Aktuality

Praha, 10. dubna 2019 – Jedna z nejtradičnějších sportovních akcí v České republice, pražské Primátorky, představila nového titulárního partnera. Slavný závod s více než stoletou tradicí ponese od letošního roku oficiální název AXA Primátorky podle skupiny AXA Česká republika a Slovensko.

„Těší mě, že jsme se stali titulárním partnerem prestižní akce, jakou AXA Primátorky bezpochyby jsou. Jejich tradice a historie jdou ruku v ruce s hodnotami naší značky. Chceme být partnerem našich klientů na každodenní bázi, podporovat prevenci a zdravý životní styl, které jsou nedílnou součástí našich základních hodnot. Díky tomuto partnerství můžeme ještě více zdůraznit, jak důležité pro nás je stát blízko svých klientů v každém momentu jejich života, který chceme zlepšovat a prosazovat v něm prevenci jako nedílnou součást našich hodnot. Jsem hrdý na to, že se značka AXA spojila s Primátorkami,” říká Robert Gauci, CEO skupiny AXA Česká republika a Slovensko.

„Máme radost, že jsme se se skupinou AXA domluvili na rozvoji Primátorek. Partnery našich projektů pečlivě vybíráme tak, aby partnerství bylo hodnotné a smysluplné pro značku i danou sportovní akci. Jsme si jisti, že se tato naše ambice u AXA Primátorek naplní a spolupráce bude kromě značky AXA přínosná také pro návštěvníky, závodníky a další partnery akce,“ těší se Petr Lešek za marketingového partnera akce agenturu RAUL.

AXA Primátorky se konají od 7. do 9. června letošního roku. Návštěvníci mohou přijít zdarma fandit na náplavku Rašínova nábřeží a z AXA tribuny na vlastní kůži okusit jedinečnou akci, která se na pražské Vltavě koná již od roku 1910.

O SKUPINĚ AXA

Skupina AXA je světovým lídrem v oblasti pojištění a správy majetku. Více než 160 000 zaměstnanců pečuje o 105 milionů klientů v 64 zemích celého světa. V Mezinárodních standardech účetního výkaznictví (IFRS) byly výnosy skupiny pro rok 2017 oceněny na částku 98,5 miliardy EUR, podkladové výnosy na 6 miliard EUR. K 31. prosinci 2017 měla společnost AXA pod správou aktiva ve výši 1 439 miliardy EUR. Americká depozitní podílní společnost AXA je rovněž uvedena na platformě OTC QX pod označením AXAHY.

Skupina AXA je zahrnuta do nejvýznamnějších mezinárodních indexů SRI, jako jsou Dow Jones index udržitelnosti (DJSI) a FTSE4GOOD. Je zakládajícím členem Finanční iniciativy OSN (UNEP FI), Principů udržitelného pojištění OSN (PSI) a signatářem Zásad odpovědných investic OSN.

AXA působí v České republice a na Slovensku prostřednictvím penzijní společnosti (na Slovensku pak přes doplňkovou důchodovou společnost a důchodovou správcovskou společnost), životní pojišťovny, pojišťovny (se zaměřením na neživotní pojištění), a investiční společnosti. Má více než 1,35 milionu aktivních klientů, přes 500 zaměstnanců a více než 119 miliard korun aktiv pod správou.

Tato tisková zpráva a informace byly zveřejněny společností AXA podle článku L. 451-1-2 francouzského Peněžního a finančního zákoníku a články 222-1 a násl. Obecná nařízení pro finančníky společnosti Autorité des marchés jsou k dispozici na internetových stránkách skupiny AXA Group (www.axa.com).