Aktuality

S různými pohnutkami, ale se stejným cílem se o uplynulém víkendu sešli příznivci běhání a zdravého životního stylu na Vypichu v Praze.

Rostoucí popularita běhu ukazuje na příznivý fakt, že lidé chtějí něco dělat pro své zdraví. Někdo chce zhubnout, jiný se chce dostat do kondice, jiný si během zase čistí hlavu od problémů každodenního života. S různými pohnutkami, ale se stejným cílem se o uplynulém víkendu sešli příznivci běhání a zdravého životního stylu na Vypichu v Praze. Zde se totiž konal první ročník nezávodního běhu na 5km s názvem NEON NIGHT RUN. A hned na prvním ročníku se zúčastnilo 2 350 jednotlivců a rodin s dětmi z celé ČR, kteří si přijeli užít tento nový neonový koncept běhu.

NEON NIGHT RUN je nezávodní běh na 5km, kde účastníci odstartovali ve velkém neonově nasvíceném startovním koridoru. Ihned po slavnostním startu se vydali do Obory Hvězda, kde na ně čekalo plno neonových zón. Padající deštníky, různé jehlany, osvícené stromy, ale největším lákadlem byla zóna hlavního partnera AV MEDIA. Dominantou této zóny byl barevně nasvícený letohrádek Hvězda. Nádhernou podívanou doplnila osvětlená dráha s nafukovacími dekoracemi a inteligentními pohyblivými světly. Na samém konci AV MEDIA zóny účastníci probíhali mlžnou bránou prosvícenou zeleným laserem.

Na louce u Vypichu bylo postavené sportovní městečko, které poskytlo plné zázemí pro všechny běžce. Nechybělo malování na obličej neonovými barvami, prodej neonových artiklů, občerstvení, úschovna oblečení, expozice partner, včetně skákacích hradů hlavních partnerů ČEPS a BOSCH.

Za každého účastníka NEON NIGHT RUN běhu putuje na konto nadačního fondu Kapka Naděje 50 Kč na dětskou onkologii v Praze. Závod NEON NIGHT RUN PRAHA odstartoval za úplné tmy v 20.30 hodin a v Oboře Hvězda to zářilo neonovými světly. V cíli nechybělo ani občerstvení, které nachystali organizátoři Event media s.r.o. a krásná cílová medaile. Moderoval Petr Říbal a na after party vystoupil DJ ROXTAR.

Seriál zážitkových akcí NN NIGHT RUN pokračuje dalšími akcemi:
NN NIGHT RUN PRAHA 24. 09.
NN NIGHT RUN ČESKÉ BUDĚJOVICE 08. 10.
NN NIGHT RUN OLOMOUC 15. 10.
ZOMBIE NIGHT RUN PRAHA 29. 10.
ČEPS CHRISTMAS NIGHT RUN OSTRAVA 03. 12.
ČEPS CHRISTMAS NIGHT RUN HRADEC KRÁLOVÉ 10. 12.
ČEPS CHRISTMAS PRAHA 17. 12.

Před 21 dny vybojoval bronzovou olympijskou medaili. V pátek Jiří Prskavec opět nasedne do kajaku a poprvé od her v Riu vypluje do závodu. Dokonce na své domovské trati. Pražská Troja hostí Světový pohár vodních slalomářů.

Naposledy tu Prskavec závod Světového poháru vyhrál.

„Ale až po protestech,“ připomene pozdější diskvalifikaci britského soupeře Joe Clarka, olympijského vítěze z Ria. Ten měl tehdy příliš lehkou loď.

Tentokrát má Prskavec ambice přece jen skromnější. Uvědomuje si, že dny a týdny po olympijském bronzu byly vším možným, jen ne ideální přípravou.

„Upřímně: nic moc jsem nedělal. Až poslední týden jsem chodil jednou denně trénovat, ale spíš jsem se na vodě jen tak vozil. Byl to po Riu trochu blázinec, spousta akcí, i nějaká ta oslavička.“

Což si uvědomuje také jeho otec a kouč Jiří Prskavec starší. „Nic moc od Jíři v Troji nečekám,“ přiznává. „Životospráva za poslední tři týdny nebyla bůhvíjaká a trénink měl hodně omezený. Ale my jsme se spolu už před Riem dohodli, že pokud získá na olympiádě medaili, tak už pojede jen svěťák v Praze a zbytek sezony vynechá.“

Přesto existují i faktory, proč by Prskavec přece jen v Troji mohl uspět.

„Konečně už zase spím deset hodin, to je moje potřebná norma. Jinak by to byl na vodě průšvih,“ zasměje se.

A především: kanál v Troji důvěrně zná, na něm vyrůstal, tady trénuje, dokáže reagovat na snad každou záludnost zdejší trati.

„Vždycky tu jezdil dobře. Věřím, že do finále postoupí,“ tvrdí otec. Takovou víru v sobě živí i syn. „Jen nevím, jak se na mé fyzičce odrazí, že nemám natrénováno. V takovém případě se mi totiž snadno stává, že dole ke konci trati už nemůžu, a to je potom pro mě katastrofa. Ruce vytuhnou, nezaberou a necítím ani správně vodu.“

Ale ať už dopadne v sobotu jakkoliv, splněno už letos dávno má. Je přece olympijským medailistou a mistrem Evropy.

„Takže pražský závod pro mě bude i tak trochu oslavou olympijského bronzu na vodě. Troja je má srdcovka, při závodech to tady miluju. Věřím, že nám vyjde počasí a že se zase přijde podívat hodně lidí, tak jako vždycky. V takovém případě to bude pro mě ta nejlepší oslava medaile, co může být.“

Autor: Tomáš Macek (iDNES.cz)

Integrační centrum Praha, o.p.s., zve na třetí ročník beachvolejbalového turnaje smíšených družstev ICP BEACH CUP, který se koná v sobotu 3. září 2016 od 10.30 do 18.00 hodin ve Sport Vítkov.

Zájemci mohou svůj tým, 4 – 5 hráček/hráčů, registrovat do 31. srpna 2016 na e-mailové adrese [email protected] nebo na telefonním čísle +420 774 034 224. Turnaj a celá akce je zdarma. Přijďte si užít den plný sportu a zábavy!

Na světě jich není mnoho. V tuto chvíli vlastně jen tři a všechny je Tomáš Satoranský na svém basketbalovém kempu rozdělil mezi děti, které za ním přijely. Řeč je o dresech Washingtonu Wizards se jménem Satoranský na zádech.

Tři uplynulé dny patřily na Folimance kempu Tomáše Satoranského. Ve víkendovém programu na své premiérové akci tohoto typu přivítal děti z řad veřejnosti a pondělní tréninky pak byly určeny pro vybrané hráče do skupiny elite z České republiky a Slovenska.

Satoranský si na děti našel čas v průběhu své začínající přípravy na premiérovou sezonu v zámořské NBA. V prvním focení měl na sobě ještě dres Wizards bez čísla a bez jména. Ty se jménem Satoranský a novou číslovkou 31 přivezl ještě horké z tiskárny přímo z hlavního města USA viceprezident Wizards pro hráčské operace Tommy Sheppard.

„Ten dres se mi moc líbí. Já sám jsem ho ještě neviděl, až když je přivezl Tommy přímo z Washingtonu. Je to čest mít svůj dres v týmu NBA. Už se těším, až v něm vyběhnu na hřiště,“ přemýšlí nad blízkou budoucností Satoranský.

Vzácný kousek věnoval český rozehrávač každý den nejlepšímu hráči. Sám však zdůrazňoval, že ani on sám doma nic takového nemá. Vůbec první dres ve spojení Wizards – Satoranský získal Lukáš Kosík. „Je to hodně fajn pocit. Už přesně vím, kam ho pověsím – v pokoji na skříň. Ještě jsem to ale nikomu nepsal. To musí být překvapení a chci ho ukázat osobně,“ nemůže se dočkat, až se s trofejí ukáže doma a chce si užít výraz v obličeji známých.

Blízko k zisku dresu byla také česká mládežnická reprezentantka Barbora Tomancová. Ta se smíchem přiznala, že jí to na oko zkazilo dojem z kempu: „Odnesla jsem si toho hodně. Až na ten dres. Vím takové ty drobnosti, které musíme vypilovat a nové kamarády. Bylo to super. Čekala jsem to trochu náročnější, tak jsem se na to moc netěšila. Přitom to bylo ale v pohodě a zároveň tam toho bylo hodně.“

Oba patřili mezi šťastlivce, kteří mohli své síly poměřit přímo se Satoranským ve hře 1 na 1. „Moc mě nebránil a já jsem to stejně nedala. To je smutný. Bylo ale dobré to zkusit. Že mi pak dal tři trojky? Náhoda, štěstí. (smích). Ne, tak asi je to střelec, že? Je prostě na úplně jiném levelu,“ žasla Tomancová. To Kosík nad dvoumetrovým rozehrávačem dlouho vedl 1:0: „Asi mě nechával, ale já jsem si to moc užil. Je skvělé si zahrát proti hráči NBA. Navíc ještě když je to Čech. Budu si to dlouho pamatovat.“

Program Satoranského kempu nebyl pouze o hře pod bezednými koši v praxi. Pozornost byla věnována sportovní výživě, atletické přípravě a v rozpravě s dětmi přiblížil sám český rozehrávač zákulisí profesionálního basketbalu: „Překvapilo mě, jak jsou děti zvídavé. Padala spousta inteligentních otázek. To mě potěšilo, protože sám vím, jaké to je sedět na druhé straně a stydět se na něco zeptat.“

V neděli vybral Tomáš Satoranský jako držitele dresu s jeho jménem „domácího“ hráče USK Praha Tomáše Čurdu. „Tomáš Satoranský byl vždycky můj vzor. Nedokážu to ani popsat. Dostat dres přímo od něj je skvělé. Je to pro mě velká motivace. Ještě se ho zkusím zeptat, jestli mi poradí, co dělal jako mladý. Toho se budu držet. Je vidět, jak do basketu jde naplno a vždy do toho dává všechno. To je hezký přístup,“ má postaráno o další motivaci.

Všichni pak mají pro Satoranského na cestu do zahraničí nějaký vzkaz. „Ať se mu v NBA strašně líbí a doufám, že tam všechny rozdrtí,“ přeje si Tomancová. Kosík se těší, až v NBA zase uvidí českou stopu: „Přeju mu, aby se mu dařilo a prosadil se, aby byl hodně vidět a dobře reprezentoval Českou republiku.“ Roli třetí sudičky na sebe vzal Čurda: „Hodně štěstí, úspěchů a ať se probojovává do základní pětky.“

„Moc si to užívám. Je skvělé být obklopený dětmi, které jsou talentované a baví je basket. Než jsem začal chtít organizovat kemp, tak jsem si říkal, že je škoda, že tady takových věcí není víc. Věřím, že tento kemp budeme moct dál rozvíjet. I pro nás je to první, takový poznávací, ročník. Z předchozích dnů mám pozitivní zprávy. Jsem rád, že se jim tu líbí,“ váží si pozitivní zpětné vazby Satoranský.

Chvála ale nemířila pouze od basketbalistů směrem k hlavní hvězdě, která kempu nejen propůjčila jméno, ale zapojovala se také do všech basketbalových tréninků, nýbrž i druhým směrem. „Nevěděl jsem, co od toho očekávat, ale svými dovednostmi mě příjemně překvapili. Samozřejmě jsou do basketbalu zapálení. Včetně holek, které jsme tu měli. Ty byly také šikovné a dokonce porážely kluky ve střelbě,“ ocenil nyní už hráč Wizards.

Ve dnech 26. - 28. srpna 2016 pořádá Softballový klub Joudrs Praha z pražských Bohnic již 3. ročník mezinárodního turnaje dívek do 17 let. O rostoucí popularitě turnaje v povědomí předních evropských klubů svědčí to, že se jej letos zúčastní 12 týmů z 5 zemí!

Nestává se často, že by italské týmy v tak hojné míře vyrazily za hranice své vlasti, a na hřištích v Praze 8 diváci uvidí hned 4 týmy z Itálie! Přijedou rovněž 2 týmy z Holandska a 1 americko-německý výběr ze Stuttgartu. K nim se přidá 5 domácích celků, z toho 3 extraligové a 2 zástupci pořádajícího klubu.

„Z Itálie k nám zavítají celky z tradičních a silných klubů, stejně tak z Holandska. Německý tým Stuttgart Select bude mít v sestavě dcery amerických vojáků z místní základny a je jen škoda, že se na poslední chvíli odhlásily další Američanky v německých dresech USSSA European Jr. Pride,“přibližuje nebývalou zahraniční konkurenci ředitelka turnaje Eva Rendlová. Zahraniční účastníci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program. „Připravili jsme pro ně slavnostní otevírací i závěrečný ceremoniál, což je v českých podmínkách v této kategorii nezvyklá záležitost. A těšit se mohou také na oblíbený fotokoutek i sobotní barbecue, na které pohoštění připravily naše hráčky a jejich rodiče. Jde nám především o to, aby se děvčata navzájem seznámila a turnaj si užila,“ přibližuje hlavní myšlenku celé akce Rendlová.

Účastníci turnaje Joudrs Cup U17 2016:

  • Itálie - týmy Softball Stars Staranzano/Ronchi, A. S. D. SARONNO SOFTBALL, ASD Softball Club Castionese a Bollate Softball 1969,
  • Holandsko - týmy Tex Town Tigers a Red Mosquitos Amsterdam,
  • Německo - družstvo Stuttgart Select,
  • Česká republika - týmy Trutnov HSM, Eagles Praha, Tempo Titans, Joudrs Praha A a Joudrs Praha B.

Turnaj začíná v pátek 26. srpna 2016 v 11:00 hodin a hrát se bude po všechny dny na obou hřištích v softbalovém areálu při ZŠ Dolákova v Praze 8 - Bohnicích.

Kompletní rozpis turnaje najdete na webu pořádajícího klubu www.joudrs.cz .


V areálu Hamr Braník se 10. září uskuteční od 10 do 18 hodin už šestý ročník festivalu Sporťáček - největší náborové sportovní akce v České republice. Vy i vaše ratolesti můžete v jeden den na jednom místě poznat a vyzkoušet desítky nejrůznějších disciplín.

Nejmenší i náctiletí mají unikátní možnost poznat, co je baví a při jaké aktivitě se cítí nejlépe a zapsat se v případě zájmu do některého z více než stovky přítomných klubů. Rodiče zase dostanou zasvěcené informace od trenérů, psychologů a odborníků na zdravý životní styl.

Vstup i všechny aktivity v rámci Sporťáčku jsou zcela zdarma. Připraveny jsou navíc dovednostní soutěže a exhibiční vystoupení, včetně autogramiád s úspěšnými sportovci a olympioniky. Sporťáček se koná pod záštitou MŠMT a ČUS. Je rovněž součástí projektu BEACTIVE a titulu Prahy Evropské hlavní město sportu 2016.

Více informací najdete na www.sportacek.cz.


Pražské oddíly a kluby, které pořádají sportovní akci od 10. do 18. září 2016, mají možnost přihlásit se do Evropského týdne sportu, který organizuje Evropská komise po celé Evropě.

Statistiky hovoří jasně: pravidelně sportuje pouze 5% Čechů a i další čísla jsou alarmující! 64 % obyvatelstva České republiky dokonce nesportuje vůbec! Pomozte nám tento nepříznivý trend zvrátit.

Například v rámci Evropského týdne sportu (European Week of Sport),iniciativy Evropské unie na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě. Jeho druhý ročník je na programu od 10. do 18. září 2016 a koordinátorem pro Českou republiku je Český olympijský výbor.

Pokud rádi fotografujete a sportujete, přihlaste se do soutěže a hrajte o zajímavé ceny. Soutěž #BeActive Challenge končí 27. srpna.

Zapojit se do sportovních akcí, a tím pádem i do Evropského týdne sportu, mohou všichni, bez ohledu na věk, bydliště a výkonnost. Ústředním heslem kampaně zůstává slogan #BeActive. Jeho cílem je vyzvat k pohybu nejen po dobu Evropského týdne sportu, ale po celý rok.


Poslední prázdninovou neděli, 28. srpna, se opět otevře lanové centrum Loděnice Vltava Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy na Libeňském ostrově všem příznivcům lezení a milovníkům výšek. Od 10 do 17 hodin se můžete těšit na aktivní den na lanech i na vodě. Vidět Libeň seshora i zespodu zvládnete během několika minut v přírodě jen pár minut chůze od metra Palmovka.

Návštěvníky čeká deset překážek, které prověří každého lezce v osmimetrové výšce. Instruktoři lanového centra si pro vás připravili hru, která prověří vaše síly, vytrvalost i kolektivního ducha. Pro malé i velké návštěvníky je připravená doprovodná hra s antickou tematikou. Kdo se dostane až na vrchol Olympu a vyrovná se tak samotným bohům? Jen ti nejlepší z nejlepších budou zvěčněni a odměnou jim bude nehynoucí sláva.

Součástí odpoledne budou i projížďky na kánoích, při kterých se návštěvníkům otevře zcela odlišný pohled na Prahu – z koryta řeky. Lodě zapůjčují instruktoři vodáckých oddílů a táborů, kteří ochotně vysvětlí ovládání lodi, případně zájemce svezou.

Po celé odpoledne budou na místě vedoucí lezeckých i vodáckých oddílů, kteří rádi poskytnou informace o celoroční činnosti s dětmi v Loděnici Vltava.

A nebude chybět opékání buřtů – oblíbená večeře vodáků, táborníků a trampů.

Akce probíhá za podpory hlavního města Prahy v rámci letošního titulu Evropské hlavní město sportu.

Vstupné: 50 Kč/lezec, rezervace není nutná


  • Více informací o akci naleznete na webových stránkách: www.vysokalana.cz v sekci „Novinky.“


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20