Aktuality

Jedna z nejtradičnějších sportovních akcí v České republice proběhla o víkendu 8. - 9. června na náplavce Rašínova nábřeží. Událost vyšla na jedničku - nádherné počasí, skvělé sportovní výkony i příjemné zázemí pro diváky s pestrým doprovodným programem. Kdo přišel, nelitoval. Sestřih toho nejlepšího z celého veslařského klání najdete ve videu na oficiálním facebooku AXA Primátorek zde

Praha, 27. května 2019 - Již příští týden se v Praze uskuteční tradiční závod osmiveslic - pražské Primátorky. Centrum dění tohoto populárního závodu bude stejně jako v minulých letech na náplavce Rašínova nábřeží. Legendární veslařský závod se bude konat o víkendu 8.-9. června a "předskokanem" jim bude o den dříve souboj Univerzitních osem. Kde ale najdete nejlepší výhled pro sledování závodů?

Doprovodný program celého víkendového dění bude mít svojí základnu na náplavce, na které bude možnost zúčastnit se velkého množství aktivit, které si pro návštěvníky partneři závodu připravili. Narazíte tam mimo jiné na AXA Health Keeper WiFi lounge, v ČEZ Energy zóně bude například možnost pomáhat pohybem díky spojení mobilní aplikace EPP - Pomáhej pohybem, veslařského trenažeru a Nadace ČEZ. Pro zájemce bude možnost vyzkoušet vozy Lexus při testovacích jízdách, nechat si upravit vlasy či vousy v BRAUN přívěsu, nebo navštívit zónu zdraví VoZP. 

Po Praze je ale mnoho dalších míst, díky kterým získá návštěvník krásný výhled na trať a zároveň i na celé město. Níže se můžete nechat inspirovat tipy od samotných organizátorů akce.

1. náplavka Rašínova nábřeží – Zde zažijete pravou závodní atmosféru, napětí při finiši i radost vítězů. Prostor cíle s velkoplošnou obrazovkou, na níž se promítají záběry z tratě, ponton pro vyhlašování vítězů, kavárna a jiné občerstvení, dětské atrakce, doprovodný program.

2. Veslařský ostrov – zde můžete vidět startovní přípravy závodníků i lodí, taktické porady, nervozitu před startem i energii, s níž lodě vyrážejí na trať.

3. Císařská louka – umožňuje jak blízký pohled na start, tak i na klíčový úsek závodu – zatáčku pod Vyšehradem. Ze severního cípu ostrova je pak možné přehlédnout prakticky celou závodní trať.

4.  Yacht Club Podolí – další místo, odkud je vidět celá trasa

5. Vyšehradské hradby – unikátní „ptačí“ pohled na celou trať, kombinovaný s úžasnými výhledy Vltavu a Pražský hrad

6. Palackého most – krásný pohled na finiš

7. Náplavka pod Hořejším nábřežím na smíchovské straně – dobrý pohled na prostor cíle

Svátek pro všechny běžkaře se chystá už na svůj 53. ročník. Legendární ČEZ Jizerská 50 se každoročně koná ve městě Bedřichov, kam to obyvatelé Prahy mají jen přibližně hodinu autem. Málo sportovních akcí se může chlubit tak bohatou historií a tolika účastníky. Třídenní akce v Jizerských horách měla v letošním roce rekordní účast – 7 707 běžkařů. Překoná toto číslo? Největší český závod v běhu na lyžích odstartoval registrace do dalšího ročníku.

ČEZ Jizerská 50, která se každoročně koná jako Memoriál Expedice Peru 1970, proběhne od 7. do 9. února 2020 v Bedřichově. Už nyní je téměř jisté, že se při registracích do dalšího ročníku přehoupne celkový počet všech účastníků přes 200 000, což bude v českém sportu skutečný unikát. Pořadatelé chystají tradičně bohatý program a závody pro všechny výkonnostní kategorie.

Program odstartuje v pátek dětskými závody Mini Jizerské Pojišťovny VZP. Následovat budou závody Volkswagen Bedřichovská 30 volnou technikou a Nyč sport sprint. První závodní den nebude chybět přehlídka historických lyžníků a slavnostní zahájení s ohňostrojem a uctěním památky padlých horolezců z Expedice Peru 1970. 

V sobotu bude nachystána Hervis Jizerská 25 klasickou technikou a také závod firemních štafet. Na úplné začátečníky čeká desetikilometrový okruh klasicky pod patronací České televize. V sobotu večer se účastníci Jizerské 50 mohou těšit na ČEZ Energy fest za účasti známé kapely, který proběhne v Liberci. Vrcholem celé akce bude tradiční padesátikilometrový závod v neděli 9. února.

Pokud chcete být součástí legendárního běžeckého závodu, zaregistrovat se můžete už nyní, a to za nejnižší možnou cenu. Startovné pořídíte ve SportID za tyto ceny:

  • ČEZ Jizerská 50: 1 600 Kč
  • Volkswagen Bedřichovská 30: 1 100 Kč
  • Hervis Jizerská 25: 1 300 Kč
  • ČT Jizerská 10 individuální / rodinné: 600 Kč / 1 200 Kč
  • Nyč sport sprint: 300 Kč
  • Mini Jizerská Pojišťovny VZP: 250 Kč

V případě nemožnosti konání závodu z důvodu nedostatku sněhu dostanou závodníci díky spolupráci s hlavním partnerem akce, Pojišťovnou VZP, zpět 70 % ceny základního startovného.

Nejen pro své srdce běželo v sobotu 13. dubna v IKEM 958 závodníků. Pod hlavičkou agentury RAUL se v přilehlém Kunratickém lese konal druhý ročník ryze charitativního projektu Proběhni.se. Kompletní startovné ve výši 444 482 Kč putuje na konto Nadačního fondu České srdce.

„Toto krásné číslo ukazuje, že lidé chtějí pomáhat ostatním bez ohledu na to, odkud jsou,“ těšilo v cíli profesora Jana Pirka, který se stal opět tváří projektu a sám se proběhl na 6km trati. „Užil jsem si to, Kunratický les mám rád. Když k tomu člověk přidá skvělý pocit z pomoci druhým, je to ideálně strávená sobota,“ dodal nejznámější český kardiochirurg.

Největší radost z výtěžku ve výši 444 482 Kč měl doktor Michal Pazderník, zástupce Nadačního fondu České srdce, který s agenturou RAUL celému projektu vdechl před rokem život. „Když se dnes dívám kolem sebe a vidím stovky nadšených lidí, kteří přišli udělat něco nejen pro své zdraví, mohu s jistotu říci, že se podařilo splnit cíl projektu. Celá vybraná částka bude využita nadačním fondem na prevenci srdečních onemocnění v Čechách, kde na ně umírá každý druhý Čech, a také na cesty doktorů do rozvojových zemí, kde si tamní obyvatelé lékařskou péči nemohou dovolit. Je potřeba lidi vzdělávat a upozorňovat, jak srdečním chorobám předcházet,“ má jasno Pazderník.

Pořadatelé ze sportovně-marketingové agentury RAUL připravili tratě pro dospělé na 6 a 11 km a k tomu dětské závody. „Když jsme se dozvěděli, že má být kolem 6 stupňů, báli jsme se malé účasti. Lidé ale ukázali, že mají chuť pomáhat a udělat něco nejen pro sebe. Už teď se těšíme na třetí pokračování Proběhni.se, které by se mělo konat začátkem jara příštího roku,“ říká David Douša za pořádající agenturu.

Závodníci si po celý den mohli nechat zdarma změřit krevní tlak, hladinu cukru či cholesterolu v krvi nebo EKG. Nechyběla ani prevence proti kouření a základní prvky resuscitace. „Vybudovali jsme tady v IKEM po celý závodní den vyšetřovací městečko, kde se na dvě desítky kardiologů staraly o účastníky. Každý, kdo městečkem prošel, dostal výsledek svého aktuálního zdravotního stavu,“ popisuje Pazderník.

 

Druhý ročník Proběhni.se je za námi, 958 běžců pomohlo Nadačnímu fondu České srdce krásnou částkou ve výši 444 482 Kč. Ta navíc nemusí být konečná. „Podařilo se nám do projektu zapojit několik partnerů, kteří nám pomohli s realizací zázemí a s dalšími provozními náklady. Je tak pravděpodobné, že částka bude nakonec ještě vyšší,“ upozorňuje závěrem Douša z pořadatelské agentury RAUL.

Praha, 10. dubna 2019 – Jedna z nejtradičnějších sportovních akcí v České republice, pražské Primátorky, představila nového titulárního partnera. Slavný závod s více než stoletou tradicí ponese od letošního roku oficiální název AXA Primátorky podle skupiny AXA Česká republika a Slovensko.

„Těší mě, že jsme se stali titulárním partnerem prestižní akce, jakou AXA Primátorky bezpochyby jsou. Jejich tradice a historie jdou ruku v ruce s hodnotami naší značky. Chceme být partnerem našich klientů na každodenní bázi, podporovat prevenci a zdravý životní styl, které jsou nedílnou součástí našich základních hodnot. Díky tomuto partnerství můžeme ještě více zdůraznit, jak důležité pro nás je stát blízko svých klientů v každém momentu jejich života, který chceme zlepšovat a prosazovat v něm prevenci jako nedílnou součást našich hodnot. Jsem hrdý na to, že se značka AXA spojila s Primátorkami,” říká Robert Gauci, CEO skupiny AXA Česká republika a Slovensko.

„Máme radost, že jsme se se skupinou AXA domluvili na rozvoji Primátorek. Partnery našich projektů pečlivě vybíráme tak, aby partnerství bylo hodnotné a smysluplné pro značku i danou sportovní akci. Jsme si jisti, že se tato naše ambice u AXA Primátorek naplní a spolupráce bude kromě značky AXA přínosná také pro návštěvníky, závodníky a další partnery akce,“ těší se Petr Lešek za marketingového partnera akce agenturu RAUL.

AXA Primátorky se konají od 7. do 9. června letošního roku. Návštěvníci mohou přijít zdarma fandit na náplavku Rašínova nábřeží a z AXA tribuny na vlastní kůži okusit jedinečnou akci, která se na pražské Vltavě koná již od roku 1910.

O SKUPINĚ AXA

Skupina AXA je světovým lídrem v oblasti pojištění a správy majetku. Více než 160 000 zaměstnanců pečuje o 105 milionů klientů v 64 zemích celého světa. V Mezinárodních standardech účetního výkaznictví (IFRS) byly výnosy skupiny pro rok 2017 oceněny na částku 98,5 miliardy EUR, podkladové výnosy na 6 miliard EUR. K 31. prosinci 2017 měla společnost AXA pod správou aktiva ve výši 1 439 miliardy EUR. Americká depozitní podílní společnost AXA je rovněž uvedena na platformě OTC QX pod označením AXAHY.

Skupina AXA je zahrnuta do nejvýznamnějších mezinárodních indexů SRI, jako jsou Dow Jones index udržitelnosti (DJSI) a FTSE4GOOD. Je zakládajícím členem Finanční iniciativy OSN (UNEP FI), Principů udržitelného pojištění OSN (PSI) a signatářem Zásad odpovědných investic OSN.

AXA působí v České republice a na Slovensku prostřednictvím penzijní společnosti (na Slovensku pak přes doplňkovou důchodovou společnost a důchodovou správcovskou společnost), životní pojišťovny, pojišťovny (se zaměřením na neživotní pojištění), a investiční společnosti. Má více než 1,35 milionu aktivních klientů, přes 500 zaměstnanců a více než 119 miliard korun aktiv pod správou.

Tato tisková zpráva a informace byly zveřejněny společností AXA podle článku L. 451-1-2 francouzského Peněžního a finančního zákoníku a články 222-1 a násl. Obecná nařízení pro finančníky společnosti Autorité des marchés jsou k dispozici na internetových stránkách skupiny AXA Group (www.axa.com).

Věděli jste, že každý druhý Čech umírá na srdeční choroby? Přední čeští kardiologové si řekli dost a rozhodli se na vážnost situace upozornit. Lékaři z Nadačního fondu České srdce s agenturou RAUL založili běžecký závod Proběhni.se, který na problematiku poukazuje. Běh Kunratickým lesem čeká druhý ročník v sobotu 13. dubna.

450 200 Kč! Výtěžek z prvního ročníku, který v plné výši za podpory partnerů závodu a všech účastníků putoval na konto nadačního fondu je již plně využíván. „Nedávno jsme byli s našimi lékaři v Nepálu. Díky těmto penězům jsme vyšetřili přes tisíc tamních obyvatel, objevili celou řadu srdečních onemocnění. Pokud se podaří všechna dotáhnout do dobrého konce, zachráníme celkem 14 lidských životů. To má skutečný smysl,“ říká MUDr. Michal Pazderník, FESC, kardiolog z Institutu klinické a experimentální medicíny a jeden ze zakladatelů NF České srdce.

Kromě široké veřejnosti se projektu účastní i přední čeští kardiochirurgové. Jedním z nich je i celosvětově uznávaný profesor Josef Kautzner, přednosta Kliniky kardiocentra IKEM. Ten především doporučuje, aby se každý zabýval svým životním stylem. „Kardiovaskulární choroby neznají hranice, zabíjejí téměř polovinu populace. I proto vidím potřebu v tom něco změnit. Proběhni.se je vhodná forma.“

Po úspěšném premiérovém ročníku, který se za branami IKEM uskutečnil v minulém roce, se pořadatelé rozhodli pro jeho pokračování. To se bude konat v sobotu 13 dubna 2019. Kromě závodu na tratích 6 a 11 kilometrů se účastníci mohou opět těšit na edukativní programy zaměřené na prevenci srdečních chorob. „Chceme pomáhat také tady v Česku. Proto budeme po celý den účastníky běhu seznamovat s nemocemi srdce a jejich prevencí, měřit krevní tlak, hladinu cukru v krvi, natáčet EKG a učit základní prvky resuscitace.“ dodává Pazderník.

Registrace závodníků na webových stránkách www.probehni.se se blíží do finále, i proto je pravý čas se přihlásit, a to ve stejné ceně jako v minulém roce, za 500 Kč. Děti zaplatí za své startovné jen 100 Kč. Kromě pomoci Nadačnímu fondu České srdce je v ceně běhu právě výše zmíněný edukativní program českých kardiologů, kteří budou celý den účastníkům k dispozici. Agentura RAUL, která projekt realizuje, má mnohaleté zkušenosti s pořádáním akcí jako je Jizerská 50, seriály Běhej lesy a SkiTour nebo pražské Primátorky.

Více informací naleznete na www.probehni.se nebo na facebookových stránkách projektu Probehni.se. Přihlaste se včas ZDE a přispějte svým startovným Nadačnímu fondu České srdce.

 

Nejrozšířenější kolektivní sport handicapovaných, goalball, má za sebou skupinovou část Evropské ligy klubů a skvělou zprávou pro české fanoušky je, že si z ní vybojoval postup do finálové fáze i český klub Perun. Rozhodl o tom až závěrečný duel v Praze Vinoři, kde domácí tým zdolal německý klub Hansa Rostock 12:10.

„Bylo to drama až do samotného konce. Kdybychom prohráli, do finálový turnaj by místo nás jel soupeř,“ konstatoval po závěrečném hvizdu kapitán českého celku Honza Bošek, který se stal současně i nejlepším střelcem celé soutěže. S 41 brankami mu nedokázal nikdo konkurovat. I proto o něj usiluje nejlepší evropský tým, portugalský Sporting Lisabon. Ten mimochodem za celou soutěž neztratil ani bod.

„Sporting je mekkou goalballu, hrají za něj ti nejlepší světoví hráči. I já už tam v minulosti byl na zkoušku a zdá se, že bych se tam mohl brzy vrátit. Rozhodně však až po finálovém turnaji, kde bude Lisabon opět naším soupeřem,“ prozrazuje Bošek.

Ten dovedl svůj tým v Praze o tomto víkendu ke čtyřem vítězstvím v pěti zápasech, čímž napravil výsledek z prvního kola soutěže, kde si naopak z pěti zápasů připsal jediné vítězství. Nebýt zlepšených výkonů, nikam by Perun necestoval. Finále by mu uteklo. Takhle mohl o jedinou výhru slavit před svým německým soupeřem.

České hráče nakonec vydařené pražské představeni vyhouplo na celkové druhé místo o skóre před slovinskou Lublaň, která tak postoupila z třetího postupového místa. Čtvrtí Němci zůstali za postupem o jedinou výhru. Další soupeři – Lipsko a Centar zůstali za nimi s výraznějším odstupem.

Finálový turnaj se hraje v Portugalsku od 22. do 24. března 2019. Český tým vyzve nejen své dva soupeře z pražského turnaje, ale také postupující z druhé divize. Zda si hráči Perunu budou moci cestu na finálový turnaj dovolit, se rozhodne v nejbližších dnech. „Finančně je to každého hráče velmi nákladné. Stále hledáme partnery, kteří by nám s cestou pomohli. Jisté je, že si nebudeme moci dovolit zaplnit celou soupisku, na turnaj pojedeme s omezeným počtem hráčů, aby náklady na cestu nebyly tak vysoké. I tak si ale jedeme pro co nejlepší výsledek,“ uzavírá vyprávění kapitán Perunu Honza Bošek.

Tabulka pražské skupiny Evropské ligy klubů:
1. Sporting Lisabon 20 bodů (postup)
2. Perun 14 bodů (postup)
3. Lublaň 14 bodů (postup)

4. Hansa Rostock 10 bodů
5. Lipsko 4 body
6. Centar 3 body

Goalball! Pro většinu z nás neznámý pojem, pro svět zrakově postižených sportovců dominantní sport, který láká tisíce hráčů po celém světě. Ovšem jen ty, kteří mají vážný zrakový handicap. Příští týden se sjedou nejlepší světoví hráči tohoto nejrozšířenějšího kolektivního sportu pro nevidomé do Prahy. Uskuteční se tu Evropská liga klubů.

Svého zástupce bude mít mezi elitní sedmičkou i Česko, které bude reprezentovat Goalball club Perun. Elitní domácí tým má v sestavě samé reprezentanty, jen ti se mohou měřit s těmi nejlepšími na světě. „Budeme bojovat o tři postupová místa,“ láká diváky do haly pražské Vinoře Jan Bošek, nejlepší hráč českého výběru.

Právě na něj si dělá zálusk nejvýše postavený tým Evropy, a tedy i Evropské ligy, Sporting Lisabon. „Už jsem u nich chvíli hrál, ale je tam velká konkurence. Vím, že o mě mají dál zájem. Když se na turnaji ukáži v dobrém světle, zřejmě se tam vrátím,“ vysvětluje Bošek, který se tak může v budoucnu stát paradoxně soupeřem svého současného týmu.

„Teď na to ale nemyslím, chceme uspět před domácím publikem a poprat se o postupové místo,“ říká razantně. Na něj českému týmu chybí v celkovém pořadí Evropské ligy dva body. „Za vítězství v každém zápase jsou body tři, budeme hrát celkem šest zápasů, takže šance je velká,“ vysvětluje trenérka Perunu Tereza Kounovská. Ta jako jediná v klubu nemá zrakový handicap. I díky tomu může hru svých svěřenců dirigovat.

Postup! Ale co dál? Hráče čeká nákladná cesta na evropské finále

Když se Perunu podaří dostat mezi nejlepší trojku, čeká ho finálový víkend v Lisabonu. Tam postoupí rovněž tři nejlepší celky ze severní části soutěže. „Očekávám tam tým z Belgie, Litvy nebo Ruska. A zda tam budeme my? Musíme postoupit a pak mít dostatek peněz na cestu,“ říká Kounovská.

Pokud by skutečně vysněný postup vyšel, české hráče čeká finančně náročná cesta. „Na jednoho hráče by vyšla účast na podobném turnaji v Portugalsku na 12-13 tisíc korun. V tom je započítána cesta i ubytování. Pokud by se nám nepodařilo sehnat sponzora nebo oslovit neziskové organizace jako je Světluška nebo Nadace Leontinka, nemohli bychom se zúčastnit. Takovou částku nikdo z nás bohužel nemá,“ vysvětluje Bošek.

On se zúčastnil v minulosti nejen vrcholných klubových soutěží, ale také těch na reprezentační úrovni. „Svaz nám část výpravy na evropské a světové turnaje platí, část jde ale za námi. Jednou jsem musel zaplatit 20 tisíc korun, abych mohl jet na světový šampionát za národní tým. Naštěstí mi pomohl Metrostav a Světluška,“ popisuje vděčně poslední turnajový zážitek.

Jak tomu bude tentokrát je zatím ve hvězdách, nyní se musí se svými spoluhráči nejdříve do finále probojovat. Je potřeba nechat za sebou čtyři evropské kluby. Povede se to českému Perunu? Odpověď bude jasná o víkendu 16. a 17. února, kdy se Evropská liga klubů ve Vinoři koná. Vstup pro diváky je po oba dny zdarma.

Co je goalball

Goalball je nejrozšířenější týmový sport určený speciálně pro sportovce s poruchou vidění. Hraje se ve třech hráčích s třemi náhradníky. Každý z hráčů se snaží hodit míč, v němž jsou zapuštěné zvony pro orientaci hráčů na hřišti. Hra původně vznikla jako rehabilitační cvičení, nyní je to uznávaný paraolympijský sport. I když česká reprezentace patří mezi tradiční účastníky mistroství světa, na Paraolympijských hrách byla naposledy v roce 1996 v Atlantě.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20