Aktuality

Svátek pro všechny běžkaře se chystá už na svůj 53. ročník. Legendární ČEZ Jizerská 50 se každoročně koná ve městě Bedřichov, kam to obyvatelé Prahy mají jen přibližně hodinu autem. Málo sportovních akcí se může chlubit tak bohatou historií a tolika účastníky. Třídenní akce v Jizerských horách měla v letošním roce rekordní účast – 7 707 běžkařů. Překoná toto číslo? Největší český závod v běhu na lyžích odstartoval registrace do dalšího ročníku.

ČEZ Jizerská 50, která se každoročně koná jako Memoriál Expedice Peru 1970, proběhne od 7. do 9. února 2020 v Bedřichově. Už nyní je téměř jisté, že se při registracích do dalšího ročníku přehoupne celkový počet všech účastníků přes 200 000, což bude v českém sportu skutečný unikát. Pořadatelé chystají tradičně bohatý program a závody pro všechny výkonnostní kategorie.

Program odstartuje v pátek dětskými závody Mini Jizerské Pojišťovny VZP. Následovat budou závody Volkswagen Bedřichovská 30 volnou technikou a Nyč sport sprint. První závodní den nebude chybět přehlídka historických lyžníků a slavnostní zahájení s ohňostrojem a uctěním památky padlých horolezců z Expedice Peru 1970. 

V sobotu bude nachystána Hervis Jizerská 25 klasickou technikou a také závod firemních štafet. Na úplné začátečníky čeká desetikilometrový okruh klasicky pod patronací České televize. V sobotu večer se účastníci Jizerské 50 mohou těšit na ČEZ Energy fest za účasti známé kapely, který proběhne v Liberci. Vrcholem celé akce bude tradiční padesátikilometrový závod v neděli 9. února.

Pokud chcete být součástí legendárního běžeckého závodu, zaregistrovat se můžete už nyní, a to za nejnižší možnou cenu. Startovné pořídíte ve SportID za tyto ceny:

  • ČEZ Jizerská 50: 1 600 Kč
  • Volkswagen Bedřichovská 30: 1 100 Kč
  • Hervis Jizerská 25: 1 300 Kč
  • ČT Jizerská 10 individuální / rodinné: 600 Kč / 1 200 Kč
  • Nyč sport sprint: 300 Kč
  • Mini Jizerská Pojišťovny VZP: 250 Kč

V případě nemožnosti konání závodu z důvodu nedostatku sněhu dostanou závodníci díky spolupráci s hlavním partnerem akce, Pojišťovnou VZP, zpět 70 % ceny základního startovného.