Aktuality

Pražská Náplavka ožívá i přes zimu. V sobotu 3. prosince zahájí zimní provoz pražský Kayak Beach Bar. Plovoucí sauna s výhledem na Pražský hrad a romantické projížďky kajakem po Vltavě jsou hlavními lákadly unikátního baru, který spoluvlastní olympionik a kajakář Vavřinec Hradilek.

Praha bývá spolu s Paříží označována za nejromantičtější město na světě. Od soboty 3. prosince k tomu přibyde další důvod. Stříbrný kajakář z londýnské olympiády a mistr světa z roku 2013 otevře na vltavské Náplavce plovoucí saunu s výhledem na Pražský hrad, která je zimní nástavbou Kayak Beach Baru. Prosklená sauna s panoramatickým výhledem na řeku a kajakové projížďky historickým jádrem města doplní nabídku romantických zážitků v Praze. “Řeka je můj život, moje inspirace a vášeň. Rád bych tímto projektem umožnil lidem poznat Vltavu jako nejhezčí místo v Praze,” prozrazuje Vavřinec Hradilek.

Na kajaku historickým centrem Prahy.

Tříhodinová turistická prohlídka ukáže malebná pražská zákoutí z jiné perspektivy. Poznávací jízda je vhodná pro všechny bez ohledu na věk a zkušenosti s pádlováním. Kondiční tréninky - vyjížďky trvají jen hodinu a dvacet minut a jsou vhodné naopak pro ty, co kromě romantických zážitků, chtějí hlavně zlepšit a udržet si svoji fyzičku. Pro vyjíždky i kondiční pádlování se používají stabilní mořské kajaky – sea kayak, takže i úplní nováčci na vodě se nemusejí obávat o stabilitu.  “Pádlování je ideální pro ty, co nebaví nebo ze zdravotních důvodů nemohou běhat. Ráno před prací si dají do těla, jsou sami na Vltavě a nemusí se vyhýbat dalším sportovcům. To samé a možná ještě více romantičtěji vypadající je toto pádlování k večeru po práci s osvětlenou lodí,” přibližuje podstatu kondičního tréninku Vavřinec Hradilek.

Kayak Beach Bar je unikátní sportoviště v samotném centru Prahy, zařazené mezi významné projekty v rámci Evropského hlavního města sportu. Přes léto zde funguje ojedinělý plovoucí beachvolejbalový kurt, půjčovna paddle boardů a kajaků. V zimě si zde lidé mohou nově objednat průvodcované prohlídky Prahou na kajaku, nebo zajít do prosklené sauny. Vstupné do sauny činí 160 Kč za hodinu a zahrnuje půjčení prostěradla i ručníku. Kondiční trénink stojí 300 Kč a tříhodinová poznávací prohlídka Prahy 1000 Kč. Otvírací doba denně od 17:00 do 24:00 hod.