Aktuality

Nejlepší hráči sedmi zemí střední Evropy a Izraele se utkají ve dvou seniorských kategoriích (muži, ženy) a čtyřech juniorských kategoriích na konci června v Praze na Strahově. Letní seriál akcí v Praze v rámci uděleného titulu PRAHA – EVROPSKE MĚSTO SPORTU 2016 přinese v v posledních dvou červnových dnech až do 2. 7. 2016 nejen nabitý program, ale i jedinečné divácké zážitky. Od středy 29. 6. se v areálu Beachclubu Strahov – BeachPraha Arena a na dvorcích PragueBeach teamu ve Střešovicích odehraje historicky první turnaj MEVZA PRAHA – mistrovství střední Evropy v plážovém volejbale 2016 organizované jako turnaj evropské volejbalové federace CEV.

Za účasti české beachvolejbalové špičky a nejlepších párů z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Chorvatska, Slovinska a Izraele tak nabídne Beachclub Strahov celé Praze čtyřdenní program doprovázený aktivitami a atrakcemi pro děti. Diváci budou moci v rámci každého utkání finálového dne – sobota 2. 7. 2016 soutěžit o atraktivní hodnotné ceny.

Beachclub Strahov ve středu 29. 6. navíc nabídne všem Pražanům pronájem svých plážových hřišť zdarma.

Léto plné sportu pokračuje v Beachclubu Strahov i v červenci a srpnu. Kromě tradičních skupinových lekcí se na písečných hřištích pro příchozí hráče uskuteční také jedinečné sportovní akce. Tradiční Pražské plážové léto nabídne dětem bez prázdnin týdenní denní beachvolejbalové kempy, zakončené vždy v pátek turnajem amatérů a profíků. Diváci se mohou těšit také na další tři turnaje české národní beachvolejbalové tour. Bližší informace naleznou zájemci na stránkách Beachclubu Strahov - ZDE.

Vít Mařík, tajemník Beachclubu Strahova a ředitel turnaje dodává MEVZA: „Toto léto se na Strahově nese v duchu prosluněných sportů. Pro členy našeho klubu i pro příchozí hráče organizujeme rozšířenou nabídku skupinových lekcí beachvolejbalu, vždy v pátek večer a v neděli večer a hned několik atraktivních celodenních sportovních akcí. Klub v létě otevíráme zejména dětem, protože prázdniny a písek, to prostě jde k sobě! Věřím, že si tyto události všichni sportovní nadšenci nenechají ujít.“

Zdroj: cvf.cz


TZ Podpora zdravého životního stylu dětí, prevence obezity, aktivní trávení volného času

Unikátním projekt Aktivní školy nadchne k pohybu žáky pražských základních škol, motivuje je v hodinách tělesné výchovy a poskytne jim platformu pro aktivní trávení volného času.

Florbalová škola Bohemians, jako největší florbalový klub v České republice, vnímá obrovskou zodpovědnost za výchovu dětí a mládeže. Stále aktuálnější problém, kterým je nedostatek pohybu a nadváha českých dětí nás přivedl k myšlence zapojení základních škol. Prostor, který základní školy v životě každého dítěte zaujímají, dává právě jim statut nevhodnějšího prostředníka a nositele zdravého životního stylu.

Aktivní školy je komplexní pohybově - vzdělávací  program zaměřený na prevenci obezity, rozvoj pohybových schopností a dovedností s důrazem na zdravý životní styl a aktivní způsob života.

Cílem projektu Aktivní školy je motivovat žáky k pohybu a dodržování správných stravovacích návyků. Dostat do povědomí dětí návyky zdravého životního stylu, které budou dále reprodukovat svým rodinám a kamarádům. Zároveň chce projekt docílit toho, že se pro ně pohyb stane emočně atraktivní, což je základní podmínkou sportovního úspěchu dětí. Motivační formou děti rozhýbeme a zlepšíme nejen jejich fyzickou zdatnost, ale i celkovou kvalitu života. 

Projekt je unikátní tím, že je určen všem dětem bez ohledu na jejich sportovní výkonnost, tedy i žákům sportovně neaktivním.

Buďte součástí! V současné chvíli je v projektu zapojeno již 12 pražských škol a registrace je stále možná. Doporučit svoji školu do projektu mohou i samotní žáci a jejich rodiče. Další informace naleznete na webu www.aktivniskoly.eu.

Projekt Aktivní školy startuje na pražských základních školách v září 2016.

Projekt vznikl za finanční podpory Hlavního města Prahy.

 

Pátá městská část podporuje zdravý životní styl, sport a pohyb, a proto se rozhodla pořádat pravidelné běžecké tréninky pro své občany. Sraz je každou středu v 18 hodin u nafukovací atletické haly na Strahově

„Běžeckou školu jsme založili především proto, abychom vzbudili zájem o sportovní aktivitu a zdravý životní styl, a to hlavně mezi fyzicky neaktivními občany. Devizou je zároveň možnost vzájemného potkávání se a oživení komunitního života,“ řekl starosta Radek Klíma.

Tyto tréninky s profesionálními lektory jsou určeny pro širokou veřejnost a účast je zdarma. Městská část Praha 5 se tak připojila k aktivitám letošního roku, kdy je Praha Evropským hlavním městem sportu.


V pátek 24. června 2016 budou mít Pražané i návštěvníci metropole jedinečnou příležitost podívat se, jak se na Staroměstském náměstí hraje rugby.

Ve 14.00 hodin zde nastoupí na improvizované hřiště hráči rugbyového týmu New Zealand Ambassador´s XV a domácí rugbisté. Předvedou ukázky přihrávek, skládek, kopů na branku apod. v "aréně" o rozměru 12x6 m s umělým trávníkem.

Ragbisté z Nového Zélandu sehrají o den později přátelský zápas s národním týmem České republiky. A to od 14.00 hodin na hřišti Rugby Clubu Tatra Smíchov,  Smrčinská 5, Praha 5 – Smíchov.


Česká republika se už za měsíc stane hostitelem další významné mezinárodní akce: na přelomu června a července se v Praze uskuteční Světové hry tělesně handicapované mládeže, tzn. sportovců ve věku od 14 do 23 let. Ale nejenom pro ně může být začátek léta nevšedním zážitkem – ten se totiž nabízí také všem, kteří mají zájem zapojit se do akce jako dobrovolníci.

„Organizace velké mezinárodní akce se nikdy neobejde bez pomoci dobrovolníků, které rádi přivítáme v našich řadách na různých pozicích. Hledáme delegáty pro jednotlivé týmy, ale také dobrovolníky, kteří budou pomáhat při dopravě nebo při zajištění logistiky sportovních soutěží,” řekl Pavel Zbožínek, předseda organizačního výboru her. Celkem počítají organizátoři se zapojením více než stovky dobrovolníků. „V Praze nás čeká výjimečná sportovní událost a věříme, že najdeme dostatečný počet těch, kteří budou chtít přispět k jejímu dokonalému zajištění. Zejména pro studenty by dobrovolnické pozice mohly být lákavé – nejenom, že jim přinesou nové zkušenosti, ale působení v roli dobrovolníka je v současné době pozitivním bodem jakéhokoli životopisu.”

Potenciální zájemci o dobrovolnictví musí být starší než 15 let, pozitivem je znalost cizích jazyků (zejména angličtiny) a případné zkušenosti z jiných akcí. Organizační výbor mohou kontaktovat prostřednictvím e-mailové adresy [email protected].

Na Světových hrách handicapované mládeže se představí sportovci z více jak 30 zemí světa v pěti sportovních odvětvích - atletice, plavání, tenise, stolním tenise a šermu. Všechny disciplíny jsou pořádány dle platných paralympijských pravidel a Světové hry v Praze jsou pro zúčastněné sportovce jednou z posledních akcí, na níž můžou splnit limity pro start na paralympijských hrách v Riu de Janeiro 2016.

Světové hry tělesně handicapované mládeže (IWAS U23 World Games) jsou každoročně organizovány pod patronací International Wheelchair & Amputee Sports Federation/IWAS. Organizaci Světových her tělesně handicapované mládeže zajišťuje Nadační fond Emil, nezisková organizace pomáhající sportovat handicapovaným dětem a mladým lidem do 30 let. Hry podpořilo i hlavní město Praha v rámci letošního titulu Evropské hlavní město sportu.


Hlavní město Praha podpoří dvěma miliony korun projekt Fotbalové asociace ČR UEFA EURO 2016 Fanzóna Žluté lázně, která bude otevřena po celou dobu trvání Mistrovství světa ve fotbale 2016. Dnes o tom rozhodla Rada hlavního města Prahy.

„Fanzóna bude nabízet Pražanům, ale i návštěvníkům Prahy, zprostředkování největší fotbalové události roku 2016. Pro návštěvníky budou připraveny aktivní, ale i pasivní formy aktivit v průběhu celého fotbalového šampionátu.Současně podpoří aktivity Praha Evropské hlavní město sportu 2016 a bude spojena s výraznou propagací Prahy v evropském měřítku,“ uvedl náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek.

Součástí projektu budou unikátní atrakce zaměřené na fotbalovou a sportovní tématiku, pestrý sportovní program, s využitím četných hřišť areálu Žluté Lázně (hřiště na pétanque, stolní tenis, venkovní šachy, nohejbal, šlapadla, loďky). Vše doplní doprovodný kulturní program s denní hudební produkcí a zajímavými akcemi, např. autogramiádami fotbalistů, volbou miss české fotbalové reprezentace, soutěžemi pro návštěvníky a podobně. Vstup do Fanzóny bude zdarma.


V Síni slávy českého hokeje byla otevřena expozice PRAHA, HOKEJOVÉ MĚSTO. Na několika vitrínách představuje šest pražských klubů, které se věnují výchově mládeže – HC Hvězda Praha, HC Kobra Praha, HC Letci Letňany, HC Slavia Praha, HC Sparta Praha a HC Slavoj Zbraslav.

Návštěvníci se mohou seznámit s jejich historií i současností včetně nabídky pro malé a začínající hokejisty, a to mimo jiné ve vazbě na náborové aktivity, které pražské kluby připravují na léto a podzim 2016. Expozice tvoří ukázky trofejí, které kluby získaly, jejich historické a současné dresy, fotografie a další memorabilia.

Oficiální zahájení výstavy proběhne v Síni slávy českého hokeje v pondělí 6. června 2016 od 10:30 hodin. Spolu se zástupci Českého svazu ledního hokeje a pražských hokejových klubů se ho zúčastní děti z mateřských škol, zástupci Národního muzea, které na přípravě výstavy spolupracovalo, a členové Sklepáckých Sršňů, hokejového týmu Divadla Sklep, v čele s kapitánem Michalem Cabanem.

Výstava je součástí širšího projektu PRAHA, HOKEJOVÉ MĚSTO, připraveného Českým svazem ledního hokeje ve spolupráci s Magistrátem hlavního město Prahy v rámci grantového programu Praha Evropské hlavní město sportu 2016.

V rámci projektu mohou žáci pražských mateřských škol, základních škol a Domů dětí a mládeže v červnu ve všedcních dnech zdarma navštívit Síň slávy českého hokeje a prohlédnout si její expozice, zahrnující mimo jiné profily největších hokejových legend, sbírku nejvýznamnějších trofejí, zlatých olympijských medailí, pohárů a medailí mistrů světa, součásti hokejové výstroje a další předměty, spojené s osobnostmi jako Jaromír Jágr nebo Dominik Hašek, nebo – mezi dětmi nejoblíbenější – interaktivní instalace a dovednostní trenažéry, mezi nimiž nechybí virtuální kluziště, stiga hokej, překážková hokejová dráha, střelba na brankáře, přesnost přihrávky nebo vedení kotouče.


Závodníci se mohou opět rozhodnout až přímo na trati, jestli pojedou trasu na 65, nebo 35 kilometrů letošního ročníku závodu ČEZ Bike Prague. Projedou se Prokopským údolím, CHKO Český kras i k vysílači Cukrák. Zvýhodněné registrace probíhají na www.bike-prague.cz ještě dnes, tj. ve středu 8. června, přihlásit se můžete i na místě v den závodu.

Závod ČEZ Bike Prague je výjimečný především tím, že si až na trase mohou závodníci zvolit, zda pojedou kratší, nebo delší variantu. Zkrátka ale nepřijdou ani ti nejmenší bikeři, pro které jsou přichystané trasy od 350 metrů až po 3 kilometry.

Hned po startu od Galerie Butovice sjedou závodníci do Prokopského údolí. Místo, které protíná naučná stezka, patří mezi vyhledávané lokality díky přírodním úkazům a zajímavostem. Kromě jezírek a lomů se můžete pokochat i krásnými skalními výběžky a projet si několik brodů. Trasa závodu vede dále přes lesy a louky CHKO Český kras až na 19. kilometru dojde k rozdvojení tras. Ti z delšího závodu se dostanou až k vysílači Cukrák, na který je čeká výjezd do výšky 411 m. n. m.

Na závod si každoročně najde cestu kolem 1 700 závodníků všech věkových kategorií, z různých koutů republiky, a dokonce i ze zahraničí. Organizátoři věří, že letos by se mohla prolomit i dvoutisícová hranice účastníků. „Jsme rádi, že ČEZ Bike Prague si buduje tradici, a letos tak vypukne už pátý ročník. Závod každoročně láká více a více závodníků, a to jak z elitních řad, tak i ty, kteří si vyjedou jen občas a chtějí jen zkrátka okusit atmosféru závodu,″ říká David Douša z agentury RAUL, která závod organizuje.

Pro závodníky je připraven špičkový servis. Před závodem si mohou nechat seřídit kolo, pořídit si energetické doplňky nebo se rozcvičit před výkonem s profesionálním fitness trenérem. Občerstvení dostanou závodníci na trati i po závodě. Ihned po dojetí závodu si mohou umýt nejen své kolo ale i sebe ve sprchách.

ČEZ Bike Prague ale není jen o samotném závodě. Zázemí před Galerií Butovice se v den závodu promění v zónu plnou her, soutěží a zábavy. Závodníci se mohou těšit na trampolínovou show, děti si mohou vyzkoušet zábavnou terénní Skibi dráhu a pro dospělé je připraveno testování elektrokol.

Zvýhodněné registrace do závodu probíhají na stránkách závodu www.bike-prague.cz, při registraci dvou a více osob máte startovné o sto korun levnější! Přihlásit se můžete za plnou cenu i 11. června na místě. Zabojovat můžete i v týmových soutěžích Tandem pro dvojice nebo Slow motion pro týmy s neomezeným počtem členů. Více informací najdete na webových stránkách www.bike-prague.cz a na Facebooku.