Aktuality

Sportovní areály pražského Motorletu a Hluku ve Zlínském kraji hostily semifinálové skupiny okresních výběrů U12. Ze dvou sedmičlenných skupin postoupilo šest nejlepších týmů na republikové finále.

Jako první byla sehrána semifinálová skupina v moravském Hluku, kde dokonale využil téměř domácího prostředí OFS Vsetín, který se ziskem 13 bodů obsadil první příčku před OFS Ústí nad Orlicí s 12 body a OFS Žďár nad Sázavou se ziskem 11 bodů.

Nejlepším střelcem se stal Martin Zbranek z vítězného OFS Vsetín za 7 vstřelených branek, nejlepším brankářem Alexandr Urban taktéž z OFS Vsetín a nejlepším hráčem Martin Pulkrábek z OFS Žďár nad Sázavou. Speciální cenu dostaly ze velmi dobré výkony děvčata Klára Pavlíčková z OFS Vsetín a Veronika Janečková OFS Žšár nad Sázavou.

 Semifinálovou skupinu v areálu Motorletu Praha osobně sledoval i hráč Ajaxu Amsterodam Václav Černý, který viděl dominanci týmu OFS Prachatice, který se ziskem 16 bodů postoupil do finálového turnaje. Společně s ním si pak postup vybojovaly i týmy PF Praha a OFS Chomutov.

Nejlepšími střelci se stalo hned 5 fotbalistů, Filip Krása a David Janeček z OFS Chomutov, Filip Vavroušek z OFS Nymburk, Daniel Daněk a Josef Jinoch z FS Praha, kteří všichni vstřelili 4 branky. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jiří Michal z FS Praha a nakonec nejlepším hráčem Dominik Pracht z OFS Tachov.

Finálový turnaj za účasti šesti nejlepších týmů se uskuteční opět v areálu Motorletu Praha ve dnech 8. - 9. června.

Závěrečný turnaj se uskuteční za podpory FAČR a hlavního města Prahy, Evropského města sportu roku 2016.


Česká bikerská špička a celá plejáda zahraničních jezdců se utkají na 23. ročníku závodu Pražské schody - Velká cena České spořitelny, který se letos jede jako oficiální prolog Mistrovství světa horských kol 2016 v Novém Městě na Moravě. Náš nejstarší městský závod na horských kolech se uskuteční 7. června pod záštitou Hlavního města Prahy (jako top akce Praha Evropské hlavní město sportu 2016), Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a také již popáté jako Memoriál Roberta Bakaláře. Po letech neměnného konceptu je letos připravena celá řada převratných novinek.

Závod, který má za sebou 22 letou úspěšnou historii se již podruhé jede pod hlavičkou organizátora – Petr Čech Sport, s.r.o. a Kolo pro život, z. s. Stejně jako v předchozích letech, dokázali pořadatelé největší bikerské akce v srdci staré Prahy přilákat na start ty nejlepší z nejlepších jak z domácí elity, tak i zajímavá jména z 6 zemí starého kontinentu a jedno exotické z daleké Brazílie. Současně se více než kdy jindy snaží představit nové, mladé, perspektivní tváře MTB. Nebude chybět kompletní česká špička a překvapit může samozřejmě kdokoliv ze startovního pole.

Ze zahraničních závodníků startují:

Florian VOGEL (SWI) FOCUS XC TEAM- několikanásobný mistr Švýcarska XCO, účastník OH 2008, 2012.

Maxime MAROTTE (FRA) BH SR SUNTOUR KMC – několikanásobný medailista MS a ME v cross-country.         
Fabian GIGER (SWI) Kross Factory Racing Team – vítěz Pražských schodů 2014

Carlos COLOMA NICOLAS (ESP) MMR Factory Racing Team, Henrique AVANCINI (BRA), Andrea TIBERI (ITA) FRM FACTORY RACING TEAM, Matthias STIRNEMANN (SWI) Möbel Märki MTB Pro Team, Karl MARKT (AUT) Haibike Ötztal ProTeam, Victor KORETZKY (FRA) BH SR SUNTOUR KMC, Bartłomiej Wawak (POL) Kross Factory Racing Team, Gregor Raggl (AUT) Haibike Ötztal ProTeam, Robin Hofmann (GER) Haibike Ötztal ProTeam

Z české špičky se závodu zúčastní:

Jaroslav Kulhavý(Specialized Racing) - král cross country na LOH v Londýně 2012, loňský vítěz nejtěžšího etapového závodu dvojic Cape Epic, mistr světa XCO, XCM, vítěz světového poháru, mistr Evropy XCO, XCM, několikanásobný MČR, vítěz PS 2010

Kristián Hynek (Topeak Ergon Racing) -  stříbrný z Cape Epic 2015, mistr Evropy v marathonu 2012

Jan Škarnitzl (Rubena Birell Specialized) mistr ČR XCO, účastník LOH v Londýně 2012, vítěz PS 2013

Z novinek je zásadní zkrácení hlavního závodu elitních jezdců z jedné hodiny na poloviční délku 30 minut + 1 kolo. V posledních letech se počet účastníků, kteří byli schopni bez ztráty jednoho kola dojet do cíle hodinového závodu, snížila na pár jednotlivců. Pořadatelé si od této změny slibují těsnější souboje mezi jezdci, zvýšení atraktivity závodu pro diváky na místě i na televizních obrazovkách. Vedle hlavního závodu zavádějí Pražské schody od roku 2016 také závody v dalších kategoriích. Závod VIP z minulých ročníků, bude nahrazen hned dvěma závody Open pro zájemce z řad veřejnosti. První se pojede na 3 kola a jeho součástí je i oblíbený závod firemních týmů, druhý dokonce na 20 minut + 1 kolo.  Přihlásit se může každý, kdo se na to cítí. Zbrusu nové jsou také závody pro nejlepší domácí juniorské závodníky a závod pro juniorky + ženy.

Co zůstává stejné, je unikátní trasa závodu. Start je v Nerudově ulici, cíl na Hradčanském náměstí. Během každého okruhu, který měří 1400 metrů, musí závodníci zdolat sjezd 128 zámeckých schodů i náročný výjezd z Malostranského náměstí až na Jánský vršek a zpět na Hrad. Trať již čtvrtým rokem zpestří na několika místech umělé dřevěné překážky a pumptracková dráha.

Program Pražských schodů 2016

 • 15:00 Slavnostní zahájení                                                          
 • 15:05 Závod Open na 3 kola. (i firemní týmy)                    
 • 15:35 Závod Open na 20 minut + 1 kolo                             
 • 16:15 Závod Juniorů na 20 minut + 1 kolo                           
 • 16:55 Závod Juniorek + Žen na 20 minut + 1 kolo   
 • 17:20 Vyhlášení vítězů vedlejších závodů    
 • 17:40 Prezentace hl. hvězd, autogramiáda    
 • 18:25 Start hl. závodu (30 min + 1 kolo)
 • 18:58 Předpokládaný dojezd vítěze
 • 19:05 Vyhlášení vítězů hl. závodu


Hlavní město Praha, které pro letošní rok získalo prestižní titul Evropské hlavní město sportu, finančně podpořilo dětský atletický mítink Čokoládová tretra, který se uskutečnil 18. května na stadionu Juliska. Hlavní hvězdou dne byl fenomenální jamajský sprinter, nejrychlejší muž planety Usain Bolt.

„Sešly se dvě skvělé věci. S pořadateli tradičního atletického mítinku Zlatá tretra se povedlo dohodnout, že dětský předmítink Čokoládová tretra tentokrát hostila i Praha. Účast Usaina Bolta je potom parádní třešničkou na tomto exkluzivním sportovním dortu. Na Julisku dorazil zhruba ve 12.30,“ řekl náměstek pražské primátorky pro sport Petr Dolínek.

Čokoládová tretra je unikátní běžecký projekt pro žáky prvních až pátých tříd. Letos poprvé se její kvalifikační kolo konalo i v Praze. Základní kola probíhala výhradně na základních školách, které se přihlásily. Vybraní žáci reprezentovali své školy na pražském finále Čokoládové tretry v běhu na 100 m, 200 m a 300 m na dráze. Nejlepší pak dostanou možnost zazávodit si na Zlaté tretře v Ostravě, kde se setkají s dalšími fenomény současné světové atletiky.

Praha mítink podpořila finančním darem ve výši 1 milion korun.


Na Den dětí ve středu 1. června se piazza před OC Quadrio promění v jedno velké sportoviště. Mezi 12. a 19. hodinou čeká všechny malé i velké nadšence spousta zábavy s českými sportovci. Připravena jsou tři sportovní stanoviště, na kterých si děti vyzkouší trénink pod vedením profesionálních trenérů a zhlédnou exhibiční zápasy s celebritami. Na programu je celá řada soutěžních disciplín, ve kterých bude možné poměřit síly s vrstevníky i idoly ze světa sportu. Na pódiu se v průběhu dne představí vybraní sportovci.

K dispozici bude basketbalové hřiště, na kterém se mohou děti zapojit do tréninku pod záštitou České basketbalové federace. Pingpongové stoly různých velikostí a tvarů se zábavným programem nabídne na svém stanovišti Česká asociace stolního tenisu. Zrádnou rovnováhu dětí při postoji čápa prověří organizátoři Sazka olympijského víceboje. Za Český klub fair play na pódiu vystoupí předsedkyně klubu Květoslava Pecková-Jeriová, olympijská medailistka v běhu na lyžích, dále se můžete těšit na dvojnásobného vítěze OH v Atlantě a sportovního ředitele Českého olympijského výboru Martina Doktora, mistryni světa ve vodním slalomu Kateřinu Kudějovou, stolní tenistku Ivetu Vacenovskou, moderního pětibojaře Jana Kufa nebo freestyle motocrossového jezdce Petra Piláta.

Připravena je i výtvarná soutěž tematicky zaměřená na Olympijské hry v Riu. Soutěžit se bude o spoustu cen – mimo jiné i o oblečení z oficiální Rio olympijské kolekce 2016

Akce proběhne ve spolupráci s Českým olympijským výborem.

Více informací naleznete na www.fandimevquadrio.cz

Pokud se českým hokejistům podaří postoupit alespoň do semifinále, budou moci fanoušci pozorovat utkání na obří projekci na Staroměstském náměstí. V úterý o tom rozhodli pražští radní. Praha vypíše výběrové řízení na firmu, která projekci uspořádá.

„Na Staroměstském náměstí budou v případě úspěchu českých hokejistů vysílány oba semifinálové zápasy, utkání o třetí místo a finálový zápas. Chceme také udržet tradici a hokejisty zde po návratu přivítat,“ řekl radní pro dopravu a sport Petr Dolínek.

Instalace dvou obřích projekčních ploch, pódia a ozvučení nepřesáhne 500 tisíc korun, které Praha zaplatí ze svého rozpočtu.

Vedení hlavního města se pro pořádání projekce rozhodlo na základě dosavadních výsledků českého týmu, který si již zajistil postup do čtvrtfinále. Praha chce na náměstí rovněž propagovat akci Evropské město sportu, kterým se stala pro letošní rok.

Již od počátku mistrovství mohou fanoušci hokej v hlavním městě sledovat ve spoustě restaurací. Oblíbeným místem, kam se řada lidí vypravuje sledovat utkání, jsou Riegrovy sady. Obrazovku chystá i areál Žluté lázně v Podolí.

Zdroj: idnes.cz


Magistrát hlavního města Prahy a Český svaz ledního hokeje zvou děti předškolního a školního věku z hlavního města k bezplatné návštěvě Síně slávy českého hokeje. V rámci projektu PRAHA, HOKEJOVÉ MĚSTO, který je součástí grantového programu EVROPSKÉ HLAVNÍ MĚSTO SPORTU 2016, obdrží všechny mateřské, školy, základní školy a Domy dětí a mládeže na území hlavního města pozvánku k prohlídce Síně slávy českého hokeje.

Třídy, které se nabídku rozhodnou využít a v požadovaném termínu se zaregistrují, mohou v průběhu června zdarma navštívit expozice Síně slávy českého hokeje, zahrnující mj. profily největších hokejových legend, sbírku nejvýznamnějších trofejí, zlatých olympijských medailí, pohárů a medailí mistrů světa, součásti hokejové výstroje a další memorabilia, spojená s osobnostmi jako jsou Jaromír Jágr nebo Dominik Hašek, maketu hokejové kabiny a tribuny zimního stadiónu nebo – mezi dětmi nejoblíbenější – interaktivní instalace a dovednostní trenažéry, mezi nimiž nechybí virtuální kluziště, stiga hokej, překážková hokejová dráha, střelba na brankáře, přesnost přihrávky či vedení kotouče.

Po dobu projektu budou stálé expozice Síně slávy českého hokeje doplněny výstavou PRAŽSKÝ HOKEJ, věnovanou historii tohoto sportu v hlavním městě a informačními panely klubů, které se v hlavním městě výchově mládeže věnují (HC Hvězda Praha, HC Kobra Praha, HC Letci Letňany, HC Slavia Praha, HC Sparta Praha, HC Slavoj Zbraslav).

„Děti patří k nejnadšenějším fanouškům vůbec a nepochybuji, že návštěva Síně slávy se pro ně stane skutečným zážitkem. Ve vybraných dnech se navíc mohou těšit nejen na poháry, medaile nebo trenažéry, ale i na besedy a autogramiády známých hokejových osobností,“ uvedl v této souvislosti prezident ČSLH Tomáš Král. „Budeme pochopitelně rádi, když co nejvíce malých návštěvníků u hokeje zůstane a bude se mu aktivně věnovat.“

Cílem projektu PRAHA, HOKEJOVÉ MĚSTO, který bude probíhat ve dnech 1. až 30. 6. 2016 v Síni slávy českého hokeje ve zvýšeném přízemí Galerie Harfa, je podpora zájmu dětí a mládeže ve věku 4 – 15 let o sport, v tomto případě lední hokej, pohyb a zdravý životní styl. Návštěvy probíhají hromadně, většinou po třídách či jiných kolektivech, podmínkou je přechozí registrace a domluva s vedením Síně slávy na termínu prohlídky.  

Chcete, aby vaše ratolesti hrály hokej za Spartu? Ve dvou termínech si mohou vyzkoušet, jak vypadá trénink! Sparta totiž pořádá 22. května a 12. června Dny otevřených dveří pro malé sparťany. Od 10:00 hodin bude pro kluky i holky od 4 do 7 let připraven trénink všeobecné sportovní průpravy pod vedením koučů HC Sparta Praha. Děti budou mít zároveň šanci setkat se s některými hráči A-týmu nebo sparťanským maskotem.

Program Dne otevřených dveří pro malé sparťany:

 • 10:00 - Ukázka TJ – tělocvična, účast maskota a vybraných hráčů A-týmu; náplň: gymnastická průprava, cvičení na rozvoj koordinace, soutěže, opičí dráhy
 • 11:00 - Prohlídka šatny A-týmu, posilovny, plochy a dalších zajímavých míst v Tipsport areně
 • 11:45 - podpisová akce vybraných hráčů A-týmu

Kde: Tipsport arena Praha, Holešovice

Kdy: v neděli 22. května a v neděli 12. června 2016 od 10:00 hodin

Akce platí pouze pro děti ve věku od 4 do 7 let v doprovodu rodičů.


Zájemci mají možnost zúčastnit se turnajů v celé řadě sportovních disciplin, na které je třeba se předem přihlásit. Bude možné vyzkoušet si cyklistickou obratnost nebo se projet se na kole po okolí Prahy 15. V programu jsou i základy golfu či prezentace záchranných technik. Pro diváky je připraven sportovně-zábavný program v areálu SK Hostivař. Začátek v 10.00 hodin.