení, že jsme všechno zvládli a snad jen na nějaké malé drobnosti šlo všechno podle plánu. A především – ke spokojenosti účastníků a diváků. Jsem nesmírně šťastná, že ta ohromná práce desítek, možná stovek lidí v Praze i v regionech se tak dobře zúročila. Ráda bych poděkovala i všem partnerům, bez kterých bychom slet nemohli připravit tak dobře.

Čím vás letošní slet mimořádně oslovil? Který jeho okamžik byste ráda vyzdvihla?

Těžko něco nadřadit jinému. Ale pokud bych měla něco říci, pak kromě té fantastické atmosféry jsem měla mimořádnou radost ze zapojení našich nejmenších a mládeže. Bylo z nich cítit obrovské nadšení a nasazení a vzbuzovali důvěru v dobrou budoucnost Sokola. A nešlo jen cvičence – byly tu i skvělá vystoupení na pódiích, členové sokolské stráže, kteří tolik pomohli při organizaci sletového průvodu, nebo naši mladí symfonikové, kteří pozdvihli galapředstavení v O2 aréně o další úroveň výš.

Vyvrcholením sletu jistě byla hromadná cvičení. I tady vyšlo všechno podle plánu?

Když ve čtvrtek v podvečer a v pátek dopoledne začalo pršet, na chvíli mi zatrnulo. Ale v tom podstatném určitě všechno podle plánu vyšlo. Bylo to krásná ukázka sokolské pospolitosti a schopnosti táhnout pro dobrou věc za jeden provaz. Ať už cvičenec přijel z Mladé Boleslavi nebo z Ameriky, dokázal se bez problému zapojit a spoluutvářet společný program. V tom je naše síla!

Letošní let byl i ve znamení oslav stoletého výročí vzniku Československa. I s tímto rozměrem programu jste byla spokojena?

Jsem přesvědčena, že sté výročí republiky jsme oslavili opravdu důstojně. Je to ostatně naše povinnost vůči našim předchůdcům, vždyť za tento stát tisíce z nich položili život. Ať už v našich zahraničních armádách nebo v domácím odboji. Motiv výročí se prolínal celým programem, od sletového průvodu přes výstavu v Tyršově domě a především v hromadných cvičeních – měli jsme jednu skladbu věnovanou přímo česko-slovenskému soužití, jiné skladby odkazovaly na české historické okamžiky.

Sokol není jen organizací sportovní, ale i kulturní. Měli jste první ochotnické představení v dějinách na scéně Národního divadla, obnovili jste tradici spolupráce Sokola s předními výtvarníky. Byl v tom XVI. slet mimořádný nebo to bude příště podobné?

Je těžké předpovídat, co bude za šest let, ale zejména návrat k tradici prací inspirovaných Sokolem od významných současných českých malířů byl podle mě skvělým krokem a budeme se snažit v tom pokračovat. Co se týká sokolských ochotníků na scéně Národního divadla – to byl skutečně mimořádný večer, i svojí skvělou úrovní. Uskutečnil se i díky výročí Československa, se kterým jsou sokolové tolik spjatí. A jestli se nám ještě někdy k něčemu podobnému podaří vedení Národního divadla přemluvit…kdo ví…

Asi bychom neměli zapomenout ani na to, že nebyl jen jeden, „velký“ slet, ale i skoro 40 regionálních – krajských, župních, oblastních…

A nejen sletů – i spousta sletových sportovních soutěží pro všechny věkové kategorie, kulturní akce, krajské prezentace. Chtěli jsme slet otevřít, proto jsme úzce spolupracovali s ostatními sportovními a kulturními – neškolskými - organizacemi. Kromě ohromného díku všem, kteří se na nespočtu těchto akcí podíleli, bych chtěla vyjádřit právě radost ze vztahů, které se podařilo navázat mimo Sokol. Vidím v tom velký vklad do budoucna.

Pozornost vyvolalo přivítání premiéra Andreje Babiše při hromadných cvičení v Edenu, které některá média popsala jako „vypískání“. Jaký na to máte názor?

Je férové upřesnit, že se na stadionu se ozýval jak pískot, tak i potlesk. Já plně respektuji svobodné vyjádření názorů - považuji to za důkaz, že náš spolek žije, je v něm energie, a to mi dělá radost.

Já se dívám na přítomnost předsedy vlády České republiky na sletu jako vyjádření toho, že český stát uznává význam a důležitost činnosti našeho spolku. Podstatná je i skutečnost, že slet bychom bez podpory státu nikdy nedokázali uspořádat v měřítku, které bylo k vidění. A to i přesto, že více než polovinu nákladů sletu hradí sami sokolové a ČOS z vlastních zdrojů. Od představitelů státu v uplynulých dvou letech jsme slyšeli spoustu slibů, ale teprve letos na jaře se nám podařilo, s přispěním vládního zmocněnce pro sport Milana Hniličky, získat podporu pana premiéra Babiše a díky tomu i odpovídající finanční příspěvek. I proto jsem byla ráda, že pan premiér viděl, že státní prostředky byly vynaloženy správným směrem.

Jak se vám spolupracovalo s Hlavním městem Prahou?

Hlavní město Praha bylo jedním z našich nejdůležitějších partnerů. Ať už šlo o finanční příspěvek nebo spolupráci s Dopravním podnikem či vyřizování organizační agendy při pořádání akcí ve veřejném prostoru, byla to klíčová pomoc, bez níž bychom slet nemohli v takovém rozsahu uspořádat.

XVI. všesokolský slet je tedy za námi, chystáte si už v hlavě program na ten XVII.?

Teď si budu muset hlavně pořádně odpočinout, i když nebude to ze dne na den. Práce teď bude nějakou dobu spíš pomalu ubývat, než že by náhle přestala. Ale nějaké nápady jistě už mám, ale nebudu prozrazovat předem. Nechte se překvapit!

 

FOTO: archiv České obce sokolské

Jednou za šest lest se koná největší sportovní událost v České republice. Program XVI. všesokolského sletu vyvrcholil dvoudenním vystoupením v pražské Eden Aréně. Na ploše fotbalového stadionu se představilo na 15 000 cvičenců. Diváckou kulisu zaplněného stadionu by pak sokolům mohlo závidět leckteré prvoligové fotbalové mužstvo.

Dvoudenním programem v Eden Aréně slet vyvrcholil. Řada zajímavých akcí ale probíhala během celého šestnáctého setkání sokolů od 1. do 7. července. V průběhu zahajovacího průvodu prošlo centrem Prahy 13 tisíc sokolů z Česka i zahraničí. V Národním divadle pak poprvé v dějinách první scény odehráli celé představení ochotníci. Spojené sokolské soubory divákům předvedly hru Naši furianti od Ladislava Stroupežnického. 

V úterý 3. července se v pražské 02 Aréně konal potřetí v historii slavnostní večer Sokol Gala. Jednalo se o přehlídku toho nejlepšího, co sokolové v oblasti výkonnostního a vrcholového sportu nabízejí. Divákům se předvedlo 500 vystupujících z Česka i zahraničí. Program obohatila spolupráce s cirkem La Putyka. Řada členů souboru sokolskými oddíly prošla.

Vrcholem XVI. sokolského sletu byl ale bezpochyby dvoudenní program v pražském Edenu. „Byla to povedená oslava sokolské myšlenky i důstojný příspěvek k oslavám 100. výročí samostatné republiky. Cvičenci si to užívali a skvělé reakce publika byly sladkou odměnou za ty nervy a úsilí. Sokolové ukázali, co v nich je,“ řekl náčelník České obce sokolské Petr Svoboda, který měl program v Edenu na starosti.

Česká obec sokolská si pro diváky připravila celkem 11 skladeb včetně česko-slovenské skladby jménem Spolu. Právě stoleté výročí vzniku samostatného československého státu bylo hlavním motivem celého sletu. „Velmi pozitivní bylo, že sletu si všimla i naše politická reprezentace. Pan premiér strávil na sletu podstatnou část čtvrtečního odpoledne a celý večer. Bylo vidět, že zájem z jeho strany nebyla jen zdvořilost,“ řekla starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Sokolové cvičili na písně od Bedřicha Smetany, Jaroslava Uhlíře ale také například od skupiny Čechomor. Během skladby Cesta se představilo 1562 sokolů. Při slavnostním zakončení pak na ploše bylo na 2000 cvičenců. Nejstaršímu účastníkovi bylo neuvěřitelných 96 let a zažil tak ještě slavnou meziválečnou éru České obce sokolské. Naopak nejmladšímu účastníkovi byly pouhé dva roky.

Na XVI. sokolském sletu se představili také sokolové z dalších evropských zemí, například z Německa, Rakouska nebo Dánska. Ještě větší vzdálenost pak urazili cvičenci z destinací, jakými byly USA, Kanada, nebo Austrálie.

„Byl to pro všechny úžasný týden s mimořádnou atmosférou, o kterou se zasloužilo strhující nadšení a energie vystupujících, diváků, organizátorů i desítek dobrovolníků, kteří se o hladký průběh této obrovské akce zasloužili. Ukázali jsme, že jsem tradiční organizace s moderní tváří a spoustou mladých členů, kteří jsou naší budoucností. Kdo si to nechal ujít, může to napravit za šest let na XVII. všesokolském sletu 2024,“ uzavřela letošní slet Hana Moučková.

 

FOTO: archiv České obce sokolské

Snažili se, dlouho se na trati drželi jinak suverénní Dukly Praha, v semifinále dokonce zajeli lepší čas, přesto to opět nestačilo. Veslaři pořadatelského ČVK Praha byli zdatným soupeřem obhájcům titulu, přesto opět padli. Posádka Dukly zvítězila v pražských Primátorkách po 39. v řadě. Šestivteřinový náskok v cíli vypadá jednoznačně, přesto byl průběh celého primátorského dění u osmiveslic můžu mnohem dramatičtější, než se čekalo.

Nakonec však rozhodla síla veslařů z protějšího břehu. Dukla od legendární zatáčky pod Vyšehradem získala náskok a až do cíle ho nepustila. Přesto je druhé místo čisté posádky ČVK Praha pro pořádající klub úspěch. Za ním stojí i bývalý dlouholetý člen Dukly Petr Blecha. Dukla měla v lodi úspěšná jména z nedávného světového poháru Lukáše Helešice s Jakubem Podrazilem. I jejich forma favoritovi pomohla.

Mezi ženami už to takové drama nebylo, vítězná osma společenství VK Slavia a ČVK vyhrála s luxusním náskokem třinácti vteřin. Druhá čistá osma ČVK Praha pak dojela těsně před dalšími posádkami. Vítězem Jarního skulérského závodu Röslera-Ořovského, tedy skifu mužů, se stal Ondřej Čermák z ČVK Brno, ve skifu žen O stuhu Podolí uspěla Helena Hlasová z Dukly Praha. Kompletní výsledky závodů 105. ročníku najdete na webu www.primatorky.cz nebo na mobilní aplikaci s názvem 105. Primátorky.

Zlatý hattrick Mileny Cesnakové byl největší sportovní událostí v rámci 7. ročníku závodu horských kol, Bike Prague. Úspěšná bikerka zvítězila na 55km trati s časem 2:01:58 hodiny. Mezi muži byl nejrychlejší Honza Wolf, který se stal celkovým vítězem s časem 1:45:15 hodiny.


Trasa závodu zavedla účastníky na okraj CHKO Český kras, provezla singltreky u Chýnice a ukázala útulné lesní cesty a brody. Kratší trať na 35 km ovládl Marek Šroll v čase 1:06:08 hodiny, mezi ženami byla nejrychlejší Mariana Sopoušková (1:18:05 hodiny).


Závod ale nebyl jen o vítězích, i když ti si samozřejmě zaslouží náš obdiv. Stejně tak jsme ale v cíli zatleskali všem účastníkům. Těch bylo celkem 1492, tedy jen osm registrací chybělo do rovných patnácti stovek. Krásné číslo a opět velký zájem o závody Bike Prague, které startovaly v okolí Galerie Butovice.

Výsledky ze závodu najdete ZDE a fotky ZDE.

Moc nechybělo a první ročník Proběhni.se by byl vyprodaný. I tak ale účast devíti stovek běžců všech věkových kategorií je skvělým výsledkem a ukázkou toho, že běžcům není zdraví lhostejné.

452 účastníků Malého oběhu, 335 na Velkém oběhu Kunratickým lesem, 117 dětí, to je bilance historicky prvního ročníku Proběhni.se. Řada běžců vyrazila na trať i přes zdravotní komplikace, byli i tací, kteří běželi s transplatnovaným srdcem. I to je ukázka toho, že je potřeba zdravý životní styl a pravidelný pohyb.

Na závodě nechyběla celá řada osobností včetně oslavence profesora Jana Pirka, nebo ambasadorky dětských závodů Magdaleny Reifové. Po celý den se bylo na co dívat, kdo chtěl, mohl se nechat vyšetřit v našem lékařském městečku. Celá akce tak upozorňovala na to, že v České republice umírá každý druhý na srdeční onemocnění.

První rok Proběhni.se je za námi, za rok do toho běžíme znovu, doufáme, že se přidáte. Děkujeme za účast a pomoc, protože Nadačnímu fondu České srdce jsme společně s běžci vybrali 450 200 Kč.

Fotografie ze závodu si můžete prohlédnout ZDE.

Praha přivítá ve dnech 13. – 17. dubna 2017 už 26. ročník Prague Handball Cupu. Opravdový svátek házené je akcí, která nemá v českém sportu obdoby a zaujímá mimořádné místo i ve světovém měřítku. Prague Handball Cupem je největším halovým házenkářským turnajem na světě a rovnat se s ním může jen švédský turnaj Partille Cup, který se hraje na venkovních hřištích v Göteborgu.  Prague Handball Cup se opět rozrostl a do hlavního města přijede s rekordním počtem 591 týmů více než 9.000 účastníků z 23 zemí světa!

V průběhu velikonočního prodlouženého víkendu se v 33 pražských halách můžeme těšit na dvě tisícovky utkání! Finálový program se kompletně odehraje v Areně Sparta na Podvinném Mlýně, kde je stejně jako v předchozích letech očekávána velice bouřlivá atmosféra naplněné haly. „Těší nás, že stále rosteme a letošní ročník by měl být z hlediska účasti rekordní. Pro zahraniční týmy je Praha nesmírně atraktivní destinací. Část týmů tak bere turnaj jako příležitost poznat jedno z nejkrásnějších míst na světě a ještě si k tomu zahrát házenou s družstvy, na která po celý rok nemají šanci narazit. Většina týmů má ale i velké sportovní ambice a chtějí se poprat o co nejlepší výsledek, což turnaji přidává na jeho sportovní kvalitě.“ říká ředitel turnaje Prague Handball Cup Jaroslav Chvalný.

Turnaj je pořádán pravidelně o velikonočních svátcích již od roku 1992. Prvního ročníku se zúčastnilo 92 týmů z 10 zemí. V roce 1995 už na turnaji startovalo 275 týmů a v dalších letech pravidelně přicestovalo do Prahy více než 400 družstev. A loni se poprvé počet zúčastněných týmů přehoupl přes 500. Za dobu jeho existence se turnaje zúčastnilo více než 130 000 mladých házenkářů ze 42 zemí Evropy, Asie, Ameriky a Afriky. Oproti roku 2016 se letos zvýšil počet přihlášených týmů ze 498 na 591 družstev. „Většina týmů k nám jezdí pochopitelně z Evropy, ale míváme účastníky z více či méně exotických zemí.“ upřesňuje Jaroslav Chvalný. 

O neustále se zvyšující kvalitě turnaje svědčí i propracovaný výsledkový on-line systém. Všechny zápasy mají svůj vlastní on-line přenos, který zaznamenává a klíčové okamžiky každého zápasu a prakticky okamžitě mají všichni dokonalý přehled o průběhu utkání. „Drtivá většina hal má elektronickou časomíru i skóre a u stolku také ihned realizujeme on-line statistiky. Podařilo se nám celý systém postupnými kroky nastavit tak, že jen pár sekund po vstřelení gólu máme na webu jméno střelce a aktualizaci skóre,“ říká Jaroslav Chvalný. 

Prague Handball Cup připravil pro letošní ročník celou řadu aktivit pro samotné účastníky, ale i příznivce a fanoušky házené. Po celý turnaj budou moci všichni na YouTube kanálu Prague Handball Cupu a sociálních sítích sledovat aktuální videa a reportáže a také každodenní souhrnný pořad. Průvodci turnajem budou ve videích beat boxer En.dru, sportovní komentátor a reportér Michal Jinoch a v turnajovém centru v Galerii Harfa Lucie Kantůrková. Jaroslav Chvalný dodává. „Chceme náš turnaj ještě více zatraktivnit a také je naším cílem, aby se všichni dobře bavili. Snažíme se mladým házenkářům přinášet nejen sportovní vyžití, ale také zážitky. Proto jsme se rozhodli rozšířit náš televizní tým a mladým házenkářům a fanouškům nabízet neustále nová a nová videa, abychom je co nejvíce vtáhli do turnajového dění. Zároveň tím chceme zprostředkovat atmosféru turnaje také jejich přátelům a rodinám.“

Pořadatelem turnaje je spolek Prague Handball Club. Nejvýznamnějším partnerem po celou dobu trvání turnaje je Hlavní město Praha. Turnaj je každoročně pořádán pod novým logem, čímž je svým způsobem jedinečný. Účastníci turnaje si tak každý rok mohou koupit originální turnajové tričko s novým logem.

Turnaj bude rozehrán prvními zápasy v pátek 14. dubna ráno a vyvrcholí finálovým programem v pondělí 17. dubna.

 


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20