Aktuality

Jubilejní 25. ročník mezinárodního mládežnického hokejového turnaje Czech Hockey Challenge Cup se uskuteční v termínu 9. - 13. 8. 2016.

Celkem 105 utkání se odehraje na zimních stadionech Ice Arena Letňany, HC Hvězda Praha a HC Kobra Praha.

Turnaj je určen pro hráče ročníků narození 2001/2002, 2003, 2004, 2005, 2006 a dívky bez omezení věku.

Přihlášeno je celkem 42 týmů, a to z Kanady, USA, Ruska, Rakouska, Německa, Švédska, Polska, Slovinska, Lotyšska, Slovenska a České republiky.

V sobotu 30. 7. se v centru metropole uskuteční mezinárodní triatlonový závod v rámci Ford Czechman Tour 2016. Triatleti budou zápolit na trati polovičního Ironmana. Čeká je tedy 1,9 kilometru plavání, 90 kilometrů na kole a běžecký půlmaraton.

mí závodu poskytne Střelecký ostrov, kde bude start plavecké části, cyklistické depo i cíl závěrečného běhu. Zájemci z řad veřejnosti si mohou vyzkoušet závod pro začátečníky, pro děti je připraven dětský aquatlon. Hlavní město Praha je partnerem akce, která se řadí mezi nejvýznamnější v rámci letošního titu Prahy jako Evropského hlavního města sportu.

Tvrdý závod v srdci metropole

Závodu přidává na atraktivitě nejen jeho náročnost, ale i unikátní kulisy. Plavecká část se odehraje v bezprostřední blízkosti historického centra a samotné centrum metropole atleti opustí jen při cyklistické části.

Závodníci poplavou okolo Střeleckého ostrova a Žofína. Cyklistická trať hlavního závodu pak povede ze Střeleckého ostrova směrem na Jíloviště a zpět na Střelecký ostrov.  Běžecká trať je přichystána na trase Janáčkovo nábřeží - Palackého most – náplavka - Rašínovo nábřeží - Masarykovo nábřeží. Cílová páska se protne opět na Střeleckém ostrově,“ přibližuje organizační zajištění akce mluvčí Letňáku na Střeleckém ostrově Tomáš Kopečný.

Volná startovní čísla

Hlavní závod i doprovodná sportovní klání zajišťuje Česká triatlonová asociace, o.s. Závody Mini TriPrague i dětský aquatlon hlásí volné kapacity.

„Zveme všechny zájemce o triatlon. Přihláška k závodu musí být odeslána nejpozději ve čtvrtek odpoledne,“ říká ředitel závodu Tomáš Petr.

Podrobnosti pro závodníky a kompletní program naleznete na stránkách http://www.triprague.cz/


Staropramen Cool Český pohár v beachvolejbalu mužů se odehrál o tomto víkendu 23. – 24. července na kurtech TJ ABC Braník v Praze 4. V rámci projektu Evropské hlavní město sportu 2016 turnaj podpořilo i hlavní město Praha.

Akce byla silně obsazena českou beachvolejbalovou elitou, o kvalitu se postarali také čeští reprezentanti v šestkovém volejbalu Filip Habr, Jan Hadrava a Donovan Gžavoronok. Vítězství si nakonec odnesla dvojice Habr/Moník, kterým předal ceny předseda výboru pro sport a volný čas Antonín Lebl.

I o nadcházejícím víkendu 30. – 31. července bude na kurtech TJ ABC Braník k vidění špičkový beachvolejbal v rámci Letního turnaje 2016.


V sobotu 23. července se Praha stane místem čtyřboje smíšených dvojic – závodu ze seriálu ČEZ Handy kvadriatlon 2016. O této akci a také o závodu Metrostav Handy cyklo maratonu, který startuje v Praze 2. srpna, informovali dnes organizátoři na tiskové konferenci.

Start sobotního závodu je v 11.00 hodin v prostoru areálu Veslařského klubu Smíchov. Soutěžními disciplínami jsou plavání, kánoe, kolo a střelba. V areálu bude probíhat od 12.00 do 20.00 hodin doprovodný program zaměřený na zviditelnění sportu pro lidi zdravotně postižené.

Druhou akcí, která se rovněž vztahuje ku Praze, bude 2. srpna start závodu Metrostav Handy cyklo maraton. Týmy – čtyř nebo osmičlenné – s jedním handicapovaným cyklistou musí projet asi 2222 kilometrů dlouhou trasu z Prahy do Bratislavy a zpět.

Na tiskové konferenci byla také představena prémie pro tým, který první dosáhne 700. kilometru závodu. Získá skleněné klenoty - korunu, jablko a žezlo připomínající letošní výročí 700 let od narození Karla IV.

Obě akce v rámci letošního titulu Evropské hlavní město sportu podpořilo hlavní město Praha, které také poskytlo pro konání tiskové konference reprezentační prostory Staroměstské radnice.

Podrobné informace k ČEZ Handy kvadriatlonu Praha 2016 jsou na stránkách: http://www.naprichandicapy.cz/iii.-praha a k Metrostav Handy cyklo maratonu na stránkách: http://www.naprichandicapy.cz/home-1-3.

 


Šestý ročník mezinárodního fotbalového turnaje pro mládežnické́ týmy do 19 let GENERALI CEE CUP 2016 se koná na čtyřech pražských stadionech od čtvrtka 21. července do středy 27. července. Turnaje se zúčastní 250 hráčů z osmi zemí.

Turnaj, který je největší svého druhu ve střední a východní Evropě, patří mezi tradiční akce ve sportovním kalendáři Prahy. Město je jeho patronem a letos, kdy je Praha Evropským hlavním městem sportu, přitahuje velkou pozornost. Spojí navíc sportovní zápolení s charitativním projektem UNICEF na podporu ohrožených dětí na východě Ukrajiny. Bude na něj předán výtěžek z prodaných vstupenek na finálové utkání.

Finále bude sehráno 27. července ve vršovickém „Ďolíčku“, stadionu Bohemians 1905. Začne v 18:00 hodin, ale již od 14:00 hodin bude stadion otevřen pro veřejnost. Připraven je zábavný doprovodný program včetně fotbalové školky pro děti, hudebních vystoupení či utkání a autogramiády známých osobností.

I v letošním roce se můžou diváci těšit na parádní fotbalovou podívanou, kterou zaručí mládežnické výběry z celého světa. Na turnaji nebude chybět obhájce titulu AC Sparta Praha s minulého roku, kterou z domácích účastníků doplní konkurenční SK Slavia Praha a Bohemians 1905. Ze zahraničních týmů se na turnaji objeví bosenské FK Sarajevo, makedonské FC Academy Pandev, maďarské týmy VASAS FC Budapešť a ETO FC Györ, slovenský AS Trenčín a německý velkoklub RB Lipsko. Do Prahy přijedou také dva brazilské týmy – Associação Atlética Ponte Preta a loňský finalista Fluminense FC. Z Asie dorazí čínský Peking Renhe FC.

„O účast na turnaji se uchází stále více klubů. Z nabídek proto pečlivě vybíráme. Snažíme se totiž udržet tradici středoevropského střetávání a současně turnaj zpestřit o vystoupení kvalitních mimoevropských týmů. Díky tomu mohou mladí hráči ochutnat různé fotbalové styly z celého světa,“vysvětlil Roberto De Blasio, předseda organizačního výboru GE

GENERALI CEE CUP je turnajem pro nastupující generaci mladých, talentovaných hráčů s velkým potenciálem a ambicemi. Už v minulosti se na turnaji objevili mimořádní fotbaloví talenti. V posledním ročníku byla fotbalová kvalita výjimečná, o čemž nesvědčí jen předvedené výkony přímo na turnaji, ale i kariérní postup samotných hráčů. Například nejlepší hráč posledního ročníku Matěj Pulkrab, hráč AC Sparty Praha, již nakoukl v dresu Slovana Liberec do nejvyšší fotbalové ligy v Česku. Čtyřikrát se střelecky prosadil a v květnu se dostal do trojice nejlepších hráčů Synot ligy. Ayrton Lucas Dantas de Medeiros, obránce Fluminense FC, si zase odbyl premiéru v dresu A-týmu v nejvyšší brazilské fotbalové soutěži skoro před 40 tisíci diváky.

„Nesmírně nás těší, že mladíci, kteří se účastní našeho turnaje, se postupně prosazují na profesionální úrovni. Držíme palce, ať se jim daří a ať se jim vyhýbají zranění,“ řekl Roberto De Blasio.

Pro organizátory turnaje není důležitý jen momentální fotbalový výkon, ale i rozvoj mládeže a myšlenka pomáhat. Proto i v letošním roce půjde celkový výtěžek z Velkého finálového dne na konto charitativní organizace UNICEF, která darované prostředky využije na podporu dětí ve válečných zónách na Ukrajině.

Šestý ročník prestižního fotbalového turnaje GENERALI CEE CUP nabídne také pestré fotbalové statistiky díky spolupráci organizátorů se společností Instat. Ta z každého západu připraví kompletní statistický report včetně podrobné analýzy. Zpracovaná data budou k dispozici nejen hráčům a trenérům ale také novinářům a veřejnosti v rámci večerního souhrnu každého hracího dne.

Více informací o GENERALI CEE Cup 2016 na internetových stránkách turnaje http://www.ceecup.org  a na sociálních sítích Facebook, Twitter a Instagram.


Český softball na evropské půdě nemá soupeře. Podobně jako na předchozích dvou mistrovstvích Evropy, také v italském Montegranaru Češi prošli turnajem bez jediné porážky a ve finále si bez problémů poradili s Dánskem 7:1. „Přijeli jsme si sem pro zlato, měli jsme kvalitní nadhoz, obranu, pálku i dobrý tým,“ hodnotil se zlatou medailí na krku hlavní trenér Tomáš Kusý.

V desetičlenném startovním poli dokázali Čechům vzdorovat jen dva soupeři – Dánové a Nizozemci. Právě Nizozemci, kteří své nejlepší hráče posílají hrát do české Extraligy, potrápili favority nejvíc. V prvním vzájemném zápase to bylo 1:1 až do páté směny, kdy se česká ofenziva konečně rozjela. Se stejným soupeřem se pak Češi střetli i v semifinále, v němž zvítězili jen těsně 5:4.

Ostatní zápasy ale tým pod vedením trenéra Tomáše Kusého vyhrál s přehledem. Protivníky buď herně jasně převyšoval, jindy zase soupeř z taktických důvodů zápas s favoritem vypustil. „Trochu jsme čekali, že budeme na turnaji dominovat. Těžších zápasů mohlo být o něco víc. Nikdy ale nevíte, jak se to vyvine, hodně do toho zasáhlo i počasí,“ hodnotil šampionát Tomáš Petr, který hraje spojku.

Po pátečních deštích museli pořadatelé zkrátit play-off, i tak ale tradičně došlo na očekávané finále Česko – Dánsko. V něm Čechy nezastavil ani jeden z nejlepších evropských nadhazovačů Kim Hansen, který hned ve druhé směně inkasoval 4 doběhy, a o vítězi bylo rozhodnuto. „Na třech mistrovstvích Evropy po sobě jsme neprohráli ani zápas a tenhle titul je speciální díky tomu, že je třetí,“ říká Petr.

Vítězství na mistrovství Evropy potvrdilo nadvládu českého mužského softballu na starém kontinentě. Na světové scéně Češi patří do širší špičky, na loňském mistrovství světa skončili na 7. místě.

Podrobnosti o mistrovství Evropy v softballe a další informace najdete na www.softball.cz.

Výsledky českého týmu na 13. mistrovství Evropy softballistů v Montegranaru, Itálie:

11.7.

Belgie

Česko

0:16

Zákl. skupina

11.7.

Itálie

Česko

0:11

Zákl. skupina

12.7.

Česko

Nizozemsko

7:2

Zákl. skupina

13.7.

Česko

Německo

12:2

Zákl. skupina

14.7.

Velká Británie

Česko

0:15

Nadstavba

14.7.

Dánsko

Česko

1:6

Nadstavba

16.7.

Česko

 Nizozemsko

5:4

Semifinále

16.7.

Česko

Dánsko

7:1

Finále

 

Konečné pořadí: 1. Česko, 2. Dánsko, 3. Belgie, 4. Nizozemsko, 5. Velká Británie, 6. Izrael, 7. – 8.  Chorvatsko, Itálie, 9. – 10.  Německo, Švédsko. 

Netradiční sportovní událost opanovala tento víkend smíchovskou náplavku. Konal se zde první ročník mezinárodního turnaje v plážové házené Prague Open Beach Handball.

Kromě českého týmu se na písku u Vltavy představili i hráči a hráčky z dalších evropských zemí i z Austrálie. Diváky bavil i doprovodný hudební festival.

Prague Open Beach Handball 2016 se konal pod záštitou Evropské házenkářské federace a v rámci aktivit Prahy, která je letos nositelem titulu Evropské hlavní město sportu.

Fotografie si můžete prohlédnout galerii.


Nedělními play-off utkáními vyvrcholil čtrnáctý ročník Prague International Streetball Cupu 2016. Kdo uspěl a vybojoval si tak nejen místo na výsluní nejstaršího pravidelně se konajícího mezinárodního evropského streetballového turnaje, ale i velmi slušné prize money?

Program v neděli odstartoval opět ve 14 hodin, a to čtvrtfinálovými bitvami osmi top celků, které si postup vybojovaly v hracím dnu číslo jedna, tedy v sobotu. Čtvrtfinálovým sítem nakonec prošly týmy HDGhetto.TV/Ra Propertier z Lotyšska, česká ekipa Sokolíčci, ukrajinská družina TriKo a celek Crosshouse z Polska. Po jakých výsledcích a které soupeře tyto celky vyřadily?

Summary čtvrtfinálových zápasů:

  1. HDGhetto.TV/Ra Propertier (Lotyšsko) vs. HDGhetto.TV (Lotyšsko) 8:7
  2. Sokolíčci (ČR) vs. Grit & Grind (ČR) 12:5
  3. TriKo (Ukrajina) vs. Open Run Bouncewear (Nizozemsko) 7:5
  4. Leii de Romania (Rumunsko) vs. Crosshouse (Polsko) 2:6

Po skončení čtvrtfinálových bitev a před startem těch semifinálových se fans dočkali první dovednostní soutěže, smečařského klání Slam Dunk Battle for Europe. Díky svým pestrým kouskům, kterými zvedal přítomné ze sedadel, usedl na pomyslný smečařský trůn Karlis Apsitis z lotyšského družstva HDGhetto.TV/Ra Propertier.

Po „leteckých“ představeních se již na kurtu rozehrávaly semifinálové bitvy. V prvním klání na sebe narazil lotyšský a tuzemský celek, v tom druhém poté týmy z Ukrajiny a Polska. Jako první si postup do finále zajistili Sokolíčci, které v Zápase 2 následoval tým TriKo. Smutnými poraženými, které tak čekal boj o bronz, byly týmy HDGhetto.TV/Ra Propertier a Crosshouse.

Semifinálové zápasy v kostce:

  1. HDGhetto.TV/Ra Propertier (Lotyšsko) vs. Sokolíčci (ČR) 3:7
  2. TriKo (Ukrajina) vs. Crosshouse (Polsko) 10:6

Po semifinálových kláních se konala druhá dovednostní soutěž, 3pt Shootout for Europe. Z početné enklávy snajprů zpoza trojkového oblouku se nakonec díky sedmi trefám stal - stejně jako ve smečařské soutěži - vítězem zástupce lotyšského streetu, tentokrát to byl borec z druhého týmu tohoto pobaltského státu HDGhetto.TV Niks Saknitis.

Po soutěži v trojkobití už nadešel čas rozřešení, kdo z Prague International Streetball Cupu odjede jako zlatý, stříbrný, bronzový či „bramborový“ medailista. Zápas o třetí místo byl vypjatý až do úplného konce a ze zisku bronzových medailí i prize money v hodnotě 500 eur se nakonec díky výhře o jediný bod radoval lotyšský tým HDGhetto.TV/Ra Propertier.

Zápas o třetí místo:

  1. HDGhetto.TV/Ra Propertier (Lotyšsko) vs. Crosshouse (Polsko) 7:6

Finálový zápas, jenž znovu rámovala úžasná kulisa, nabídl skvělou podívanou, kdy se oba celky přetahovaly v průběhu zápasu o vedení a jeho rozřešení nakonec přišlo až v samém závěru. Díky závěrečnému koši s faulem a výhře o jediný bodík se tak mistry z Václaváku stali Sokolíčci. Ti si díky vítězství přišli na 2 000 „éček“, poražení finalisté z Ukrajiny na tisíc.

Finále:

  1. TriKo (Ukrajina) vs. Sokolíčci (ČR) 7:8

Velké poděkování patří partnerům Prague International Streetball Cupu 2016, kterými byly: hlavní město Praha, letošní nositel titulu Evropské hlavní město sportu, městská část Praha 1, Spalding, Precol – dodavatel sportovních povrchů, Rajec, OTS – stavba lešení, Sanex CZ s.r.o., Démos, Golls, Intedoor a AFP Spedition.

Zajímavosti z lůna i zákulisí letošního ročníku PIS Cupu – včetně rozhovorů – na webových i facebookových stránkách (https://www.facebook.com/Streetball-maniacz-181982071321/).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20