Aktuality

Datum: 17. - 22. srpna 2015
Místo: Areál ŽŠ Dolákova – Svoboda park, Dolákova 555, Praha 8 – Bohnice
Pořadatel: SK Joudrs Praha

Praha 8 hostí ve dnech 17. - 22. srpna 2015 Pohár vítězů poháru v softballu žen. V softballovém areálu Joudrs Praha při ZŠ Dolákova v Praze 8 - Bohnicích se utká 13 předních evropských týmů včetně domácích Joudrs. 

A - tým žen Joudrs Praha patří dlouhodobě mezi špičku nejen v České republice, ale i v Evropě.  Po založení klubu v roce 1997 dokázal ženský tým postoupit z nejnižší soutěžní úrovně do nejvyšší české softballové soutěže, Extraligy žen, nejkratším možným způsobem a v posledních 11 letech se v ní probojoval vždy do finále, což je v padesátiletých dějinách českého softballu unikát. 

Přitom 4x získal titul mistra ČR.  Úspěchy sklízí i v evropských pohárech, v roce 2014 vybojoval dosud největší trofej v historii klubu, stříbrné medaile v nejprestižnější evropské klubové soutěži, Poháru mistryň evropských zemí (ESF Premiere Cup). Úspěšným bývá tradičně právě i v Poháru vítězů poháru (PVP). V roce 2012 v něm získal 3. místo, o rok později stříbrné medaile a logicky je cílem pro letošní rok získat na domácím hřišti trofej nejcennější. Děvčata věří, že jim k tomu pomůže tradičně bouřlivé domácí prostředí a fanoušci, kteří je neúnavně poženou do boje. V cestě za zlatým pohárem jim budou stát zkušené Terasvogels z Holandska, nevyzpytatelné rakouské Pee Wees a především italský tým Fiorini Forli, který se na stejném hřišti představil naposledy v roce 
2008 při PMEZ. První zápas českého týmu je na programu v pondělí 17. srpna od 20:30 po slavnostním zahájení, a právě proti Italkám. V dresu Joudrs se představí hned 7 reprezentantek České republiky, které tvoří základ národního týmu na letošním Mistrovství Evropy žen v Holandsku.

Všichni čeští fanoušci věří, že se domácím hráčkám bude dařit i na PVP 2015 a vybojují doma zlato. 
Zda se jim to podaří, bude známo v sobotu 22. srpna. I vy můžete být celý týden u toho. Choďte 
českým děvčatům fandit!


Doprava do areálu 
K dopravě do areálu Joudrs je nejlépe využít autobusy MHD č. 200 a 102, kterými se dopravíte od stanice metra Kobylisy do zastávky Sídliště Bohnice (konečná busu 200), odkud je to již jen cca 5 min. pěšky ulicí Feřtekovou, až na její konec. V orientaci vám pomohou naváděcí cedule, které jsou umístěny na sloupech veřejného osvětlení. Automobilisté by měli odstavit svá vozidla na bezplatných záchytných parkovištích, která jsou situována po obou stranách ulice Feřtekova při dojezdu ke konečné autobusu 200. Jejich kapacita je cca 200 aut. Řidiči se tak vyhnou zbytečným komplikacím s parkováním ve většinou jednosměrných ulicích přilehlých k softbalovému areálu.

Na co se divák může těšit
Kromě kvalitního softballu v podání evropské špičky a bouřlivé atmosféry při utkáních českého týmu také na řadu doprovodných atrakcí. Přáním pořadatelů je, aby návštěvníci strávili v areálu příjemný letní den s aktivitami pro celou rodinu. Menší děti zde najdou 2 dětské koutky s prolézačkami a herními prvky, pískoviště, trampolíny a skákací hrad. Ty větší si již spolu se svými rodiči mohou vyzkoušet softbalové dovednosti, jako odpalování ze stativu i na stroj, měření rychlosti hodu na radar či zaházet si s míčem a rukavicí. Během zápasů jsou připravené tipovací soutěže o ceny, samozřejmostí budou komentovaná utkání i stánky s občerstvením. K dispozici je i zázemí s občerstvením a toaletami. 


Nenechte si ujít:
Pondělí 17. srpna 20:00 slavnostní zahájení 
20:30 Joudrs Praha vs. Fiorini Forli
Úterý 18. srpna 11:15 Pee Wees vs. Joudrs Praha
Pátek 21. srpna 18:15 a 20:30 zápasy play off
Sobota 22. srpna 13:00 zápas o postup do finále 
18:00 finále a slavnostní zakončení s předáváním medailí

Další informace včetně kompletního rozpisu zápasů na www.softballcup.com

VSTUPENKY, K DOSTÁNÍ V SÍTI TICKET PRO :
CELODENNÍ jednorázová vstupenka 
Možno použít v kterýkoliv den v době konání turnaje od 17. do 22. 8. 2015 ke vstupu do areálu.
Cena 100 Kč
ODPOLEDNÍ jednorázová vstupenka, od 16:00 hod.
Možno použít v kterýkoliv den v době konání turnaje od 17. do 22. 8. 2015 ke vstupu do areálu.
Cena 50 Kč
TÝDENNÍ vstupenka (permanentka)
na všechny dny konání turnaje v době od 17. do 22. 8. 2015 ke vstupu do areálu.
Cena 500 Kč
Děti do 10 let zdarma.