Aktuality

Pražské oddíly a kluby, které pořádají sportovní akci od 10. do 18. září 2016, mají možnost přihlásit se do Evropského týdne sportu, který organizuje Evropská komise po celé Evropě.

Statistiky hovoří jasně: pravidelně sportuje pouze 5% Čechů a i další čísla jsou alarmující! 64 % obyvatelstva České republiky dokonce nesportuje vůbec! Pomozte nám tento nepříznivý trend zvrátit.

Například v rámci Evropského týdne sportu (European Week of Sport),iniciativy Evropské unie na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě. Jeho druhý ročník je na programu od 10. do 18. září 2016 a koordinátorem pro Českou republiku je Český olympijský výbor.

Pokud rádi fotografujete a sportujete, přihlaste se do soutěže a hrajte o zajímavé ceny. Soutěž #BeActive Challenge končí 27. srpna.

Zapojit se do sportovních akcí, a tím pádem i do Evropského týdne sportu, mohou všichni, bez ohledu na věk, bydliště a výkonnost. Ústředním heslem kampaně zůstává slogan #BeActive. Jeho cílem je vyzvat k pohybu nejen po dobu Evropského týdne sportu, ale po celý rok.


Poslední prázdninovou neděli, 28. srpna, se opět otevře lanové centrum Loděnice Vltava Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy na Libeňském ostrově všem příznivcům lezení a milovníkům výšek. Od 10 do 17 hodin se můžete těšit na aktivní den na lanech i na vodě. Vidět Libeň seshora i zespodu zvládnete během několika minut v přírodě jen pár minut chůze od metra Palmovka.

Návštěvníky čeká deset překážek, které prověří každého lezce v osmimetrové výšce. Instruktoři lanového centra si pro vás připravili hru, která prověří vaše síly, vytrvalost i kolektivního ducha. Pro malé i velké návštěvníky je připravená doprovodná hra s antickou tematikou. Kdo se dostane až na vrchol Olympu a vyrovná se tak samotným bohům? Jen ti nejlepší z nejlepších budou zvěčněni a odměnou jim bude nehynoucí sláva.

Součástí odpoledne budou i projížďky na kánoích, při kterých se návštěvníkům otevře zcela odlišný pohled na Prahu – z koryta řeky. Lodě zapůjčují instruktoři vodáckých oddílů a táborů, kteří ochotně vysvětlí ovládání lodi, případně zájemce svezou.

Po celé odpoledne budou na místě vedoucí lezeckých i vodáckých oddílů, kteří rádi poskytnou informace o celoroční činnosti s dětmi v Loděnici Vltava.

A nebude chybět opékání buřtů – oblíbená večeře vodáků, táborníků a trampů.

Akce probíhá za podpory hlavního města Prahy v rámci letošního titulu Evropské hlavní město sportu.

Vstupné: 50 Kč/lezec, rezervace není nutná


  • Více informací o akci naleznete na webových stránkách: www.vysokalana.cz v sekci „Novinky.“


Na hřišti SK Viktoria, Praha Štěrboholy, se 11. srpna 2016 odehrálo již tradiční zahájení pražské fotbalové sezóny 2016/2017, kterou organizuje Pražský fotbalový svaz.

Akce, kterou zahájil předseda Pražského fotbalového svazu Dušan Svoboda, se zúčastnila většina pražských fotbalových klubů. Zástupce pražských klubů pozdravil a mnoho úspěchu v nastávající sezóně jim popřál předseda výboru pro sport a volný čas ZHMP Antonín Lébl.

Vítězem hlavního turnaje 3. ročníku mezinárodního šachového festivalu Open Letní Praha se stal český šachista Radek Londýn ziskem 7,5 bodu z 9 partií.

„O jeho prvenství rozhodla výhra nad favorizovaným ruským velmistrem Gavrilovem v posledním kole. K zisku normy mezinárodního mistra mu chyběla troška štěstí – potřeboval mít mezi soupeři ještě jedno velmistra nebo mezinárodního mistra,“ uvedl ředitel seriálu Czech Tour Jan Mazuch.

Normu mezinárodního mistra se naopak podařilo splnit dalšímu českému hráči Jakubu Půlpánovi, který se ziskem 6,5 bodu obsadil 7. místo a také Indovi, který skončil se stejným bodovým ziskem na 5. místě. O druhou příčku se 7 body rozdělili již zmiňovaný Gavrilov, německý šachista s českým jménem Malek a další český šachista Šuráň.

V turnaji B zvítězil suverénně favorizovaný Řek Rigopoulos-Tsigkos se 7,5 body. Z našich hráčů byl nejlepší Plášek na 7. místě.

Turnaje se zúčastnilo rekordních 239 hráčů ze 36 zemí. Nechyběli hráči z pro nás exotických zemí – Indie (16 účastníků), Jižní Afriky, Egypta, Alžírska, Singapuru, Mongolska, Kanady a USA.

Akce se konala za finanční podpory hlavního města Prahy a městské části Praha 8.

Podrobné konečné výsledky, vybrané partie a fotografie jsou k dispozici na adrese http://czechtour.net/cz/open-letni-praha/vysledky-a-partie/.

 


Pražským centrem Českého olympijského týmu a jeho fanoušků se stalo obchodní centrum Quadrio, kde již před začátkem olympiády proběhla řada akcí a setkání s českými olympioniky. Partnerem projektu Českého olympijského výboru FAN ZONE Czech Team je i hlavní město Praha, které je letos Evropským hlavním městem sportu.

FAN ZONE Czech Team nabízí denně veřejnosti během olympiády nejen aktuální informace a přímé přenosy z Ria, ale i další program. Vše zdarma a na jednom místě.

Přijďte fandit Českému olympijskému týmu do OC Quadrio a můžete si třeba vyzkoušet virtuální realitu nebo se odreagovat hrou na minipingpongových stolech. Sportovní znalosti si zájemci mohou ověřit v kvízech a vyhrát hodnotné ceny z Rio olympijské kolekce 2016. Kdo si troufne zúčastnit se veslovací soutěže, může získat jako výhru zájezd do Olympijského parku – Rio Lipno 2016, kde se rovněž Praha jako letošní Evropské hlavní město sportu představuje.

Fanzóna bude pokračovat i po skončení olympiády, bude otevřená až do 30. října 2016. Program podpořený jedním milionem korun od hlavního města Prahy nabídne výstavy i setkání s olympioniky, autogramiády, či edukačně sportovní programy pro školy, děti a mládež a další.

Připravované akce:
21. 8. – 20. 9. Výstava Rio 2016, sportovní fotografie Herberta Slavíka a olympijské artefakty
30. 8. Křest knihy Rio 2016 za účasti olympioniků
26. 9. – 31. 10. Nemůžeš? Přidej!, zábavná výstava na téma život Emila Zátopka

 

Otevírací doba FAN ZONE Czech Team:
Po – Pá: 8.00 – 21.00 hodin
So – Ne: 9.00 – 21.00 hodin

 


Díky usilovné diplomatické práci se podařilo získat pořadatelství Mistrovství Evropy mládeže v šachu po čtyřech letech opět do Prahy.

Mistrovství Evropy se uskuteční v České republice podruhé v historii. Poprvé se konalo v srpnu 2012 a byla zaznamenána rekordní účast 1 173 hráčů ze 46 zemí.

Tento rekord nebyl doposud překonán a pořadatelé z agentury AVE- KONTAKT očekávají, že se to povede letos. Přihlášeno je totiž více než 1 300 hráčů ze 49 zemí. Hrát se bude v kategoriích chlapci a dívky do 8, 10, 12, 14, 16 a 18 let.

Akce se uskuteční v TOP HOTELu Praha v Praze 11 od 17. do 28. srpna 2016.

Záštitu převzal náměstek primátorky hlavního města Prahy Petr Dolínek a hlavní město Praha tuto akci také finančně podpořilo.

Výsledkový a fotografický servis bude zajištěn na adrese http://www.eycc2016.eu/.


Druhý ročník triatlonového festivalu v srdci metropole měl po pátečním aquatlonu na sobotním programu ranní závod MINI TRIPrague (380 m plavání – 18 km cyklistiky – 4,2 km běhu), kde zvítězil Pavel Wohl. Hlavního závodu na halfironmanských tratích se zúčastnily tři stovky triatlonistů. Z vítězství se radoval Karel Zadák z Triexpertu a Pavlína Švadlenková z týmu Kerberos.

V devět hodin ráno byl na Střeleckém ostrově odstartován závod MINI TRIPrague, oproti minulému ročníku se startovní pole výrazně rozrostlo. Závodníci museli bojovat s nemalým proudem ve Vltavě, který zejména slabším plavcům činil potíže. Trať cyklistiky ve třech okruzích po rovinaté Strakonické nejlépe zvládlo trio borců Wohl, Vysloužil a Petrásek, kteří vyráželi bok po boku na čtyři kilometry běžecké části. Za aplausu diváků a povzbuzování od moderátora Standy Bartůška se jako první v cíli objevil Pavel Wohl v čase 58:12 s náskokem téměř jedné minuty na druhého Vysloužila. Ženy svedly souboj až téměř do cílové rovinky, kde Lucie Vaverová přespurtovala Terezu Skuhrovou. Závod MINI TRIPrague ve své kategorii vyhrál profesor Jan Pirk

Ve 13 hodin odstartoval radní hlavního města Praha Jan Wolf závod na tratích polovičního Ironmana (1,9 km plavání – 90 km cyklistiky – 21 km běhu). Studená voda s teplotou 15 stupňů a protiproud dávaly závodníkům pěkně zabrat. Na čelo šel od prvních metrů excelentní plavec Tomáš Martínek, který si postupně vytvořil viditelný náskok na pronásledovatele v čele s hlavním favoritem Filipem Ospalým. Do cyklistické části vyrážel Martínek z týmu EasyGoRun s půlminutovým náskokem a jeho triatlonový speciál značky Ceepo začal pracovat na plné obrátky. Cyklistická trať vedla ve třech okruzích na Cukrák a mnoha cyklistům dělal velké problémy silný vítr, který zejména ve sjezdu velice komplikoval jízdu. „Připadalo mi, že snad fouká prosti oběma směry,“ řekl Martínek. Po druhém okruhu musel ze závodu odstoupit jeden z favoritů Tomáš Mika, který měl defekt na předním kole. Pořadím se propadal i Filip Ospalý, který už nevyrazil na běžeckou část. „Prostě to dneska nešlo. Nejspíš nějaký defekt organismu. Ti vepředu jeli hodně rychle,“ uvedl lakonicky a s nadhledem loňský vítěz. Do druhého depa přijel jako první Martínek, kterému se však nepovedlo sesednout z kola a na koberci upadl. Před něj se tak dostal Karel Zadák, který předvedl skvělý výkon na kole, těsně v závěsu běžel Michal Daněk. Zadák po několikaleté odbočce od triatlonu k veslování nasadil drtivé tempo a bylo zřejmé, že už mu vítězství neunikne. „V polovině běhu jsem měl menší krizi, ale podařilo se mi jí překonat. Jsem šťastný, že jsem dnes vyhrál,“ dodal těsně po doběhu. O stříbro si skvělým běžeckým výkonem řekl Pavel „Karlos“ Petrásek z Etriatlon Teamu a bronz putuje do Itálie zásluhou Bruna Pasqualiniho z Turína. „Byl to krásný závod v krásném městě a za rok se určitě vrátím,“ řekl spokojeně specialista na olympijské distance z Apeninského poloostrova.

Mezi ženami se podle papírových předpokladů mělo hrát o medaile mezi triem Králová, Švadlenková a Krejčová. A dlouho tomu tak bylo. Pavlína Švadlenková výborně zaplavala a svůj náskok udržela i při jízdě na kole. Na běhu byla sice rychlejší Lenka Králová z Etriatlon teamu, ale stačilo to už „jen“ na druhé místo. Švadlenková z Kerberos teamu zářila v cíli spokojeností.„Triatlonu se věnuji necelé dva roky a tohle byla moje čtvrtá „půlka“ v životě. Je to můj životní úspěch,“ hodnotila své vystoupení sympatická blondýnka a bývalá plavkyně. Pro bronz si doběhla duatlonová specialistka Ulrike Schwalbe.

Počasí triatlonistům přálo během celého dlouhého závodního dne, který zakončil skvělý koncert kapely The Tap Tap. Poslední slovo však měla předsedkyně České triatlonové asociace Lenka Kovářová: „Ráda bych poděkovala všem závodníkům za jejich výkony a věřím, že dnešní závod bude fungovat jako motivace do dalšího závodění a návrat na tratě nádherného historického centra Prahy v rámci TRIPrague 2017.“

Podrobné výsledky na www.czechtriseries.cz.


Na pražské Štvanici se od 23. do 31. července konal kombinovaný turnaj mužů a žen Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova. Tady jsou vítězové.

Osmadvacetieltý Kolumbijec  Giraldo si ze silně obsazeného Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova odvezl titul, když v dramatickém finále udolal Bělorusa žijícího na Slovensku Ignatika 6:4, 3:6, 7:6. Připsal si tak devátý titul na challengerech v kariéře.

Devatenáctiletá Němka Lottnerová, která se do hlavní soutěže Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova probojovala z kvalifikace, porazila ve štvanickém finále zkušenější krajanku Witthöftovou 7:6, 1:6, 7:5 a připsala si nejcennější titul v kariéře.

Druhý nasazený pár Renata Voráčová a Demi Schuursová opanoval na Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova soutěž čtyřhry, když ve finále porazil za hodinu a 34 minut Španělky Solerovou-Espinosovou s Tormovou 7:5, 3:6, 10:4.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20