Aktuality

Ve dnech 6. - 7. května 2016 se v Praze uskuteční mezinárodní softballový turnaj mládeže Joudrs International Cup. Turnaj pořádá Softballový klub Joudrs Praha a zúčastní se jej chlapci a dívky z České republiky, Dánska, Chorvatska, Izraele a Švédska ve 2 věkových kategoriích: do 13 a do 16 let. Celkem 16 smíšených družstev odehraje své zápasy na hřištích pořádajících Joudrs a také v areálu SaBaTu Praha v Troji od pátečního odpoledne do sobotního večera.

Samotnému turnaji bude od 4. do 6. května dopoledne předcházet camp v areálu pořádajícího klubu při ZŠ Dolákova v Praze 8 – Bohnicích, na kterém se budou mladí hráči a hráčky zdokonalovat ve svých softballových dovednostech. Své zkušenosti jim budou předávat přední reprezentanti, reprezentantky a trenéři z České republiky, Dánska a Velké Británie.

Po loňském velmi úspěšném premiérovém ročníku, který měl velký ohlas v zahraničí a odrazil se v nárůstu počtu účastníků i z dalších evropských zemí, chtějí pořadatelé vytvořit platformu pravidelného široce obsazeného chlapeckého mezinárodního softballového turnaje, který dosud v mládežnických kategoriích v Evropě chyběl. Akce má proto silnou podporu Evropské softballové federace (ESF).

Zdroj: Praha.eu