Aktuality

Chcete, aby vaše ratolesti hrály hokej za Spartu? Ve dvou termínech si mohou vyzkoušet, jak vypadá trénink! Sparta totiž pořádá 22. května a 12. června Dny otevřených dveří pro malé sparťany. Od 10:00 hodin bude pro kluky i holky od 4 do 7 let připraven trénink všeobecné sportovní průpravy pod vedením koučů HC Sparta Praha. Děti budou mít zároveň šanci setkat se s některými hráči A-týmu nebo sparťanským maskotem.

Program Dne otevřených dveří pro malé sparťany:

  • 10:00 - Ukázka TJ – tělocvična, účast maskota a vybraných hráčů A-týmu; náplň: gymnastická průprava, cvičení na rozvoj koordinace, soutěže, opičí dráhy
  • 11:00 - Prohlídka šatny A-týmu, posilovny, plochy a dalších zajímavých míst v Tipsport areně
  • 11:45 - podpisová akce vybraných hráčů A-týmu

Kde: Tipsport arena Praha, Holešovice

Kdy: v neděli 22. května a v neděli 12. června 2016 od 10:00 hodin

Akce platí pouze pro děti ve věku od 4 do 7 let v doprovodu rodičů.


Zájemci mají možnost zúčastnit se turnajů v celé řadě sportovních disciplin, na které je třeba se předem přihlásit. Bude možné vyzkoušet si cyklistickou obratnost nebo se projet se na kole po okolí Prahy 15. V programu jsou i základy golfu či prezentace záchranných technik. Pro diváky je připraven sportovně-zábavný program v areálu SK Hostivař. Začátek v 10.00 hodin.


Odbor sportu společně s odborem komunikace a marketingu a odborem zahraničních vztahů Magistrátu hl. m. Prahy připravil pro čtyři komisaře ACES bohatý program, při kterém se přesvědčili, jak Praha plní své závazky vyplývající z udělení titulu Evropské hlavní město sportu 2016.

V sobotu 7. května absolvovali prohlídku Žižkovské věže a zúčastnili se Sport EXPO Praha, v odpoledních hodinách si prohlédli centrum metropole včetně zázemí Volkswagen Pražského Maratonu.

V neděli 8. května se zúčastnili zahajovacího ceremoniálu Volkswagen Pražského Maratonu 2016 a po ukončení závodu odcestovali.

Nejlepší BMX jezdci světa se utkají o pár posledních letenek na letní olympijské hry na bikrosové dráze v srdci Evropy.

Přesně po roce, hostí ÚAMK Bikrosclub Řepy mezinárodní závod UCI King of Prague kategorie C1, ze kterého jdou cenné body do rankingu jezdců na olympiádu v Riu 2016.

V loňském roce se za celý víkend zúčastnilo 291 jezdců ze 14 států světa (Anglie, Austrálie, Belgie, Dánsko, Holandsko, Maďarsko, Německo, Nový Zéland, Polsko, Rakousko, Slovensko, Slovinsko, Švýcarsko a ČR), od 6 letých dětí přes elitní jezdce až po jezdce 30+. Mezi jezdci z celého světa, bylo neuvěřitelných 89 jezdců pod barvou domácího klubu ÚAMK Bikrosclub Řepy. 

V letošním roce se očekává až dvojnásobný počet účastníků, ze zemí jako Německo, Holandsko, Belgie, Polsko, Slovensko, ale i Anglie, Ukrajiny, Austrálie a mnoha dalších států. Českou republiku bude hájit v Elitních kategoriích například Jan Švub Mistr České republiky, či Romana Labounková s Anetou Hladíkovou, které se již účastnily olympiády v Londýně v roce 2012. 

Po celý víkend bude pro diváky zajištěný catering a pro ty nejmenší, skákací hrad a dráha se šlapacími autíčky. O potěšení pro oči se postarají hvězdy na dráze a potěší pro uši obstará DJ Forest Pine!

Kdy jindy budete mít lepší příležitost se vidět, vyfotit anebo si popovídat s top jezdci a účastníky olympiád BMX, než 13. - 15. května na bikrosové dráze v Řepích. Veškeré informace k akci naleznete na www.bikrosclubrepy.cz


V sobotu 7. 5. od 14:00 bude probíhat největší nábor do hokejových klubů z Prahy a Středočeského kraje. Den plný hokeje vyvrcholí promítáním zápasu z Mistrovství světa – Česká republika vs. Lotyšsko od 19:15 přímo v Tipsport Areně na velkoplošné obrazovce.

Zástupci téměř všech pražských a několika středočeských hokejových klubů se sejdou na akci “Staň se hokejovou hvězdou, i ty na to máš!” určené pro rodiny s dětmi se zájmem o hokej. Účastnit se budou také zástupci hokejbalu a cheerleaders a chybět nebude ani stanoviště Českého svazu ledního hokeje.

Návštěvníci se mohou těšit na bohatý hokejový program. Zájemci o kariéru hokejové hvězdy i jejich rodiče si zde vyzkouší rychlost a přesnost střelby i další dovednostní soutěže. Čeká je debata s hokejovými odborníky a také další doprovodné aktivity. Probíhat bude miniturnaj v hokejbale mezi zúčastněnými kluby a exhibiční vystoupení cheerleaders.

S blížícím se večerem bude vše směřovat k promítání hokejového zápasu. Fanoušci české reprezentace mohou své nadšení vyjádřit přímo na místě, nechat si namalovat vlajky na obličej, nacvičit fanouškovské chorály a rituály, tipnout si výsledek zápasu a od 19:15 sledovat na obří obrazovce hokejovou bitvu České republiky proti nebezpečenému Lotyšsku.

Přijď, poznej hokej a společně s ostatními fandi české reprezentaci tam, kde je hokej doma – v jedinečné atmosféře slavné holešovické areny!


Druhý ročník sportovně-benefiční akce HALDA 2016 uskuteční v sobotu 14. května od 9 hodin ráno. Během celého dne budou probíhat běžecké a cyklistické závody pro dospělé i děti, ti nejmenší se mohou zúčastnit soutěže v odstrkování. Program završí pochod se psy nazvaný Butovická tlapka. Výtěžek ze startovného a příspěvků poputuje na konto projektu Sport pomáhá, který podporuje sociálně hendikepované děti a mládež.

HALDA 2016 se bude stejně jako loni konat v atraktivním prostředí Centrálním parku Prahy 13 a nabídne rozmanitý program pro celou rodinu. Závodníci zde změří síly v cross-country závodech horských kol a  běžeckém závodu, zúčastnit se mohou i děti, připraveny jsou okruhy pro všechny věkové kategorie. Celá akce se uskuteční za podpory místostarosty Prahy 13 Petra Zemana a je součástí projektu Praha Evropské hlavní město sportu 2016.

Závody pro děti i rodiče

Cyklistické závody se pojedou v několika kategoriích, stejně jako ty běžecké. Pro ženy bude připravena trasa o délce 16,2 km, pro muže pak 21,6 km. Běžci budou zdolávat vzdálenost 5,4 kilometru, délky tras jsou odstupňovány podle věku účastníků. Sportovní den si mohou užít i ti nejmladší, součástí programu je totiž i závod odstrkovadel na 200 metrů. Dětské startovné je při předchozí online registraci zdarma.

Koloběžky, neviditelná výstava i pochod se psy

Kromě závodů si děti i dospělí budou moci vyzkoušet dovednostní soutěže na koloběžkách, porovnat své dovednosti v míčových sportech nebo okusit svět nevidomých prostřednictvím neviditelné výstavy. Součástí akce je i pochod se psy Butovická tlapka, který podpoří nadaci Pesos. Start je otevřený v průběhu celého dne. Projekt mohou návštěvníci na místě podpořit i příspěvkem  do veřejně  sbírky nebo dobrovolnictvím na některé z pořádaných akcí.

Ve dnech 6. - 7. května 2016 se v Praze uskuteční mezinárodní softballový turnaj mládeže Joudrs International Cup. Turnaj pořádá Softballový klub Joudrs Praha a zúčastní se jej chlapci a dívky z České republiky, Dánska, Chorvatska, Izraele a Švédska ve 2 věkových kategoriích: do 13 a do 16 let. Celkem 16 smíšených družstev odehraje své zápasy na hřištích pořádajících Joudrs a také v areálu SaBaTu Praha v Troji od pátečního odpoledne do sobotního večera.

Samotnému turnaji bude od 4. do 6. května dopoledne předcházet camp v areálu pořádajícího klubu při ZŠ Dolákova v Praze 8 – Bohnicích, na kterém se budou mladí hráči a hráčky zdokonalovat ve svých softballových dovednostech. Své zkušenosti jim budou předávat přední reprezentanti, reprezentantky a trenéři z České republiky, Dánska a Velké Británie.

Po loňském velmi úspěšném premiérovém ročníku, který měl velký ohlas v zahraničí a odrazil se v nárůstu počtu účastníků i z dalších evropských zemí, chtějí pořadatelé vytvořit platformu pravidelného široce obsazeného chlapeckého mezinárodního softballového turnaje, který dosud v mládežnických kategoriích v Evropě chyběl. Akce má proto silnou podporu Evropské softballové federace (ESF).

Zdroj: Praha.eu

V sobotu 23. dubna se na celý den stal areál Výstaviště v Holešovicích a přilehlý park Stromovka dějištěm extrémního překážkového závodu Spartan Race Praha 2016 a doprovodných kulturních akcí. Desetitisíce diváků sledovaly klání 7 200 účastníků v kategorii Spartan Race Sprint a 800 závodníků včetně čtyř handicapovaných dětí v kategorii Spartan Race Kids.

Závod Spartan Race se konal v hlavním městě vůbec poprvé v historii. Praha také konání závodu podpořila a ten se tak stal významnou událostí v rámci projektu Evropské hlavní město sportu 2016.

Nejprestižnější kategorii Ellite mužů a žen odstartoval již v 7.00 ráno předseda Výboru pro sport a volný čas Zastupitelstva hl. m. Prahy Antonín Lébl. „Velmi mě těší, že se tento závod koná poprvé také v Praze. Jde rozhodně o atraktivní podnik pro závodníky i diváky a je skvělé jich zde tolik vidět. Doufám, že se do Prahy příští rok Spartan Race opět vrátí a že se stane novou výzvou pro Pražany všech věkových kategorií,“ uvedl. Mezi diváky nechyběla ani primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, která pro jednu kategorii předvedla skvělou rozcvičku a za to byla odměněna velkým potleskem přítomných

Závodníky nečekalo vůbec nic jednoduchého. Probíhají prostor zamořený rozhodně dýmovnicí, proskakují překážku z ojetých pneumatik, překonají způsobem podlez-přelez-prolez trojici dřevěných překážek, přeskakují zeď, procházejí Memory testem, vybíhají kopec s pytlem písku na zádech, přebíhají po zavěšené kladině, házejí oštěpem, traverzují betonovou stěnu, zdolávají tzv. monkey bar, podlézají ostnatý drát, tahají pytel na kladce, šplhají na laně, přeskakují oheň a plní další náročné výzvy.

Zdroj: Praha.eu