Aktuality

Snažili se, dlouho se na trati drželi jinak suverénní Dukly Praha, v semifinále dokonce zajeli lepší čas, přesto to opět nestačilo. Veslaři pořadatelského ČVK Praha byli zdatným soupeřem obhájcům titulu, přesto opět padli. Posádka Dukly zvítězila v pražských Primátorkách po 39. v řadě. Šestivteřinový náskok v cíli vypadá jednoznačně, přesto byl průběh celého primátorského dění u osmiveslic můžu mnohem dramatičtější, než se čekalo.

Nakonec však rozhodla síla veslařů z protějšího břehu. Dukla od legendární zatáčky pod Vyšehradem získala náskok a až do cíle ho nepustila. Přesto je druhé místo čisté posádky ČVK Praha pro pořádající klub úspěch. Za ním stojí i bývalý dlouholetý člen Dukly Petr Blecha. Dukla měla v lodi úspěšná jména z nedávného světového poháru Lukáše Helešice s Jakubem Podrazilem. I jejich forma favoritovi pomohla.

Mezi ženami už to takové drama nebylo, vítězná osma společenství VK Slavia a ČVK vyhrála s luxusním náskokem třinácti vteřin. Druhá čistá osma ČVK Praha pak dojela těsně před dalšími posádkami. Vítězem Jarního skulérského závodu Röslera-Ořovského, tedy skifu mužů, se stal Ondřej Čermák z ČVK Brno, ve skifu žen O stuhu Podolí uspěla Helena Hlasová z Dukly Praha. Kompletní výsledky závodů 105. ročníku najdete na webu www.primatorky.cz nebo na mobilní aplikaci s názvem 105. Primátorky.