Aktuality

Pražským centrem Českého olympijského týmu a jeho fanoušků se stalo obchodní centrum Quadrio, kde již před začátkem olympiády proběhla řada akcí a setkání s českými olympioniky. Partnerem projektu Českého olympijského výboru FAN ZONE Czech Team je i hlavní město Praha, které je letos Evropským hlavním městem sportu.

FAN ZONE Czech Team nabízí denně veřejnosti během olympiády nejen aktuální informace a přímé přenosy z Ria, ale i další program. Vše zdarma a na jednom místě.

Přijďte fandit Českému olympijskému týmu do OC Quadrio a můžete si třeba vyzkoušet virtuální realitu nebo se odreagovat hrou na minipingpongových stolech. Sportovní znalosti si zájemci mohou ověřit v kvízech a vyhrát hodnotné ceny z Rio olympijské kolekce 2016. Kdo si troufne zúčastnit se veslovací soutěže, může získat jako výhru zájezd do Olympijského parku – Rio Lipno 2016, kde se rovněž Praha jako letošní Evropské hlavní město sportu představuje.

Fanzóna bude pokračovat i po skončení olympiády, bude otevřená až do 30. října 2016. Program podpořený jedním milionem korun od hlavního města Prahy nabídne výstavy i setkání s olympioniky, autogramiády, či edukačně sportovní programy pro školy, děti a mládež a další.

Připravované akce:
21. 8. – 20. 9. Výstava Rio 2016, sportovní fotografie Herberta Slavíka a olympijské artefakty
30. 8. Křest knihy Rio 2016 za účasti olympioniků
26. 9. – 31. 10. Nemůžeš? Přidej!, zábavná výstava na téma život Emila Zátopka

 

Otevírací doba FAN ZONE Czech Team:
Po – Pá: 8.00 – 21.00 hodin
So – Ne: 9.00 – 21.00 hodin

 


Díky usilovné diplomatické práci se podařilo získat pořadatelství Mistrovství Evropy mládeže v šachu po čtyřech letech opět do Prahy.

Mistrovství Evropy se uskuteční v České republice podruhé v historii. Poprvé se konalo v srpnu 2012 a byla zaznamenána rekordní účast 1 173 hráčů ze 46 zemí.

Tento rekord nebyl doposud překonán a pořadatelé z agentury AVE- KONTAKT očekávají, že se to povede letos. Přihlášeno je totiž více než 1 300 hráčů ze 49 zemí. Hrát se bude v kategoriích chlapci a dívky do 8, 10, 12, 14, 16 a 18 let.

Akce se uskuteční v TOP HOTELu Praha v Praze 11 od 17. do 28. srpna 2016.

Záštitu převzal náměstek primátorky hlavního města Prahy Petr Dolínek a hlavní město Praha tuto akci také finančně podpořilo.

Výsledkový a fotografický servis bude zajištěn na adrese http://www.eycc2016.eu/.


Druhý ročník triatlonového festivalu v srdci metropole měl po pátečním aquatlonu na sobotním programu ranní závod MINI TRIPrague (380 m plavání – 18 km cyklistiky – 4,2 km běhu), kde zvítězil Pavel Wohl. Hlavního závodu na halfironmanských tratích se zúčastnily tři stovky triatlonistů. Z vítězství se radoval Karel Zadák z Triexpertu a Pavlína Švadlenková z týmu Kerberos.

V devět hodin ráno byl na Střeleckém ostrově odstartován závod MINI TRIPrague, oproti minulému ročníku se startovní pole výrazně rozrostlo. Závodníci museli bojovat s nemalým proudem ve Vltavě, který zejména slabším plavcům činil potíže. Trať cyklistiky ve třech okruzích po rovinaté Strakonické nejlépe zvládlo trio borců Wohl, Vysloužil a Petrásek, kteří vyráželi bok po boku na čtyři kilometry běžecké části. Za aplausu diváků a povzbuzování od moderátora Standy Bartůška se jako první v cíli objevil Pavel Wohl v čase 58:12 s náskokem téměř jedné minuty na druhého Vysloužila. Ženy svedly souboj až téměř do cílové rovinky, kde Lucie Vaverová přespurtovala Terezu Skuhrovou. Závod MINI TRIPrague ve své kategorii vyhrál profesor Jan Pirk

Ve 13 hodin odstartoval radní hlavního města Praha Jan Wolf závod na tratích polovičního Ironmana (1,9 km plavání – 90 km cyklistiky – 21 km běhu). Studená voda s teplotou 15 stupňů a protiproud dávaly závodníkům pěkně zabrat. Na čelo šel od prvních metrů excelentní plavec Tomáš Martínek, který si postupně vytvořil viditelný náskok na pronásledovatele v čele s hlavním favoritem Filipem Ospalým. Do cyklistické části vyrážel Martínek z týmu EasyGoRun s půlminutovým náskokem a jeho triatlonový speciál značky Ceepo začal pracovat na plné obrátky. Cyklistická trať vedla ve třech okruzích na Cukrák a mnoha cyklistům dělal velké problémy silný vítr, který zejména ve sjezdu velice komplikoval jízdu. „Připadalo mi, že snad fouká prosti oběma směry,“ řekl Martínek. Po druhém okruhu musel ze závodu odstoupit jeden z favoritů Tomáš Mika, který měl defekt na předním kole. Pořadím se propadal i Filip Ospalý, který už nevyrazil na běžeckou část. „Prostě to dneska nešlo. Nejspíš nějaký defekt organismu. Ti vepředu jeli hodně rychle,“ uvedl lakonicky a s nadhledem loňský vítěz. Do druhého depa přijel jako první Martínek, kterému se však nepovedlo sesednout z kola a na koberci upadl. Před něj se tak dostal Karel Zadák, který předvedl skvělý výkon na kole, těsně v závěsu běžel Michal Daněk. Zadák po několikaleté odbočce od triatlonu k veslování nasadil drtivé tempo a bylo zřejmé, že už mu vítězství neunikne. „V polovině běhu jsem měl menší krizi, ale podařilo se mi jí překonat. Jsem šťastný, že jsem dnes vyhrál,“ dodal těsně po doběhu. O stříbro si skvělým běžeckým výkonem řekl Pavel „Karlos“ Petrásek z Etriatlon Teamu a bronz putuje do Itálie zásluhou Bruna Pasqualiniho z Turína. „Byl to krásný závod v krásném městě a za rok se určitě vrátím,“ řekl spokojeně specialista na olympijské distance z Apeninského poloostrova.

Mezi ženami se podle papírových předpokladů mělo hrát o medaile mezi triem Králová, Švadlenková a Krejčová. A dlouho tomu tak bylo. Pavlína Švadlenková výborně zaplavala a svůj náskok udržela i při jízdě na kole. Na běhu byla sice rychlejší Lenka Králová z Etriatlon teamu, ale stačilo to už „jen“ na druhé místo. Švadlenková z Kerberos teamu zářila v cíli spokojeností.„Triatlonu se věnuji necelé dva roky a tohle byla moje čtvrtá „půlka“ v životě. Je to můj životní úspěch,“ hodnotila své vystoupení sympatická blondýnka a bývalá plavkyně. Pro bronz si doběhla duatlonová specialistka Ulrike Schwalbe.

Počasí triatlonistům přálo během celého dlouhého závodního dne, který zakončil skvělý koncert kapely The Tap Tap. Poslední slovo však měla předsedkyně České triatlonové asociace Lenka Kovářová: „Ráda bych poděkovala všem závodníkům za jejich výkony a věřím, že dnešní závod bude fungovat jako motivace do dalšího závodění a návrat na tratě nádherného historického centra Prahy v rámci TRIPrague 2017.“

Podrobné výsledky na www.czechtriseries.cz.


Na pražské Štvanici se od 23. do 31. července konal kombinovaný turnaj mužů a žen Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova. Tady jsou vítězové.

Osmadvacetieltý Kolumbijec  Giraldo si ze silně obsazeného Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova odvezl titul, když v dramatickém finále udolal Bělorusa žijícího na Slovensku Ignatika 6:4, 3:6, 7:6. Připsal si tak devátý titul na challengerech v kariéře.

Devatenáctiletá Němka Lottnerová, která se do hlavní soutěže Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova probojovala z kvalifikace, porazila ve štvanickém finále zkušenější krajanku Witthöftovou 7:6, 1:6, 7:5 a připsala si nejcennější titul v kariéře.

Druhý nasazený pár Renata Voráčová a Demi Schuursová opanoval na Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova soutěž čtyřhry, když ve finále porazil za hodinu a 34 minut Španělky Solerovou-Espinosovou s Tormovou 7:5, 3:6, 10:4.

Jubilejní 25. ročník mezinárodního mládežnického hokejového turnaje Czech Hockey Challenge Cup se uskuteční v termínu 9. - 13. 8. 2016.

Celkem 105 utkání se odehraje na zimních stadionech Ice Arena Letňany, HC Hvězda Praha a HC Kobra Praha.

Turnaj je určen pro hráče ročníků narození 2001/2002, 2003, 2004, 2005, 2006 a dívky bez omezení věku.

Přihlášeno je celkem 42 týmů, a to z Kanady, USA, Ruska, Rakouska, Německa, Švédska, Polska, Slovinska, Lotyšska, Slovenska a České republiky.

V sobotu 30. 7. se v centru metropole uskuteční mezinárodní triatlonový závod v rámci Ford Czechman Tour 2016. Triatleti budou zápolit na trati polovičního Ironmana. Čeká je tedy 1,9 kilometru plavání, 90 kilometrů na kole a běžecký půlmaraton.

mí závodu poskytne Střelecký ostrov, kde bude start plavecké části, cyklistické depo i cíl závěrečného běhu. Zájemci z řad veřejnosti si mohou vyzkoušet závod pro začátečníky, pro děti je připraven dětský aquatlon. Hlavní město Praha je partnerem akce, která se řadí mezi nejvýznamnější v rámci letošního titu Prahy jako Evropského hlavního města sportu.

Tvrdý závod v srdci metropole

Závodu přidává na atraktivitě nejen jeho náročnost, ale i unikátní kulisy. Plavecká část se odehraje v bezprostřední blízkosti historického centra a samotné centrum metropole atleti opustí jen při cyklistické části.

Závodníci poplavou okolo Střeleckého ostrova a Žofína. Cyklistická trať hlavního závodu pak povede ze Střeleckého ostrova směrem na Jíloviště a zpět na Střelecký ostrov.  Běžecká trať je přichystána na trase Janáčkovo nábřeží - Palackého most – náplavka - Rašínovo nábřeží - Masarykovo nábřeží. Cílová páska se protne opět na Střeleckém ostrově,“ přibližuje organizační zajištění akce mluvčí Letňáku na Střeleckém ostrově Tomáš Kopečný.

Volná startovní čísla

Hlavní závod i doprovodná sportovní klání zajišťuje Česká triatlonová asociace, o.s. Závody Mini TriPrague i dětský aquatlon hlásí volné kapacity.

„Zveme všechny zájemce o triatlon. Přihláška k závodu musí být odeslána nejpozději ve čtvrtek odpoledne,“ říká ředitel závodu Tomáš Petr.

Podrobnosti pro závodníky a kompletní program naleznete na stránkách http://www.triprague.cz/


Staropramen Cool Český pohár v beachvolejbalu mužů se odehrál o tomto víkendu 23. – 24. července na kurtech TJ ABC Braník v Praze 4. V rámci projektu Evropské hlavní město sportu 2016 turnaj podpořilo i hlavní město Praha.

Akce byla silně obsazena českou beachvolejbalovou elitou, o kvalitu se postarali také čeští reprezentanti v šestkovém volejbalu Filip Habr, Jan Hadrava a Donovan Gžavoronok. Vítězství si nakonec odnesla dvojice Habr/Moník, kterým předal ceny předseda výboru pro sport a volný čas Antonín Lebl.

I o nadcházejícím víkendu 30. – 31. července bude na kurtech TJ ABC Braník k vidění špičkový beachvolejbal v rámci Letního turnaje 2016.


V sobotu 23. července se Praha stane místem čtyřboje smíšených dvojic – závodu ze seriálu ČEZ Handy kvadriatlon 2016. O této akci a také o závodu Metrostav Handy cyklo maratonu, který startuje v Praze 2. srpna, informovali dnes organizátoři na tiskové konferenci.

Start sobotního závodu je v 11.00 hodin v prostoru areálu Veslařského klubu Smíchov. Soutěžními disciplínami jsou plavání, kánoe, kolo a střelba. V areálu bude probíhat od 12.00 do 20.00 hodin doprovodný program zaměřený na zviditelnění sportu pro lidi zdravotně postižené.

Druhou akcí, která se rovněž vztahuje ku Praze, bude 2. srpna start závodu Metrostav Handy cyklo maraton. Týmy – čtyř nebo osmičlenné – s jedním handicapovaným cyklistou musí projet asi 2222 kilometrů dlouhou trasu z Prahy do Bratislavy a zpět.

Na tiskové konferenci byla také představena prémie pro tým, který první dosáhne 700. kilometru závodu. Získá skleněné klenoty - korunu, jablko a žezlo připomínající letošní výročí 700 let od narození Karla IV.

Obě akce v rámci letošního titulu Evropské hlavní město sportu podpořilo hlavní město Praha, které také poskytlo pro konání tiskové konference reprezentační prostory Staroměstské radnice.

Podrobné informace k ČEZ Handy kvadriatlonu Praha 2016 jsou na stránkách: http://www.naprichandicapy.cz/iii.-praha a k Metrostav Handy cyklo maratonu na stránkách: http://www.naprichandicapy.cz/home-1-3.

 


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20