Aktuality

Hlavní město Praha, které pro letošní rok získalo prestižní titul Evropské hlavní město sportu, finančně podpořilo dětský atletický mítink Čokoládová tretra, který se uskutečnil 18. května na stadionu Juliska. Hlavní hvězdou dne byl fenomenální jamajský sprinter, nejrychlejší muž planety Usain Bolt.

„Sešly se dvě skvělé věci. S pořadateli tradičního atletického mítinku Zlatá tretra se povedlo dohodnout, že dětský předmítink Čokoládová tretra tentokrát hostila i Praha. Účast Usaina Bolta je potom parádní třešničkou na tomto exkluzivním sportovním dortu. Na Julisku dorazil zhruba ve 12.30,“ řekl náměstek pražské primátorky pro sport Petr Dolínek.

Čokoládová tretra je unikátní běžecký projekt pro žáky prvních až pátých tříd. Letos poprvé se její kvalifikační kolo konalo i v Praze. Základní kola probíhala výhradně na základních školách, které se přihlásily. Vybraní žáci reprezentovali své školy na pražském finále Čokoládové tretry v běhu na 100 m, 200 m a 300 m na dráze. Nejlepší pak dostanou možnost zazávodit si na Zlaté tretře v Ostravě, kde se setkají s dalšími fenomény současné světové atletiky.

Praha mítink podpořila finančním darem ve výši 1 milion korun.


Na Den dětí ve středu 1. června se piazza před OC Quadrio promění v jedno velké sportoviště. Mezi 12. a 19. hodinou čeká všechny malé i velké nadšence spousta zábavy s českými sportovci. Připravena jsou tři sportovní stanoviště, na kterých si děti vyzkouší trénink pod vedením profesionálních trenérů a zhlédnou exhibiční zápasy s celebritami. Na programu je celá řada soutěžních disciplín, ve kterých bude možné poměřit síly s vrstevníky i idoly ze světa sportu. Na pódiu se v průběhu dne představí vybraní sportovci.

K dispozici bude basketbalové hřiště, na kterém se mohou děti zapojit do tréninku pod záštitou České basketbalové federace. Pingpongové stoly různých velikostí a tvarů se zábavným programem nabídne na svém stanovišti Česká asociace stolního tenisu. Zrádnou rovnováhu dětí při postoji čápa prověří organizátoři Sazka olympijského víceboje. Za Český klub fair play na pódiu vystoupí předsedkyně klubu Květoslava Pecková-Jeriová, olympijská medailistka v běhu na lyžích, dále se můžete těšit na dvojnásobného vítěze OH v Atlantě a sportovního ředitele Českého olympijského výboru Martina Doktora, mistryni světa ve vodním slalomu Kateřinu Kudějovou, stolní tenistku Ivetu Vacenovskou, moderního pětibojaře Jana Kufa nebo freestyle motocrossového jezdce Petra Piláta.

Připravena je i výtvarná soutěž tematicky zaměřená na Olympijské hry v Riu. Soutěžit se bude o spoustu cen – mimo jiné i o oblečení z oficiální Rio olympijské kolekce 2016

Akce proběhne ve spolupráci s Českým olympijským výborem.

Více informací naleznete na www.fandimevquadrio.cz

Pokud se českým hokejistům podaří postoupit alespoň do semifinále, budou moci fanoušci pozorovat utkání na obří projekci na Staroměstském náměstí. V úterý o tom rozhodli pražští radní. Praha vypíše výběrové řízení na firmu, která projekci uspořádá.

„Na Staroměstském náměstí budou v případě úspěchu českých hokejistů vysílány oba semifinálové zápasy, utkání o třetí místo a finálový zápas. Chceme také udržet tradici a hokejisty zde po návratu přivítat,“ řekl radní pro dopravu a sport Petr Dolínek.

Instalace dvou obřích projekčních ploch, pódia a ozvučení nepřesáhne 500 tisíc korun, které Praha zaplatí ze svého rozpočtu.

Vedení hlavního města se pro pořádání projekce rozhodlo na základě dosavadních výsledků českého týmu, který si již zajistil postup do čtvrtfinále. Praha chce na náměstí rovněž propagovat akci Evropské město sportu, kterým se stala pro letošní rok.

Již od počátku mistrovství mohou fanoušci hokej v hlavním městě sledovat ve spoustě restaurací. Oblíbeným místem, kam se řada lidí vypravuje sledovat utkání, jsou Riegrovy sady. Obrazovku chystá i areál Žluté lázně v Podolí.

Zdroj: idnes.cz


Magistrát hlavního města Prahy a Český svaz ledního hokeje zvou děti předškolního a školního věku z hlavního města k bezplatné návštěvě Síně slávy českého hokeje. V rámci projektu PRAHA, HOKEJOVÉ MĚSTO, který je součástí grantového programu EVROPSKÉ HLAVNÍ MĚSTO SPORTU 2016, obdrží všechny mateřské, školy, základní školy a Domy dětí a mládeže na území hlavního města pozvánku k prohlídce Síně slávy českého hokeje.

Třídy, které se nabídku rozhodnou využít a v požadovaném termínu se zaregistrují, mohou v průběhu června zdarma navštívit expozice Síně slávy českého hokeje, zahrnující mj. profily největších hokejových legend, sbírku nejvýznamnějších trofejí, zlatých olympijských medailí, pohárů a medailí mistrů světa, součásti hokejové výstroje a další memorabilia, spojená s osobnostmi jako jsou Jaromír Jágr nebo Dominik Hašek, maketu hokejové kabiny a tribuny zimního stadiónu nebo – mezi dětmi nejoblíbenější – interaktivní instalace a dovednostní trenažéry, mezi nimiž nechybí virtuální kluziště, stiga hokej, překážková hokejová dráha, střelba na brankáře, přesnost přihrávky či vedení kotouče.

Po dobu projektu budou stálé expozice Síně slávy českého hokeje doplněny výstavou PRAŽSKÝ HOKEJ, věnovanou historii tohoto sportu v hlavním městě a informačními panely klubů, které se v hlavním městě výchově mládeže věnují (HC Hvězda Praha, HC Kobra Praha, HC Letci Letňany, HC Slavia Praha, HC Sparta Praha, HC Slavoj Zbraslav).

„Děti patří k nejnadšenějším fanouškům vůbec a nepochybuji, že návštěva Síně slávy se pro ně stane skutečným zážitkem. Ve vybraných dnech se navíc mohou těšit nejen na poháry, medaile nebo trenažéry, ale i na besedy a autogramiády známých hokejových osobností,“ uvedl v této souvislosti prezident ČSLH Tomáš Král. „Budeme pochopitelně rádi, když co nejvíce malých návštěvníků u hokeje zůstane a bude se mu aktivně věnovat.“

Cílem projektu PRAHA, HOKEJOVÉ MĚSTO, který bude probíhat ve dnech 1. až 30. 6. 2016 v Síni slávy českého hokeje ve zvýšeném přízemí Galerie Harfa, je podpora zájmu dětí a mládeže ve věku 4 – 15 let o sport, v tomto případě lední hokej, pohyb a zdravý životní styl. Návštěvy probíhají hromadně, většinou po třídách či jiných kolektivech, podmínkou je přechozí registrace a domluva s vedením Síně slávy na termínu prohlídky.  

Chcete, aby vaše ratolesti hrály hokej za Spartu? Ve dvou termínech si mohou vyzkoušet, jak vypadá trénink! Sparta totiž pořádá 22. května a 12. června Dny otevřených dveří pro malé sparťany. Od 10:00 hodin bude pro kluky i holky od 4 do 7 let připraven trénink všeobecné sportovní průpravy pod vedením koučů HC Sparta Praha. Děti budou mít zároveň šanci setkat se s některými hráči A-týmu nebo sparťanským maskotem.

Program Dne otevřených dveří pro malé sparťany:

  • 10:00 - Ukázka TJ – tělocvična, účast maskota a vybraných hráčů A-týmu; náplň: gymnastická průprava, cvičení na rozvoj koordinace, soutěže, opičí dráhy
  • 11:00 - Prohlídka šatny A-týmu, posilovny, plochy a dalších zajímavých míst v Tipsport areně
  • 11:45 - podpisová akce vybraných hráčů A-týmu

Kde: Tipsport arena Praha, Holešovice

Kdy: v neděli 22. května a v neděli 12. června 2016 od 10:00 hodin

Akce platí pouze pro děti ve věku od 4 do 7 let v doprovodu rodičů.


Zájemci mají možnost zúčastnit se turnajů v celé řadě sportovních disciplin, na které je třeba se předem přihlásit. Bude možné vyzkoušet si cyklistickou obratnost nebo se projet se na kole po okolí Prahy 15. V programu jsou i základy golfu či prezentace záchranných technik. Pro diváky je připraven sportovně-zábavný program v areálu SK Hostivař. Začátek v 10.00 hodin.


Odbor sportu společně s odborem komunikace a marketingu a odborem zahraničních vztahů Magistrátu hl. m. Prahy připravil pro čtyři komisaře ACES bohatý program, při kterém se přesvědčili, jak Praha plní své závazky vyplývající z udělení titulu Evropské hlavní město sportu 2016.

V sobotu 7. května absolvovali prohlídku Žižkovské věže a zúčastnili se Sport EXPO Praha, v odpoledních hodinách si prohlédli centrum metropole včetně zázemí Volkswagen Pražského Maratonu.

V neděli 8. května se zúčastnili zahajovacího ceremoniálu Volkswagen Pražského Maratonu 2016 a po ukončení závodu odcestovali.

Nejlepší BMX jezdci světa se utkají o pár posledních letenek na letní olympijské hry na bikrosové dráze v srdci Evropy.

Přesně po roce, hostí ÚAMK Bikrosclub Řepy mezinárodní závod UCI King of Prague kategorie C1, ze kterého jdou cenné body do rankingu jezdců na olympiádu v Riu 2016.

V loňském roce se za celý víkend zúčastnilo 291 jezdců ze 14 států světa (Anglie, Austrálie, Belgie, Dánsko, Holandsko, Maďarsko, Německo, Nový Zéland, Polsko, Rakousko, Slovensko, Slovinsko, Švýcarsko a ČR), od 6 letých dětí přes elitní jezdce až po jezdce 30+. Mezi jezdci z celého světa, bylo neuvěřitelných 89 jezdců pod barvou domácího klubu ÚAMK Bikrosclub Řepy. 

V letošním roce se očekává až dvojnásobný počet účastníků, ze zemí jako Německo, Holandsko, Belgie, Polsko, Slovensko, ale i Anglie, Ukrajiny, Austrálie a mnoha dalších států. Českou republiku bude hájit v Elitních kategoriích například Jan Švub Mistr České republiky, či Romana Labounková s Anetou Hladíkovou, které se již účastnily olympiády v Londýně v roce 2012. 

Po celý víkend bude pro diváky zajištěný catering a pro ty nejmenší, skákací hrad a dráha se šlapacími autíčky. O potěšení pro oči se postarají hvězdy na dráze a potěší pro uši obstará DJ Forest Pine!

Kdy jindy budete mít lepší příležitost se vidět, vyfotit anebo si popovídat s top jezdci a účastníky olympiád BMX, než 13. - 15. května na bikrosové dráze v Řepích. Veškeré informace k akci naleznete na www.bikrosclubrepy.cz