Aktuality

Praha přivítá ve dnech 13. – 17. dubna 2017 už 26. ročník Prague Handball Cupu. Opravdový svátek házené je akcí, která nemá v českém sportu obdoby a zaujímá mimořádné místo i ve světovém měřítku. Prague Handball Cupem je největším halovým házenkářským turnajem na světě a rovnat se s ním může jen švédský turnaj Partille Cup, který se hraje na venkovních hřištích v Göteborgu.  Prague Handball Cup se opět rozrostl a do hlavního města přijede s rekordním počtem 591 týmů více než 9.000 účastníků z 23 zemí světa!

V průběhu velikonočního prodlouženého víkendu se v 33 pražských halách můžeme těšit na dvě tisícovky utkání! Finálový program se kompletně odehraje v Areně Sparta na Podvinném Mlýně, kde je stejně jako v předchozích letech očekávána velice bouřlivá atmosféra naplněné haly. „Těší nás, že stále rosteme a letošní ročník by měl být z hlediska účasti rekordní. Pro zahraniční týmy je Praha nesmírně atraktivní destinací. Část týmů tak bere turnaj jako příležitost poznat jedno z nejkrásnějších míst na světě a ještě si k tomu zahrát házenou s družstvy, na která po celý rok nemají šanci narazit. Většina týmů má ale i velké sportovní ambice a chtějí se poprat o co nejlepší výsledek, což turnaji přidává na jeho sportovní kvalitě.“ říká ředitel turnaje Prague Handball Cup Jaroslav Chvalný.

Turnaj je pořádán pravidelně o velikonočních svátcích již od roku 1992. Prvního ročníku se zúčastnilo 92 týmů z 10 zemí. V roce 1995 už na turnaji startovalo 275 týmů a v dalších letech pravidelně přicestovalo do Prahy více než 400 družstev. A loni se poprvé počet zúčastněných týmů přehoupl přes 500. Za dobu jeho existence se turnaje zúčastnilo více než 130 000 mladých házenkářů ze 42 zemí Evropy, Asie, Ameriky a Afriky. Oproti roku 2016 se letos zvýšil počet přihlášených týmů ze 498 na 591 družstev. „Většina týmů k nám jezdí pochopitelně z Evropy, ale míváme účastníky z více či méně exotických zemí.“ upřesňuje Jaroslav Chvalný. 

O neustále se zvyšující kvalitě turnaje svědčí i propracovaný výsledkový on-line systém. Všechny zápasy mají svůj vlastní on-line přenos, který zaznamenává a klíčové okamžiky každého zápasu a prakticky okamžitě mají všichni dokonalý přehled o průběhu utkání. „Drtivá většina hal má elektronickou časomíru i skóre a u stolku také ihned realizujeme on-line statistiky. Podařilo se nám celý systém postupnými kroky nastavit tak, že jen pár sekund po vstřelení gólu máme na webu jméno střelce a aktualizaci skóre,“ říká Jaroslav Chvalný. 

Prague Handball Cup připravil pro letošní ročník celou řadu aktivit pro samotné účastníky, ale i příznivce a fanoušky házené. Po celý turnaj budou moci všichni na YouTube kanálu Prague Handball Cupu a sociálních sítích sledovat aktuální videa a reportáže a také každodenní souhrnný pořad. Průvodci turnajem budou ve videích beat boxer En.dru, sportovní komentátor a reportér Michal Jinoch a v turnajovém centru v Galerii Harfa Lucie Kantůrková. Jaroslav Chvalný dodává. „Chceme náš turnaj ještě více zatraktivnit a také je naším cílem, aby se všichni dobře bavili. Snažíme se mladým házenkářům přinášet nejen sportovní vyžití, ale také zážitky. Proto jsme se rozhodli rozšířit náš televizní tým a mladým házenkářům a fanouškům nabízet neustále nová a nová videa, abychom je co nejvíce vtáhli do turnajového dění. Zároveň tím chceme zprostředkovat atmosféru turnaje také jejich přátelům a rodinám.“

Pořadatelem turnaje je spolek Prague Handball Club. Nejvýznamnějším partnerem po celou dobu trvání turnaje je Hlavní město Praha. Turnaj je každoročně pořádán pod novým logem, čímž je svým způsobem jedinečný. Účastníci turnaje si tak každý rok mohou koupit originální turnajové tričko s novým logem.

Turnaj bude rozehrán prvními zápasy v pátek 14. dubna ráno a vyvrcholí finálovým programem v pondělí 17. dubna.