Aktuality

Na vítězství ve finále jim stačily dva zápasy. Teď je pro hokejisty HC Letci Letňany prioritou účast ve druhé lize.

První finálový zápas pražské hokejové ligy nabídl vyrovnaný průběh. Nerozhodný stav 4:4 vydržel až do nájezdů, z kterých jako poražení odcházeli hráči Hvězdy Praha. V play-off systému, hraném na dvě vítězná utkání, by pro ně druhá ztráta znamenala neradostný konec sezony.

Odvrátit nepříznivý vývoj museli už o týden později. V sobotním střetnutí jim hrálo do karet prostředí domácího kluziště.

Utkání rozhodla častá vyloučení. „Nesmí se stát, abychom třetinu zápasu hráli v oslabení,“ zlobil se trenér Hvězdy Praha

Do živého a pohledného utkání lépe vstoupili hráči pražské Hvězdy, za které se ve druhé minutě duelu prosadil Karel Vladyka. To bylo poprvé, ale také naposledy, co se domácí tým dostal do zápasového vedení. Vyrovnání před koncem první části zařídil letňanský Horáček.

Po čtvrté brance do sítě Hvězdy se zdál být zápas rozhodnutý. Naděje domácích vzkřísil až útočník Veselý, který krátce před druhou přestávkou korigoval na 2:4. „Zápas se lámal na začátku třetí třetiny. V kabině jsme si řekli, že máme na to, abychom zápas otočili. Namísto toho jsme dostali krátce za sebou tři góly. Bylo tak prakticky po zápase,“ měl jasno Karel Najman, trenér hráčů Hvězdy Praha. Na konečných 4:7 stačili ještě za domácí snížit útočníci Fuks a Veselý.

„Celý zápas se odvíjel od toho, že jsme nebyli disciplinovaní. V průběhu zápasu jsme měli deset vyloučených hráčů. To se v takhle důležitém utkání prostě nesmí stát. Nejde, abychom třetinu zápasu odehráli v oslabení,“ zlobil se po konci střetnutí Karel Najman.

„O postup se budeme prát,“ říká trenér vítězů

„Nečekali jsme, že dáme sedm gólů. Stejně tak jsme si nemysleli, že dostaneme čtyři branky. Překvapila mě i velká neukázněnost soupeře. Častými fauly se Hvězda připravila o zápas sama,“ shrnul uplynulých šedesát minut Jan Doutnáč, trenér vítězného celku.

Ten splnil svoji povinnost a tým ze severu metropole dotáhl k obhajobě titulu v pražské hokejové lize. Nezříká se ani nové výzvy. Tou je úspěch v krajských kvalifikacích a postup do vyšší soutěže. „Prozatím neznám jména soupeřů. Nevím tak ani to, zda budou chtít druhou hokejovou ligu vůbec hrát. My se však o postup budeme prát,“ říká rozhodně trenér mužů HC Letci Letňany.

Zdroj: ctidoma.cz

Více než tři tisícovky dětí z mateřských a základních škol Prahy 1 se zapojily do projektu „Praha 1 naučí děti plavat, bruslit a sportovat“, který za vydatné dotační podpory Městské části Praha 1 zorganizovaly Nadace Pražské děti a Beachclub Strahov. Projekt dětem nabídl tzv. pískování, bruslení a plavání. Jeho zatím poslední ročník, který odstartoval v loňském lednu, vyvrcholil toto úterý na ledové ploše sportovního areálu „Na Františku“.

„Projekt se zaměřil na rozvoj pohybových dovedností předškolních a školních dětí a během jeho zatím posledního ročníku se do něj zapojily všechny mateřské a základní školy zřizované naší městskou částí. Celkem pak úctyhodných 3 200 dětí, mnohé i opakovaně,“ popsal Daniel Hodek, předseda správní rady Nadace Pražské děti a zároveň 1. zástupce starosty Prahy 1.

Nadace Pražské děti a Beachclub Strahov nabídly dětem v rámci celého ročníku „pískování“, což jsou pohybové hry na hřišti s pískem pro beachvolejbal, realizované vždy s ohledem na věk a vývoj pohybových dovedností dítěte; dále kurz bruslení – od základních kroků u dětí MŠ až po bruslení II. stupně ZŠ – a také kurz plavání – opět od základních prvků u dětí z mateřských škol až po plavání tentokrát I. stupně základních škol.

„Třídy dětí byly navíc na jednotlivá sportoviště podle objednávek škol dopravovány autobusy a k dispozici jim byli odborní lektoři a trenéři i půjčovny sportovních pomůcek. Vše pak probíhalo v areálech Beachclubu Strahov, hřiště Na Františku, organizace YMCA a stadionu HC Kobra,“ vysvětlila radní pro školství a občanskou společnost Prahy 1 Eva Špačková.

Z pečlivě vedených statistik vyplývá, že na každou lekci bruslení dorazilo ze škol Prahy 1 v průměru zhruba 90 dětí, na plavání se počty dětí pohybovaly okolo 50 a na pískování instruktoři pokaždé přivítali více než 40 malých sportovců. Celkem se uskutečnilo 166 lekcí.

„Jak všichni moc dobře víme, současný způsob života sport z okruhu zájmů dětí bohužel spíše vytěsňuje, a tak jsme velmi přivítali projekt Nadace Pražské děti a Beachclubu Strahov, protože to je velmi dobrý způsob, jak rozšířit čas věnovaný v rámci výuky právě sportu,“ vysvětlila Eva Špačková a zdůraznila také podporu, kterou radnice Prahy 1 poskytuje spolkům a dalších neziskovým organizacím zajišťujícím volnočasové sportovní aktivity dětí na území první městské části.

Celkem se uskutečnily už tři ročníky projektu. V prvních dvou se děti věnovaly zmíněnému pískování, poslední ročník pak přinesl rozšíření o plavání a bruslení. „Vše bylo po celý rok velmi dobře připraveno, za což patří všem organizátorům a školám velké poděkování, a já věřím, že se už teď můžeme těšit na další povedený ročník,“ uzavřel Daniel Hodek.

Praha 1 učí děti sportovat| (1:54) | video: MČ Praha 1

Zdroj: MČ Praha 1

Osud sportovní haly na holešovickém výstavišti je nejistý. Podle pražského zastupitele a předsedy představenstva hokejové Sparty Petra Břízy (TOP 09) je neopravitelná. Praha zvažuje, že ji zbourá a místo ní postaví tréninkové centrum mládeže.

Původně se počítalo se stavbou velké haly, kde by se mohly hrát i extraligového hokejové zápasy, vyšla by ale na více než miliardu korun, tréninková hala by měla být levnější. O projektu Bříza hovořil na jednání magistrátního výboru pro sport. Hokejisté Sparty se loni přesunuli do libeňské O2 arény.

Současná hala je podle Břízy neopravitelná, její řešení je zastaralé. Není například možné v ní u stropu umístit světelnou kostku, současným požadavkům nevyhovují ani tribuny. Studii rekonstrukce zadalo hlavní město už v roce 2010.

Sportoviště, kromě haly i plavecký stadion, jsou také součástí plánovaného dalšího rozvoje výstaviště. Problematické je ale parkování u haly, které v současné době řeší nevyhovující parkoviště. Vzniknout by musel parkovací dům nebo podzemní garáže.

V areálu, kde by měli trénovat hokejisté Sparty, by měly najít zázemí i další sporty. Sportovišť by tam mělo být devět a 24 kabin pro sportovní týmy. Díky tomu by podle Březiny mohla být vytížena během týdne ze 70 až 80 procent.

Výbor se k záměru nevyjádřil, pouze ho vzal na vědomí. Chce se nad ním ještě sejít se zástupci Institutu plánování a rozvoje (IPR).

Projednat ho musí také výbor pro majetek. Změna projektu z velké haly na tréninkovou vyžaduje také přepracování schváleného vyhodnocení vlivu na životní prostředí EIA. Stavět by se mohlo začít nejdříve v roce 2018.

Po skončení kritizované nájemní smlouvy s firmou Incheba se o výstaviště starají Rozvojové projekty Praha. Sportoviště ale pod správou nemají.

Levé křídlo Výstaviště se dostaví

Opravy areálu výstaviště bez sportovišť budou trvat čtyři až pět let a vyjdou zhruba na 1,5 miliardy korun. Vzniknout by měla i dostavba levého křídla Průmyslového paláce, které v roce 2008 zničil požár. Výstaviště u Stromovky vzniklo v roce 1891 při příležitosti Jubilejní zemské výstavy. Velké škody v areálu napáchala povodeň v roce 2002.

Některé budovy budou kvůli špatnému stavu zbourány, diskutuje se třeba o kruhovém divadle Spirála. Pokud by šla k zemi i sportovní hala, nebyla by prvním zimním stadionem v Praze v posledních letech. V roce 2011 byl zbourán památkově chráněný stadion na ostrově Štvanice.

Budova chátrala několik let, nakonec se v ní propadla střecha. Demolice vyvolala silnou kritiku. Nesouhlasila veřejnost, proti se postavil i Národní památkový ústav.

Zdroj: idnes.cz

Úctyhodných čtyřiapadesát diplomů podepsali radní Prahy 1 Eva Špačková a legendární hokejista a vítěz naganské olympiády Josef Beránek. A přestože jim to dalo zabrat, určitě nelitovali, protože účastníci bezplatného hokejového kurzu, uspořádaného za podpory radnice spolkem Sport4active, si diplom spolu s dárkem od radnice určitě zasloužili.

„Byla jsem tu na začátku a musím říct, že některé děti teď na konci kurzu ani nepoznávám, jak se zlepšily,“ ocenila členka Rady MČ Praha 1 Eva Špačková pokroky malých bruslařů, které udělaly radost dětem samotným, rodičům i všem, kteří se o kurz starali.

K jejím slovům se připojil i bývalý slavný hokejista a patron bruslařského kurzu Josef Beránek. „I ti nejmenší už zvládnou slalom. Sice třeba ne úplně nejrychleji a někteří ještě ne úplně nejjistěji, ale zvládnou. A to na začátku kurzu stála většina dětí na bruslích úplně poprvé. Klobouk dolů,“ vyslovil slova chvály muž, který rozdával radost z hokeje i v jeho zámořské kolébce.

Spolek Sport4active, který se za podpory radnice věnuje sportování dětí z naší městské části po celý rok, přidal s nástupem zimy ke svým jarním a letním fotbalovým a basketbalovým tréninkům také hokej. Kontinuální speciální hokejový kurz, který definitivně skončí příští pátek, vedli profesionální trenéři na čele s Josefem Beránkem, který se po dlouhých letech aktivní činnosti nyní věnuje trenérské práci.

Kurz sice končí, ale bruslení na Františku ještě ne. Od pondělí do neděle je tamější zrekonstruovaný areál přístupný všem milovníkům bruslení a další bývalý skvělý hokejista a reprezentant Tomáš Jelínek, který se tam o vše stará, má pro zájemce připravenou půjčovnu bruslí, nabízí také jejich broušení a těm roztržitým i tkaničky.

„Přijďte si zabruslit. Bruslí se za každého počasí – letošní ´zimě´ navzdory,“ pozvala předškoláky, školáky i dospěláky Eva Špačková a dodala „žhavou novinku“: „S provozovatelem se nám podařilo dojednat, že v době jarních prázdnin, od 29. února do 6. března, mohou děti z Prahy 1 i s rodiči bruslit v dopoledních hodinách na Františku zdarma.“

Tak se těšíme se na shledanou.

Praha 1 má nové hokejisty i krasobruslaře | (1:26) | video: MČ Praha 1

Zdroj: MČ Praha 1

Pohybové aktivity jsou pro člověka důležité v každém věku. Sport je společenským fenoménem a jako takový napomáhá k rozvoji a udržování fyzické i duševní kondice. Již tradičně se tak v jednotlivých městských částech Prahy mohou senioři zapojit do pohybových aktivit, které pravidelně pořádá sdružení Senior fitnes. V následujících odstavcích naleznete aktualizované informace o jednotlivých programech.

Praha 2

Zdravotní cvičení za účastnický poplatek 50 Kč v Bugi Fit Balbínova 6 dlouhodobě vede Božena Nováková v út 10.00 – 11.00, ve st a ve čt 10.15 – 11.15, a v MŠ Na Zbořenci /ZŠ Resslova/ ve st od 10.00 do 11.00 cvičí Jitka Hlaváčková.

Praha 3

Zdravotní cvičení za 40,- Kč účastnického poplatku najdete ve sportovištích:  

každou středu od 15.30 do 16.30 v tělocvičně a od 17.00 do 18.00 v bazénu SŠ v Učňovské ul. 1 pod odborným vedením Jitky Šebkové, v bazénu Olšanka, Táboritská 23, pravidelně v pondělí od 14.00 do 15.00 a ve středu od 10.30 do 11.30 za poplatek 60,- Kč, tamtéž ve středu v tělocvičně od 9.00 do 10.00 s Hankou Borčevskou, zdravotní cvičení s Václavem Mornštejnem je každý čtvrtek v TJ Sokol Žižkov II, Na Balkáně 812 od 10.00 do 11.00 a výuka k sebeobraně a jiu-jitsu v pondělí a ve středu od 19.00 do 20.30.

Praha 4

Zdravotní cvičení za účastnický poplatek 40,- Kč v TJ Sokol Spořilov, Severozápadní VI, č. 1668, v pondělí od 12 do 13 hodin a v TJ Sokol Michle, Pod Stárkou 4, ve středu od 12 do 13 hodin vede Mgr. Arnošt Böhm, do bazénu v Podolí, ve středu od 11.50 do 13.40 s Markétou Jakoubkovou za 50,- Kč a v KC Novodvorská, Novodvorská 151, s Evou Ondríkovou, v pondělí od 9.30 do 10.30 rovněž za 40 Kč.

Praha 5

Najdete nás ve Fakultní ZŠ V Remízku 7, Barrandov, ve čtvrtek v nově otevřeném cvičení od 9.00 do 10.00 a zůstává pravidelné cvičení od 10.00 do 11.00 s Honzou Šimlem za účastnický poplatek 40,- Kč, v bazénu Radlice, ve čtvrtek /pozor změna/ od 13.00 do 14.00 s Markétou Jakoubkovou za 50,- Kč.

Praha 6

Naše zdravotní cvičení za účastnický poplatek 40,- Kč najdete v zařízeních:

Stadion mládeže, Na Kotlářce 1, v pondělí 10.00 - 11.00 s cvičitelkou Evou Šimonkovou, FTVS UK Jose Martiho 31, cvičitelka Jitka Hlaváčková, v úterý 11.00 -12.00 Tatran Střešovice, Sibeliova 368, s H. Šimlem, v pondělí  10.00 - 11.00  ve čtvrtek od 14.00 do 15.00 TJ Sokol Dejvice, Bubenečská 181, cvičitelka RNDr. Marcela Borgesová, ve čtvrtek  9.00-10.00 a od 10.00 do 11.00. Místní úřad Suchdol, Suchdolské nám. 3. cvičitel Mgr. Arnošt Böhm, v úterý  13.30-14.30 ZŠ Hanspaulka, Sušická 29, cvičitelka Karolína Fomenková, v pondělí  10.00-11.00 Gymnázium Jana Keplera, Parléřova 2, cvičitelka ing. Jana Lipská, v úterý 15.00-16.00 KC Průhon, Socháňova 27, cvičitelka Irena Maxinová, v pátek  9.00-10.00 DDM, U Boroviček 650, cvičitelka Irena Maxinová, pondělí  10.00-11.00

TJ Sokol Liboc, Ruzyňská 55, cvičitelka Petra Holubová, čtvrtek   10.00 - 11.00 V Kulturáčku na Bílé Hoře, Ke Kulturnímu domu 14, cvičení na židlích s Irenou Maxinovou, v úterý 10.00-11.00.

Praha 7

Naše zdravotní cvičení za poplatek 40,- Kč naleznete:  

v Institutu sportovního lékařství v Ovenecké 9, s Janou Hlaďovou v pondělí od 10.00 do 11.00,

 ve Fit klubu s Marcelou Kašparovou rovněž v pondělí od 11.00 do 12.00.

Praha 8

Naše zdravotní cvičení za poplatek 40,- Kč, v bazénu 50,- Kč hledejte na sportovištích:

Bazén Šutka, Troja, Čimická 41 s cvičitelkou Karolínou Fomenkovou, pro velký úspěch v úterý a

 ve čtvrtek od 13.00 – 14.00 Sokol Kobylisy, U školské zahrady 9, s cvičitelkou ing. Irenou Jurčovou v  pondělí  18.00 – 19.00 a v úterý  od  11.00 - 12.00  RoSa Kobylisy,  Střelničná 1680, s  ing. Irenou Jurčovou v  pondělí  13.30 – 14.30 cvičení na židlích.

Praha 10

Zdravotní cvičení je za poplatek 40,- Kč v zařízeních:

MÚ Petrovice, s cvičitelem Mgr. Arnoštem Böhmem ve čtvrtek 10.00 – 11.00, v Zahradním Městě, Ostružinová 7, s cvičitelkou Pavlou Navrátilovou v úterý 9.30 - 10.30 cvičení na židlích. Připravuje se cvičení na židlích v Domově důchodců Sámova 7.

Praha 11

Pravidelně cvičíme za poplatek 40,- Kč v osvědčeném zařízení:

KC Zahrada, Chodov,  Malenická 2, s cvičitelkou Evou Ondríkovou ve středu 10.00 – 11.00.

Praha 12

Naše  cvičení  za poplatek 40,- Kč úspěšně plní tělocvičnu V TJ Sokol Modřany, K Vltavě 410, které  vede Hanka Borčevská v úterý 10.00 – 11.00.

Praha 13

Zdravotní cvičení za poplatek 40,- Kč v prostorách KD Mlejn, Kovářova 4, Stodůlky, vede

Hanka Borčevská v pondělí  9.30 - 10.30 a 10.45 – 11.45.

Praha 17

Společně ke cvičení celého člověka

Za účastnický poplatek 40,- Kč v úterý od 10.00 do 11.00v Kulturáčku – Bílá Hora, Ke Kulturnímu domu 14 cvičení na židlích a v prostorách KC Průhon, Socháňova 27 v pátek od 9.00 - 10.00 zdravotní cvičení vede Irena Maxinová.

Praha 18

Zdravotní cvičení za účastnický poplatek 40,- Kč v prostorách Pečovatelského domu pro seniory v Letňanech v pátek od 9.00 – 10.00 vede ing. Irena Jurčová.

Praha 20

Naše zdravotní cvičení za poplatek 40,- Kč, v bazénu za 50,- Kč, najdete na sportovištích:

Bazén Hloubětín, Hloubětínská 80, s cvičitelkou Jarmilou Liebscherovou v úterý  8.00 - 8.45

Domeček, KC Hor. Počernic, Votuzská 80 s cvičitelkou ing. Irenou Jurčovou ve čtvrtek 9.00 -10.00 a 10.00 - 11.00 hod.

Více informací o pohybových programech pro seniory najdete na webových stránkách Senior fitnes nebo na emailu: [email protected]

│Tipsport Superliga│ Florbalová škola Bohemians se rozhodla podpořit vzdělávání v Nepálu. Klokani totiž neberou vzdělávání na lehkou váhu. Náš florbalový oddíl se na výchovu mládeže dlouhodobě zaměřuje, hned 20 týmů z celkového počtu 29 je přihlášených do různých mládežnických kategorií.

Vzdělávání v Nepálu, který v dubnu 2015 zasáhlo ničivé zemětřesení, podpoří Bohemians ve spolupráci s humanitární organizací CARE. Ta se obnově vyučování v Nepálu intenzivně věnuje od chvíle, kdy se zde podařilo překonat nejhorší škody způsobené živelní katastrofou. Bohemka chce vzdělávací projekt pod společným heslem BOHEMIANS WE CARE propagovat a získávat pro něj finanční podporu mezi svými příznivci a fanoušky.

„Jsme rádi, že můžeme do Nepálu poslat dobrou zprávu z České republiky o tom, že jsou tu fanoušci, kterým záleží na budoucnosti a vzdělávání dětí,“ říká ředitel české pobočky CARE Jan Kejzlar.

Nejbližší utkání Bohemians se koná před televizními kamerami v pondělí 15. února a florbalisté spolu s fanoušky se chystají v symbolickém balíku pomoci poslat do Nepálu speciální dárek. „Spolu s hráči a fanoušky náš dres a na facebooku pak budeme sledovat, jak putuje do Nepálu,“ prozrazuje centr týmu Tomáš Kindl.

Obnovu vzdělávání v Nepálu můžete podpořit dárcovskou SMS v hodnotě 30 Kč ve tvaru DMS CARE na telefonní číslo 87 777 anebo darovat libovolnou částku převodem na účet 219 619 502/0300.

Děkujeme, že fandíte vzdělávání s námi!

Další informace naleznete na www.fbsbohemians.cz a www.care.cz.

Prvního ledna získala Praha titul Evropské hlavní město sportu 2016. Při té příležitosti nechal magistrát natočit propagační klip, který má motivovat hlavně mladé lidi k pohybu. Nalákat je mají jezdci na horských kolech sjíždějící zámecké schody i skateboardisté na Letné.

Praha - Evropské hlavní město sportu 2016 | (1:02) | video: MHMP

Video představující takzvané freestyle sporty je podkresleno hudbou české kapely Portless. Klip stál magistrát osmdesát tisíc korun.

„Záměrem Praha Evropské hlavní město sportu je přitáhnout k pohybovým aktivitám co nejširší veřejnost a nejenom ukazovat výkonnostní nebo vrcholové sportovce. Proto motivem propagačního spotu byly i ‚méně‘ atraktivní sporty,“ vysvětlil radní pro kulturu Jan Wolf (Trojkoalice).

Za projekt magistrát utratí celkem osmdesát milionu korun z celkových pěti set milionů, které jsou v letošním roce na sport vyčleněny.

Praha se stává po Turínu šestnáctou metropolí v pořadí s tímto titulem. Slavnostní předání proběhlo prvního ledna na výstavišti v Holešovicích.

Město do projektu zařadí zhruba 400 sportovních akcí

Součástí projektu budou zhruba čtyři stovky sportovních akcí, mezi nimi například i tradiční veslařské Primátorky, Pražský mezinárodní maraton a mezinárodní cyklistický závod Pražské schody.

Město navíc zaplatí i stavbu několika sportovišť. „Mým záměrem je vybudovat několik hřišť, která by zase o něco rozšířila nabídku sportovního zázemí v Praze,“ řekl Wolf.

Držitele titulu každoročně vybírá sdružení ACES (Sdružení evropských měst sportu), jejichž cílem je podpořit rozvoj sportu v Evropě. Praha jej za rok předá francouzskému městu Marseille.

Zdroj: idnes.cz

Pohybové aktivity jsou pro člověka zásadní z pohledu jeho fyzického i duševního zdraví. I proto se Praha snaží rok od roku pro své občany zlepšovat podmínky na sportovní vyžití. Tomu by měl letos dopomoci titul Evropské hlavní město sportu, který Praha převzala po italském Turíně.

Titul Evropské hlavní město sportu se uděluje již od roku 2001, kdy prvním nositelem bylo španělské město Madrid. Praha si tento prestižní titul vysloužila na rok 2016 i díky skvěle zvládnutým mezinárodním sportovním akcím z loňského roku. Mistrovství světa v hokeji, halové mistrovství Evropy v atletice nebo mistrovství Evropy hráčů do 21 let ve fotbalu, bezpochyby patřily do kategorie vrcholných sportovních zážitků loňského roku. Titul Evropského hlavního města sportu se však uděluje trochu z jiného důvodu.

Ocenění má přispět především k rozšíření základny sportovců na území zvolené lokality. Praha už několik let slušně zvládá pořádání sportovní akcí pro sportující veřejnost. Právě akce typu Prague International Marathon, jsou tím pravým důvodem, proč počet sportujících lidí v Praze každoročně roste. Dalším dílčím úkolem projektu Praha Evropské hlavní město sportu je informovat veřejnost o možnostech sportování v Praze. Bez zajímavosti určitě není fakt, že Praha má na svém území více jak 700 sportovišť, z toho přes 50 venkovních a 30 zastřešených bazénů nebo 12 hal s ledovou plochou na provoz zimních sportů.

Letošní rok je zároveň rokem olympijským a toho by magistrát hlavního města Prahy chtěl náležitě využít, přestože hlavní olympijský park bude letos umístěn na Lipně. „My určitě chceme navázat na euforii olympiády“ potvrdil radní pro sport hlavního města Prahy Jan Wolf. Jedním z možných scénářů je vybudování nízkonákladového hřiště v zadní části holešovického výstaviště, které by poskytovalo multifunkční využití. Tímto by však projekt nízkonákladových hřišť rozhodně neměl skončit. V současnosti dochází k částečnému vylidňování centra díky přibývajícím developerským projektům na okraji Prahy. Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy se ve spolupráci s jednotlivými městskými částmi snaží hledat volná místa právě v okrajových oblastech pro výstavbu nízkonákladových hřišť nebo tzv. venkovních posiloven.

Jak již zaznělo v úvodu, Praha jako Evropské hlavní město sportu chce zvýšit počet sportujících lidí. Speciální skupinu tvoří děti a mládež, na které se chce magistrát zaměřit asi nejvíce. Podle slov Martina Matoulka, předsedy české společnosti tělovýchovného lékařství, je důležité u dětí ve věku od 5 do 7 let vytvořit pozitivní vztah ke sportu respektive k fyzické námaze jako takové. Právě tyto děti budou v budoucnu tvořit širokou veřejnost a mohou se rozpomenout na kladný vztah k pohybu.

V souvislosti se sportem dětí a mládeže se také často hovoří i o finanční stránce věci. Jednotlivé sporty jsou v současnosti bohužel velice diverzifikovány finanční náročností. Právě tento rozdíl se Praha snaží v posledních letech mírnit. Od roku 2010 do současnosti poskytlo hlavní město na sport dotaci přes 1,5 mld. korun. Letos by mělo město dotovat sport dalšími 500 miliony. Progresivní zvyšování financování sportu je dozajista příjemnou záležitostí. Doufejme, že tím Praha dosáhne svého kýženého úspěchu.