Aktuality

Praha, 27. května 2019 - Již příští týden se v Praze uskuteční tradiční závod osmiveslic - pražské Primátorky. Centrum dění tohoto populárního závodu bude stejně jako v minulých letech na náplavce Rašínova nábřeží. Legendární veslařský závod se bude konat o víkendu 8.-9. června a "předskokanem" jim bude o den dříve souboj Univerzitních osem. Kde ale najdete nejlepší výhled pro sledování závodů?

Doprovodný program celého víkendového dění bude mít svojí základnu na náplavce, na které bude možnost zúčastnit se velkého množství aktivit, které si pro návštěvníky partneři závodu připravili. Narazíte tam mimo jiné na AXA Health Keeper WiFi lounge, v ČEZ Energy zóně bude například možnost pomáhat pohybem díky spojení mobilní aplikace EPP - Pomáhej pohybem, veslařského trenažeru a Nadace ČEZ. Pro zájemce bude možnost vyzkoušet vozy Lexus při testovacích jízdách, nechat si upravit vlasy či vousy v BRAUN přívěsu, nebo navštívit zónu zdraví VoZP. 

Po Praze je ale mnoho dalších míst, díky kterým získá návštěvník krásný výhled na trať a zároveň i na celé město. Níže se můžete nechat inspirovat tipy od samotných organizátorů akce.

1. náplavka Rašínova nábřeží – Zde zažijete pravou závodní atmosféru, napětí při finiši i radost vítězů. Prostor cíle s velkoplošnou obrazovkou, na níž se promítají záběry z tratě, ponton pro vyhlašování vítězů, kavárna a jiné občerstvení, dětské atrakce, doprovodný program.

2. Veslařský ostrov – zde můžete vidět startovní přípravy závodníků i lodí, taktické porady, nervozitu před startem i energii, s níž lodě vyrážejí na trať.

3. Císařská louka – umožňuje jak blízký pohled na start, tak i na klíčový úsek závodu – zatáčku pod Vyšehradem. Ze severního cípu ostrova je pak možné přehlédnout prakticky celou závodní trať.

4.  Yacht Club Podolí – další místo, odkud je vidět celá trasa

5. Vyšehradské hradby – unikátní „ptačí“ pohled na celou trať, kombinovaný s úžasnými výhledy Vltavu a Pražský hrad

6. Palackého most – krásný pohled na finiš

7. Náplavka pod Hořejším nábřežím na smíchovské straně – dobrý pohled na prostor cíle