Aktuality

V pondělí 15. února 2016 čeká florbalisty Bohemians velký zápas proti celku Mladé Boleslavi před televizními kamerami ČT Sport. Pro všechny diváky v hale Arena Sparta, Podvinný mlýn, se k této příležitosti chystá bohatý program.

Hala spolu s doprovodným programem se otevírá v 19:00 hodin, vlastní zápas začne ve 20.00 hodin.

Vzhledem k tomu, že očekáváme opravdu „plný dům“, přijďte minimálně o nějakých 20 minut dříve před začátkem utkání. Vstupenku si můžete stáhnout na stránkách www.fbsbohemians.cz, nebo si ji můžete zakoupit na místě za 50,- Kč.

Na utkání vás nečeká jen společné divácké choreo, fandítka, nebo vyzdobená hala do zelenobílých barev. Můžete se těšit na bohatě vybavenou fanzónu, která nabídne doprovodný program dětem i dospělým. Nepůjde tedy pouze o florbal na hlavním hřišti. V prostorách haly najdete spoustu stanovišť, kde se můžete „vyřádit“. Kromě toho na vás čekají vložené divácké soutěže, soutěž o mobilní telefon a dárky od našich partnerů.

Klub FbŠ Bohemians navíc hodlá zaútočit na letošní rekord v návštěvnosti na superligovém utkání. Ten činí 1260 diváků na prosincovém utkání Bohemians proti Vinohradům. Buďte u toho!

Na co všechno se tedy můžete těšit?

Pivo nebo nealko nápoje pro prvních 600 diváků zdarma

Díky spolupráci s pivovarem Holba máme pro všechny fanoušky nachystanou speciální akci. Ve fanzoně za pokladnou prvních 600 diváků obdrží pivo Holba nebo nealkoholický nápoj zdarma.

Vyhrajte mobilní telefon

Pokud potvrdíte svou účast na našem facebooku v události k utkání. Automaticky se dostáváte do slosování o mobilní telefon. Vítěze budeme losovat ve 2. přestávce.

Fanshop

V našem fanshopu naleznete nabídku propagačních předmětů, které se vám určitě budou líbit. Využijte ideální příležitost k nákupu a vyzdobte svůj šatník zelenobílými doplňky. Zároveň zde můžete zakoupit i vstupenky na Superfinále 2016.

Maskoti

O atmosféru se na tribunách budou starat kromě vás i maskoti. Našeho klokana doplní ještě maskot Superfinále florbalu,

Divácké soutěže

V obou přestávkách nás čekají soutěže o hodnotné ceny. Dávejte tedy pozor, třeba klokan vybere do soutěže právě vás. Současně se můžete těšit i na vložené soutěže, během třetin.

Fanzone

V aréně také necháme všechny diváky vyřádit. Bude zde fotokoutek s rekvizitami, florbalové minihřiště, stánky našich florbalových i neflorbalových partnerů, fanshop, a také otevřený bufet.

Autogramiáda hráčů

Po konci utkání se nebojte zajít za hráči pro podpis. V programu k utkání naleznete týmové foto, které vám hráči Bohemians rádi podepíšou.

Další části doprovodného programu

Samozřejmě nemůžeme prozradit všechno. Sledujte nás na našem oficiálním facebooku, kde v průběhu dalších dnů odtajníme kompletní doprovodný program.

Těšíme se na všechny fanoušky sportu, florbalu a dobré nálady!

Zdroj: praha.eu

Také letos mají všichni milovníci bruslení pod širým nebem k dispozici populární kluziště na Ovocném trhu. Projekt tradičně podpořila MČ Praha 1.  „Bruslení na Ovocném trhu patří mezi vůbec nejoblíbenější aktivity, které se v naší městské části konají. Každý rok je součástí také pěkný kulturní program, což je další lákadlo," říká radní Prahy 1 pro kulturu Jan Krejčí. Kromě něj akci zaštítil také starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Provoz kluziště na Ovocném trhu byl původně naplánován do konce ledna 2016, nicméně díky velké oblíbenosti se úřad městské části Prahy 1 rozhodl prodloužit provozní dobu až do 29. února 2016. Otevřeno je každý den od 10:00 do 21:30.

Pozadu nezůstávají ani doprovodné akce na Ovocném trhu. Každou sobotu od 14:00 se představí, v rámci diskotéky na ledě ,Martin Hrdinka a Jaroslav Koller. Neděle je vyhrazena především pro děti, které se budou moci vždy od 14:00 účastnit animačních programů na ledě.

Zbrusu nový závod v jednom z nejoblíbenějších běžeckých parků hlavního města. To je Pražská štafeta 4x5 v režii RunCzech, která se poběží v úterý 19. dubna odpoledne. Na čtyřech pětikilometrových okruzích se Stromovkou proženou celkem čtyři tisícovky běžců. Čtyřčlenné štafety mohou být firemní, rodinné nebo složené z kamarádů. Ať už týmy poběží v jakékoliv sestavě, příjemné odpoledne plné sportu, zábavy a setkávání čeká na všechny.

Pražská štafeta 4x5 je nový závod v kalendáři RunCzech a první, který je určený jen a pouze týmům. Zatímco dříve byly čtyřčlenné štafety součástí Sportisimo 1/2Maratonu Praha, nyní mají obě události svoje jedinečné závody. „Přesunutí štafet z půlmaratonu a jejich koncentrování do jednoho závodu nám umožní učinit mnohem víc běžců spokojenějších. Bude to pohodlnější pro závodníky v obou bězích a půlmaraton teď navíc může běžet mnohem více jednotlivců než v loňském roce,“ říká Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

V organizaci Pražské štafety hraje důležitou roli spoluorganizátora rovněž společnost JOHNNY SERVIS. „Společné organizování Pražské štafety 4x5 je dalším krokem v dlouhodobém partnerství se seriálem RunCzech. Vždy máme ambici posunout úroveň každé akce na vyšší úroveň. Letos například připravujeme v rámci Pražské štafety 4x5 Team Boxy pro jednotlivé štafety. Věříme, že kvalitní zázemí celé akce přispěje k jejímu velkému úspěchu,“ říká Jiří Jeništa, obchodní ředitel společnosti JOHNNY SERVIS.

Coby inspirace pro nový závod v České republice posloužily organizátorům podobné závody ve velkých evropských městech. Například v Berlíně se na podobné akci scházejí tisícovky běžců po celé tři dny. A Praha nehodlá zůstat pozadu. „Chceme s Pražskou štafetou zaplnit celý týden, aby se běžela každý den od pondělí do pátku. Bude to týden zdraví, pohybu a zábavy v krásném parku v samém srdci Prahy,“ představuje Capalbo svoji vizi. V roce 2020 by tak Pražskou štafetu 4x5 v pěti dnech mělo běžet celých dvacet tisíc běžců!

V polovině letošního dubna to zatím bude pětinové číslo, ale i tak půjde o suverénně největší český štafetový závod. Jedním z tisíců běžců, kteří se postaví na start, bude i Dalibor Gondík. Český moderátor a herec běhání doslova propadl, má za sebou několik půlmaratonů a štafetu si vyzkoušel už na loňském Volkswagen Maratonu Praha. A nedopadl vůbec špatně. „Vzpomínky mám v zásadě dvě. První je strašná deprese a pocit nepatřičnosti mezi Michalem Šlesingrem, Ondřejem Synkem a Vendulou Frintovou. Asi 250 zlatých medailí kontra špatný herec a ještě horší běžec. A ta druhá? Že na mě byli hodní a desítku jsme běželi všichni plus mínus za čtyřicet minut,“ vzpomíná Gondík na skvělé třetí místo z 580 štafet.

Úspěch vždycky povzbudí a Dalibor Gondík se tak na novou štafetu už těší. „Myslím, že je to výborný nápad a těším se, jak se to ujme. Čtyřikrát pět kilometrů je super trať, dá se na to vážně hezky připravit a já už mám celý tým pohromadě,“ usmívá se Gondík. Pokud chcete vidět, s kým se na start Pražské štafety 4x5 postaví, přijďte se podívat přímo do Stromovky!

Pražská štafeta 4x5 odstartuje v úterý 19. dubna v 17 hodin na Výstavišti, kde je rovněž konec okruhu a předávky. Na každou štafetu čeká piknikový koš s občerstvením, týmy si rovněž mohou pronajmout Team Boxy, kde najdou pohodlné zázemí po celou dobu závodu. Kromě nadšených běžců a fanoušků se o atmosféru budou starat hudebníci na trati i v cíli. „Pražskou štafetu 4x5 pořádáme proto, aby si lidé mohli užít krásný závod a strávit příjemný podvečer s přáteli, kolegy nebo obchodními partnery a samozřejmě i s rodinami,“ dodává Capalbo.

Součástí Pražské štafety 4x5 je hned několik doprovodných závodů. Pro nejmenší závodníky, děti od dvou do osmi let, je určený Bambini Run. ČSOB Pojišťovna Zdravotnický běh je pro lékaře, zdravotníky nebo sestřičky, TOTAL Chambers Cup poběží zaměstnanci a členové obchodních komor. Šanci poměřit své síly mají i zaměstnanci Ministerstva zahraničí ČR a pracovníci všech velvyslanectví a ambasád v ČR, těm je určený Diplomatic Cup.

Z Prahy se vydalo na sedmou olympiádu dětí a mládeže, která odstartovala nedělním zahajovacím ceremoniálem celkem 76 sportovců. Největší zastoupení má samozřejmě lední hokej, na který se také hodně spoléhá. „V zimních sportech nejvíce věříme jednoznačně hokejistům,“ prohlásila Romana Beková, vedoucí oddělení sportu pražského magistrátu.

Praha se pravidelně v ledním hokeji dostává do závěrečných bojů, ale tu nejcennější medaili ještě nezískala. Poslední dvě zimní olympiády navíc hokejisté zakončili na druhém místě, není tak překvapením, že by se rádi posunuly na úplný vrchol. „Je těžké dopředu odhadovat, jak to dopadne. Každé dva roky přijedou na olympiádu úplně jiné týmy. Nemůžeme si být jistí, že když jsme byli úspěšní před dvěma lety, budeme úspěšní i letos. Na druhou stranu jsme přijeli hrát o nejvyšší příčky a uvidíme, jak na tom budou ostatní týmy,“ krotí vysoké cíle trenér hokejistů Jiří Novák.

Přestože hokej je sportem číslo jedna, má pražská výprava mezi sebou i medailové naděje v ostatních disciplínách. „V alpském lyžování máme vždy želízka v ohni a stejně by tomu mělo být i letos. Velmi dobře jezdí Roubalová a Trpišovský, takže tam by nějaká medaile mohla padnout,“ poodhalila Beková.

Může se zdát trochu překvapivé, že se Praha pyšní dobrými sjezdaři, když na území hlavního města není žádné zázemí pro horské sporty. „Pražské děti to sice mají trochu složitější, ale mnozí z nich chodí přes zimní měsíce do škol v horských střediscích, aby mohly být na sjezdovce každý den. Zbytek času pak tráví v Praze,“ vysvětluje Beková.

Na letošní olympiádu byly zařazeny jako doplňkové disciplíny šachy a disco dance. Podle Bekové mají sportovci z Prahy velkou naději v obou těchto sportech uspět. „Speciálně v šachách to vypadá, že bychom mohli být hodně úspěšní, protože tam máme sourozence, kteří jsou ve svých kategoriích nasazení jako jedničky.“

„Ani v disco dance nejsme úplně bez šance, protože máme skupinu, která je kvalitní a může se rovnat s nejlepšími. Navíc holky skvěle fandí hokejistům,“ dodala s úsměvem Beková.

Praha bude mít zastoupení i ve všech ostatních disciplínách, třeba v rychlobruslení se představí i někteří hokejisté z pražských klubů, kteří se nevešli do nominace na turnaj v ledním hokeji.

Autor: David Mencl – program Českého olympijského výboru Mladí novináři

Možnosti zdarma si zacvičit, shodit přebytečná kila nebo si jen zkusit nový sport využilo od 25. do 31. prosince 2015 zhruba 24 tisíc Pražanů. Toto číslo je na úrovni loňského roku, čímž se potvrzuje, že lidé mají o Týden sportu zdarma zájem a že jde stále o velmi oblíbenou akci spojenou s koncem roku.Pražané si mohli v tomto týdnu zajít na celkem 96 sportovišť. Největšímu zájmu se těšily plavecké bazény, posilovny, veřejná kluziště, lezecké stěny a bowlingové dráhy.

„Hlavní město Praha se dlouhodobě snaží podporovat sportovní aktivity na svém území, proto se snaží budovat a vytvářet pro sportování vhodné podmínky a příležitosti. Zájem veřejnosti během Týdne sportu zdarma dokazuje chuť Pražanů jít si zasportovat, a to i během vánočního období. Praha je v letošním roce Evropským hlavním městem sportu, takže nás v této oblasti čeká řada zajímavých událostí. A tento titul pro nás není pouhým oceněním, ale zároveň výzvou pokračovat v dosavadním trendu přibližování sportu široké veřejnosti i v letech následujících. V tom chceme rozhodně pokračovat,“ uvedl radní hl. m. Prahy Jan Wolf.

Zdravotní cvičení Senior fitnes nezvyšuje ceny, (ale může pomáhat snižovat váhu). Zapojit se 
do programu pravidelného zdravotního cvičení, zvlášť když je venku zima a sychravo, 
vyžaduje zpočátku trochu sebezapření, kterému jdou cvičitelé vstříc a nabízejí: společně to 
zvládneme. Od pondělí do pátku v denních hodinách můžete nalézt cvičení v blízkosti domova, nebo 
v nabídce pro Prahu www.seniorfitnes.cz  v tělocvičnách, v bazénech nebo při duševních 
aktivitách v centru Senior fitnes v
Praha 2
Beze změn probíhají zdravotní cvičení za spoluúčastnický poplatek 40,- Kč v Bugi Fit 
Balbínova 6 s Boženkou Novákovou v út 10.00 – 11.00 a ve čt 10.15 – 11.15, v MŠ Na 
Zbořenci /ZŠ Resslova/ ve st od 10.00 do 11.00 s cvičitelkou Jitkou Hlaváčkovou.  Máte-li 
zájem zacvičit si pod odborným vedením v bazénu, poplatek je zpravidla 50,- Kč. Na další 
otázky Vám rádi odpovíme na mailu: [email protected]  
Praha 3
Beze změn probíhají zdravotní cvičení za spoluúčastnický poplatek 40,- Kč v osvědčených 
 zařízeních: každou středu od 15.30 do 16.30 v tělocvičně a od 17.00 do 18.00 v bazénu SŠ 
v Učňovské ul. 1 pod odborným vedením cvičitelky  Jitky  Šebkové, v bazénu Olšanka, 
Táboritská 23, pravidelně v pondělí od 14.00 do 15.00 a ve středu od 10.30 do 11.30 za 
spoluúčastnický poplatek 60,- Kč, tamtéž ve středu v tělocvičně od 9.00 do 10.00 s Hankou 
Borčevskou, zdravotní cvičení s Václavem Mornštejnem je každý čtvrtek v TJ Sokol Žižkov II, 
Na Balkáně 812 od 10.00 do 11.00 a výuka k sebeobraně a jiu-jitsu v pondělí a ve středu od 
19.00 do 20.30. Na zájem zapojit se do vzdělávacích nebo zájmových aktivit společnosti 
Senior fitnes  určitě odpovíme na mailu [email protected]  
Praha 4
Beze změn probíhají zdravotní cvičení za spoluúčastnický poplatek 40,- Kč v osvědčených 
 zařízeních: každou středu od 15.30 do 16.30 v tělocvičně a od 17.00 do 18.00 v bazénu SŠ 
v Učňovské ul. 1 pod odborným vedením cvičitelky Jitky Šebkové, v bazénu Olšanka, 
Táboritská 23, pravidelně v pondělí od 14.00 do 15.00 a ve středu od 10.30 do 11.30 za 
spoluúčastnický poplatek 60,- Kč, tamtéž ve středu v tělocvičně od 9.00 do 10.00 s Hankou 
Borčevskou, zdravotní cvičení s Václavem Mornštejnem je každý čtvrtek v TJ Sokol Žižkov II, 
Na Balkáně 812 od 10.00 do 11.00 a výuka k sebeobraně a jiu-jitsu v pondělí a ve středu od 
19.00 do 20.30. středu od 19.00 do 20.30. Na zájem zapojit se do vzdělávacích nebo 
zájmových aktivit společnosti Senior fitnes  určitě odpovíme na mailu 
[email protected]  
Praha 5
Otevíráme další hodinu zdravotního cvičení v FZŠ na Barrandově. Od pondělí do pátku 
v denních hodinách můžete nalézt cvičení v blízkosti domova nebo v nabídce pro Prahu 
www.seniorfitnes.cz  v tělocvičnách, v bazénech nebo při duševních aktivitách v centru 
Senior fitnes v Poliklinice Petřiny. Beze změn probíhají zdravotní cvičení za spoluúčastnický 
poplatek 40,- Kč, v bazénu 50,- Kč, v osvědčených  zařízeních:   
Fakultní ZŠ V Remízku 7, Barrandov, ve čtvrtek se nově otevírá cvičení od 9.00 do 10.00 a 
zůstává cvičení od 10.00 do 11.00 s Honzou Šimlem Bazén Radlice, ve čtvrtek od 13.45 do 
15.00 s Markétou Jakoubkovou. Na zájem zapojit se do vzdělávacích nebo zájmových aktivit 
společnost Senior fitnes, určitě odpovíme na mailu [email protected]  
Praha 6
Beze změn probíhají zdravotní cvičení za spoluúčastnický poplatek 40,- Kč, /v bazénech 
zpravidla 50,- Kč, výjimečně 60,- Kč/ v osvědčených  zařízeních:   
FTVS UK Jose Martiho 31, cvičitelka Jitka Hlaváčková, v úterý  11.00-12.00 
Tatran Střešovice, Sibeliova 368, cvičitel Jan Šiml, v pondělí  10.00-11.00 je plně obsazeno, 
volněji je ve čtvrtek od 14.00 do 15.00, Sokol Dejvice, Bubenečská ul. 181, cvičitelka RNDr. 
Marcela Borgesová, ve čtvrtek  9.00-10.00 a od 10.00 do 11.00. Místní úřad Suchdol, 
Suchdolské nám. 3. cvičitel Mgr. Arnošt Böhm, v úterý  13.30-14.30 ZŠ Hanspaulka, Sušická 
29, cvičitelka Karolína Fomenková, v pondělí  10.00-11.00 Gymnázium Jana Keplera, 
Parléřova 2, cvičitelka ing. Jana Lipská, v úterý 
15.00 - 16.00 KC Průhon, Socháňova 27, cvičitelka Irena Maxinová, v pátek  9.00 - 10.00 
DDM, U Boroviček 650, cvičitelka Irena Maxinová, pondělí  10.00-11.00 Stadion mládeže, Na 
Kotlářce 1, cvičitelka Eva Šimonková, v pondělí  10.00-11.00. TJ Sokol Liboc, Ruzyňská 55, 
cvičitelka Petra Holubová, čtvrtek   10.00 - 11.00. V Kulturáčku  na Bílé Hoře, Ke Kulturnímu 
domu 14, cvičení na židlích s Irenou  Maxinovou, v úterý   10.00 - 11.00.
Na zájem zapojit se do vzdělávacích nebo zájmových aktivit společnosti Senior fitnes, určitě 
odpovíme na mailu [email protected]  
Praha 7
Beze změn probíhají zdravotní cvičení za spoluúčastnický poplatek 40,- Kč, /v bazénech 
zpravidla 50,- Kč, výjimečně 60,- Kč/, v osvědčených  zařízeních:   
Institut sportovního lékařství v Ovenecké 9, s Janou Hlaďovou v pondělí od 10.00 do 11.00, 
Fit klub, Bubenská 19, zdravotní cvičení s Marcelou Kašparovou rovněž v pondělí od 11.00 do 
12.00. Na zájem zapojit se do vzdělávacích nebo zájmových aktivit společnosti Senior fitnes  
určitě odpovíme na mailu [email protected]  
Praha 8
Bazén Šutka, Troja, Čimická 41  s cvičitelkou Karolínou Fomenkovou, pro velký úspěch v úterý 
a ve  čtvrtek od  13.00 – 14.00, Sokol Kobylisy, U školské zahrady 9, s cvičitelkou ing. Irenou 
Jurčovou v  pondělí  18.00 – 19.00 a v úterý  od  11.00 - 12.00 , RoSa Kobylisy,  Střelničná 
1680, s  ing. Irenou Jurčovou v  pondělí  13.30 – 14.30 cvičení na židlích. Na zájem zapojit se 
do vzdělávacích nebo zájmových aktivit společnosti Senior fitnes  určitě odpovíme na mailu 
[email protected]  
Praha 10
 Beze změn probíhají cvičení za spoluúčastnický poplatek 40,- Kč, /v bazénech zpravidla 50,- 
Kč, výjimečně 60,- Kč/, v osvědčeních zařízeních:
MÚ Petrovice, s cvičitelem Mgr. Arnoštem Böhmem ve čtvrtek 10.00 – 11.00, Zahradní 
Město, Ostružinová 7, s cvičitelkou Pavlou Navrátilovou v úterý 9.30 - 10.30 cvičení na 
židlích. Připravuje se cvičení na židlích v Domově důchodců Sámova 7.
Na zájem zapojit se do vzdělávacích nebo zájmových aktivit společnosti Senior fitnes  určitě 
odpovíme na mailu [email protected]  
Praha 11
 Beze změn probíhá cvičení za spoluúčastnický poplatek 40,- Kč / v bazénech zpravidla 50,- 
Kč,/ v osvědčeném zařízení:
KC Zahrada, Chodov,  Malenická 2, s cvičitelkou Evou Ondríkovou ve středu 10.00 – 11.00. Na 
zájem zapojit se do vzdělávacích nebo zájmových aktivit společnosti Senior fitnes  určitě 
odpovíme na mailu [email protected]  
Praha 12
Beze změn probíhá í cvičení za spoluúčastnický poplatek 40,- Kč / v bazénech zpravidla 50,- 
Kč/  v Sokole Modřany, K Vltavě 410, s cvičitelkou Hankou Borčevskou v úterý 10.00 –11.00. 
Na zájem zapojit se do vzdělávacích nebo zájmových aktivit společnosti Senior fitnes  určitě 
odpovíme na mailu [email protected]  
Praha 13
Beze změn probíhá cvičení za spoluúčastnický poplatek 40,- Kč,/ v bazénech zpravidla 50,- 
Kč,/ v osvědčených  prostorách KD Mlejn, Kovářova 4, Stodůlky, s cvičitelkou  Hankou 
Borčevskou  v pondělí   9.30 - 10.30 a 10.45 – 11.45. Na zájem zapojit se do vzdělávacích 
nebo zájmových aktivit společnosti Senior fitnes  určitě odpovíme na mailu 
[email protected]  
Praha 17
Beze změn probíhá cvičení za spoluúčastnický poplatek 40,- Kč,/ v bazénech zpravidla 50,- 
Kč,/ v osvědčených  prostorách  KC Průhon, Socháňova 27, cvičitelka Irena Maxinová, v pátek  
9.00-10.00, DDM, U Boroviček 650, cvičitelka Irena Maxinová, pondělí  10.00-11.00. Na 
zájem zapojit se do vzdělávacích nebo zájmových aktivit společnosti Senior fitnes  určitě 
odpovíme na mailu [email protected]  
Praha 18
Beze změn probíhá cvičení za spoluúčastnický poplatek 40,- Kč,/ v bazénech zpravidla 50,- 
Kč,/ v osvědčených  prostorách Pečovatelský dům pro seniory, Letňany, cvičitelka ing. Irena 
Jurčová, každý pátek 9:00-10:00. Na zájem zapojit se do vzdělávacích nebo zájmových aktivit 
společnosti Senior fitnes  určitě odpovíme na mailu [email protected]  
Praha 20
Beze změn probíhají cvičení za spoluúčastnický poplatek 40,- Kč, v bazénu za 50,- Kč 
v osvědčeních zařízeních: Bazén Hloubětín, Hloubětínská 80, cvičitelka Jarmila Liebscherová 
v úterý  8.00 - 8.45, Domeček, KC Hor. Počernic, Votuzská 80 cvičitelka ing. Irena Jurčová ve 
čtvrtek 9.00 -10.00 a 10.00 - 11.00. Na zájem zapojit se do vzdělávacích nebo zájmových 
aktivit společnosti Senior fitnes  určitě odpovíme na mailu [email protected]  
Brandýs nad Labem
Zdravotní cvičení Senior fitnes nezvyšuje ceny / ale může pomáhat snižovat váhu/.  Zapojit se 
do programu pravidelného zdravotního cvičení, zvlášť když je venku zima a sychravo, 
vyžaduje zpočátku trochu sebezapření, kterému jdou cvičitelé vstříc a nabízejí: společně to 
zvládneme.  V MKC Brandýs nad Labem, cvičitelka ing. Irena Jurčová zve ke cvičení v pondělí 
od 10.00 do 11.00 za spoluúčastnický poplatek 40,- Kč na hodinu. Na zájem zapojit se do 
vzdělávacích nebo zájmových aktivit společnosti Senior fitnes  určitě odpovíme na mailu 
[email protected]

Ski Park Velká Chuchle otevřel malý běžecký okruh pro děti a začátečníky. Běžkaření ve Ski Parku Velká Chuchle je zdarma, lze si tady půjčit lyže, hůlky i boty.

Podrobné informace na: http://www.skiparkchuchle.cz/

Slavnostní program na Výstavišti v Holešovicích zahájil 1. ledna 2016 rok, který Praha prožije ve znamení sportu. Za hlavní město se jej zúčastnil radní Jan Wolf a za sdružení ACES (Sdružení evropských měst sportu), které titul Evropské hlavní město sportu uděluje, jeho prezident Francesco Lupattelli.

Je záležitostí každého města, jakou formu prezentace titulu Praha Evropské hlavní město zvolí. Například italský Turín představil i mnoho doprovodných akcí a výstav. „My se chceme soustředit nejen na sportovní nabídku pro veřejnost, ale i na zlepšení infrastruktury. Záměrem je vybudování nových sportovišť, ale i zkulturnění těch současných,“ řekl radní Jan Wolf.

I proto Praha v tomto roce chce investovat do pražského sportu daleko více peněz. V rozpočtu je plánováno téměř 500 milionů korun, z toho 80 milionů na projekt Praha Evropské hlavní město sportu 2016, které jsou určeny na podporu sportovních aktivit, ale navýšena je částka také na investice. „Sport a volný čas je jednou z priorit vedení města a k tomu jsme se snažili přizpůsobit i rozpočet. Soustředíme se na to, aby v rámci městské infrastruktury byl dostatek příležitostí ke sportovnímu vyžití pro všechny kategorie obyvatel, tedy od malých dětí s maminkami počínaje až po seniory a handicapované osoby,“ dodal radní Wolf.

Praha Evropské hlavní město sportu 2016 má za cíl zapojit do sportu, pohybových aktivit a aktivního životního stylu co nejvíce obyvatel na území hl. m. Prahy. „Věřím, že se nám podaří během celoročního projektu zapojit většinu Pražanů a ukázat Prahu jako město, kde se sportu daří, a že je plná sportovních nadšenců,“ uzavřel pražský radní Wolf s tím, že Praha má v tomto ohledu obrovský potenciál, neboť v současné době aktivně tráví volný čas 60 procent její populace.